خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

مته پخ زن

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته پخ زن فلز

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

خرید مته دریل


مته پخ زن یکی از ابزارهای کمکی برای مته محسوب می شود که از آن برای بزرگ کردن قطر سوراخ ایجاد شده استفاده می شود.

برای سوراخ کاری قطعات مختلف یکی از روش هایی که به ذهن می رسد استفاده از ابزار مته و دریل است که به دلیل سهولت در استفاده و همچنین تسریع در انجام کار ، توانسته طرفداران زیادی را در بین صنعتگران پیدا کند.

مته نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است که قبل از انتخاب آن باید ابتدا نوع متریال را شناخت تا مطابق با جنس قطعه ، مته و ابزارهای کمکی مته انتخاب شود.

یکی از ابزارهای کمکی برای سوراخ کاری قطعات فلزی مته پخ زن می باشد که از آن برای بزرگ کردن سوراخ ایجاد شده توسط مته استفاده می شود.

کاربرد مته پخ زن

گاها اتفاق افتاده که بخواهیم گل پیچ یا سری پیج یا مهره درون سطح جسم یا قطعه قرار بگیرد. اما به دلیل یکسان بودن قطر سوراخ امکان این کار وجود ندارد. برای حل این مشکل از ابزار کمکی مته پخ زن استفاده می شود. با استفاده از مته پخ زن می توان تا عمق مورد نظر از سوراخ را گشاد تر کرد.

مته پخ زن نیز برای سوراخ کاری قطعات فلزی استفاده می شود و می توان با استفاده از آن ، فلزات آهنی ، آلومینیومی ، چدنی و غیره را سوراخ کرد. برای ساخت مته پخ زن معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا تنگستن کاربایت یا گاها از هر دوی آن ها به صورت ترکیبی استفاده می شود تا میزان مقاومت آن در برابر فشار، ضربه و اصطکاک افزایش یابد.

با استفاده از مته پخ زن HSS می توان با سرعت بالا عمل سوراخ کاری قطعات سخت را انجام داد. برای مثال با استفاده از مته پخ زن آهن می توان روی قطعات آهنی کار کرد.

مته پخ زن دارای دو یا چند پره برای براده برداری از روی جسم است که معمولا با زاویه های مختلف تولید می شود اما زاویه 90 درجه جزو متداول ترین نوع آن است. به بیان دیگر مته پخ زن 90 درجه جزو مته پخ زن های بسیار پر استفاده می باشد.

مته پخ زن نیز همانند انواع دیگر مته دارای تنوع بسیار بالایی از نظر شماره یا قطر است که مطابق با نیاز باید انتخاب و خریداری شود. امروزه مته پخ زن فلز توسط شرکت های داخلی و خارجی مختلف با کیفیت های مختلف تولید می شود. این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد اختلاف قیمت مته پخ زن می شود.

خرید اینترنتی مته پخ زن :

در هنگام خرید مته پخ زن باید به موارد زیر دقت کرد تا ابزار خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • جنس بدنه
  • قطر کارگیر یا فاز
  • قطر دنباله
  • ارتفاع کارگیر یا فلز

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید پخ زن و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp