فرم نظر سنجی ابزار ماتریس
مرتب سازی :

فرز تی

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز تراشکاری T 

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

ابزار فرز دارای تنوع بسیار زیادی بوده و فرز تی یا فرز T یکی از انواع آن است که به دلیل شکل ظاهری آن که شبیه به حرف T است به این نام شناخته می شود.

تراشکاری جزو صنایع بسیار مهم و کاربردی می باشد که دیگر صنایع به صورت مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته می باشد. این وابستگی اهمیت این صنعت را بیشتر می کند.

تراشکاری صنعتی است که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف و دستگاه های گوناگون عمل براده برداری و بار برداری از روی قطعه خام انجام می شود تا قطعه اصلی ساخته شود. تراشکاری خود از بخش های متعددی تشکیل شده است که در هر بخش از ابزار خاص خودش استفاده می شود.

فرز کاری یکی از بخش های تراشکاری می باشد که دستگاه اصلی در آن ، دستگاه فرز CNC می باشد و ابزار اصلی در هنگام براده برداری فرز می باشد.

کاربرد فرز تراش تی (T)

فرز تراشکاری ابزاری است که به طور کلی دارای دنباله ، شیار و نوک می باشد که وظیفه براده برداری را برعهده دارد. فرز نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار بالایی از نظر مدل است که هر کدام برای استفاده ای خاص و مشخص بوده که فرز تی یا فرز T یکی از انواع فرز می باشد.

همان طور که گفته شد فرز تی یکی از انواع فرز است که دلیل نام گزاری آن شکل فیزیکی و ظاهری آن می باشد. در فرز تی ، قسمت شیار دار که وظیفه براده برداری را برعهده دارد دارای ارتفاع کمی بوده و به فرز شکل T داده است.

از فرز T برای براده برداری و ایجاد شیار استفاده می شود. معمولا از فرز T برای ساخت قطعات قالب سازی استفاده می شود.

فرز تی HSS و HSSE

برای ساخت فرز تی معمولا از فلزاتی مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می شود تا مقاومت و سختی آن بیشینه باشد و بتواند براده برداری را به خوبی انجام دهد.

مزیت فرز تی HSS و فرز تی HSS-E داشتن سختی بالا و همچنین داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت می باشد که از آسیب دیدن مته در دور بالا جلوگیری می کند.

فرز تی نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر ابعاد است که باید متناسب با حجم براده برداری و نوع شیار باید انتخاب شود.

خرید اینترنتی فرز تی (T)

امروزه فرز تی توسط شرکت های داخلی و خارجی متعددی تولید و عرضه می شود که این تفاوت در محصولات ، باعث ایجاد اختلاف قیمت فرز تراشکاری تی موجود در بازار شده است.

در هنگام خرید فرز تی باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • ابعاد
  • طول بخش شیار
  • نوع شیار
  • جنس بدنه

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید فر تی و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp