خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

فشنگی کولت

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فشنگی کولت OZ و ER

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

برای ساخت قطعات ، یکی از روش های کاربردی استفاده از دستگاه تراش CNC می باشد. فشنگی کولت یکی از قطعات اصلی در دستگاه فرز CNC می باشد.

همان طور که گفته شد استفاده از دستگاه فرز CNC برای ساخت و تراش قطعه یکی از روش های پر کاربرد می باشد.در دستگاه فرز CNC از قطعات مختلفی استفاده می شود که هر کدام وظیفه ای مشخص دارد.

در دستگاه CNC فرز ابزاری است که وظیفه ی اصلی آن براده برداری از روی قطعه خام می باشد. کولت قطعه ای است که در واقع رابط یا نگهدارنده ی ابزار (فرز) است که به گلویی دستگاه متصل می شود.

کولت خود دارای قطعات مختلفی است که فشنگی کولت جزوی از آن است. فشنگی کولت در واقع نوعی سه نظام است که ابزار ابتدا روی آن قرار گرفته و سپس فشنگی روی کولت یا بی بی کولت نصب می شود.

فشنگی کولت ER

فشنگی کولت به طور کلی دارای دو نوع ER و OZ می باشد که تفاوت آن ها در تعداد چاک (شیار) آن می باشد. فشنگی کولت ER نسبت به فشنگی کولت OZ دارای چاک بیشتری است.تعداد بالای شیار یا چاک روی بدنه ی فشنگی کولت باعث انعطاف پذیری آن می شود به طوری که بازه ی بیشتری برای باز و بسته شدن دارد. معمولا فشنگی کولت ER نسبت به نوع OZ ، 1 میلی متر به سمت پایین قابل تغییر است.

برای ساخت فشنگی کولت ER از فلز فولاد استفادده می شود تا استحکام و مقاومت آن بیشینه باشد.

فشنگی کولت ER معمولا در اندازه های مختلف با طول و قطر متفاوت تولید می شود که بسته به اندازه ی کولت یا بی بی کولت ، فشنگی کولت انتخاب می شود.

فشنگی کولت OZ

فشنگی کولت OZ یکی دیگر از انواع فشنگی برای کولت می باشد.

تراش CNC یکی از روش های پر استفاده برای ساخت قطعه می باشد که دستگاه اصلی آن ، دستگاه CNC است. دستگاه فرز CNC از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر یک کارکردی خاص دارد. فشنگی کولت یکی از قطعات مهم در دستگاه CNC است که در واقع نوعی گیره می باشد.

در دستگاه تراش CNC ، لایه برداری و باربرداری بر عهده فرز یا مته است. ابتدا فرز یا مته روی فشنگی کولت نصب شده و سپس فشنگی روی کولت نصب می شود. در واقع فشنگی کولت نوعی قطعه رابط بین ابزار و کولت یا بی بی کولت می باشد.

فشنگی کولت به طور کلی دارای دو نوع ER و OZ می باشد که تفاوت این دو در تعداد چاک روی آن می باشد.

فشنگی کولت OZ نسبت به ER دارای شیارهای کمتری است. به همین دلیل فشنگی کولت OZ دارای انعطاف پذیری کمتری بوده و کمتر جای بازی دارد.

فشنگی کولت OZ برای ابزارهایی استفاده می شود که قسمت پشتی آن (دنباله) سایز دقیق داشته باشد. برای ساخت فشنگی کولت OZ از فلز فولاد استفاده می شود تا استحکام آن بیشینه باشد و در برابر فشار و ضربه، مقاومت مناسبی داشته باشد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید فشنگی کولت و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp