خرید ابزار رونیکس
مرتب سازی :

آچار آلن

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع آچار آلن ست و تکی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

خرید آچار دستی


برای بازکردن پیچ آلن از آچار مخصوصی به نام آچار آلن استفاده می شود. در واقع این آچار فقط برای این پیچ خاص ساخته شده و کاربرد دیگری ندارد. به همین دلیل هم خیلی ساده است. در ادامه می خواهیم راجع به این پیچ، کاربردها و انواع آن صحبت می کنیم.

آچار آلن چیست؟

همانند پیج آلن، آچار آلن نیز دارای یک سری 6 ضلعی و به شکل L است. این آچار در سایزهای مختلفی موجود بوده و از ظرافت خاصی برخوردار است و به هنگام باز و بسته کردن پیچ آلن، نیروی گشتاور لازم را به آن اعمال می کند. از آنجایی که پیج های آلن سایز خیلی کوچکی دارند، در قسمت های خیلی ظریف تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین نیاز به اعمال فشار زیاد ندارد. دلیل سایز کوچک آچارهای آلن نیز همین است و به راحتی قابل جابجایی هستند.

این آچار دارای لایه محافظی است که آن را در برابر خوردگی محافظت می کند. همچنین به دلیل ساختار شش ضلعی می تواند بدون لغزندگی با پیچ آلن قفل شود و هیچ گونه تغییر شکلی نیز در پیچ ایجاد کند. دسته آن نیز به دلیل طول بلندی که دارد، باعث افزایش گشتاور می شود.

آچار آلن با توجه به ساختار ساده ای دارد که در انواع مختلفی وجود دارد. در ساخت این آن نیز از تکنولوژی های مدرنی مثل هرزگرد استفاده می شود.

کاربرد آچار آلن

این آچار برای باز و بسته کردن پیچ آلن در دستگاه های برقی و ابزارآلات مورد استفاده قرار میگیرند. از این وسیله برای باز و بسته کردن پیچ هایی در دستگاه های که دسترسی راحتی ندارند استفاده می شود. افراد عادی پیچ های آلن را ممکن است فقط در شیرآلات دیده باشند، اما افراد اهل صنعت می دانند که علاوه بر شیرآلات در اغلب دستگاها نیز وجود دارند. در کل از این آچار می توان در صنایع اتومبیل سازی، الکترونیک و ... استفاده کرد. همچنین در نجاری و کارهای عمومی نیز کاربرد دارند.

انواع آچار آلن

این نوع آچار در 4 نوع مختلف وجود دارد که هر کدام سایز و ویژگی منحصر به فرد دارد و برای کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع این آچار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آچار آلن چاقویی

آلن چاقویی همان طور که از اسمش مشخص است مانند چاقوهای مسافرتی از کنار باز می‌شوند. این نوع آچار چندکاره است و چند مدل از آچار در یک دسته چاقو در کنارهم قرار می‌گیرند که هر کدام سایزهای مختلفی نیز دارند.

  • آچار حلقه ای

این آچار نیز کارکردی شبیه به سایر آچارها دارد و تفاوت آن به کاور و دسته آن برمی گردد. این مدل آچار در طیف گسترده ای در سایزهای مختلف وجود دارد. یعنی حلقه ای دارد که سایر آچارها به آن وصل می شوند.

  • آچار کمربندی

 این مدل آچار در یک کاور قرار می‌گیرد و دسترسی به انواع آچارها را راحت تر می کند. این آچارها انواع مختلفی دارند.

  • آچار پیچ گوشتی

 این نوع آچار شبیه به پیچ گوشتی است و کارکردی شبیه به پیچ گوشتی نیز دارد. از مزیت های این آچار می توان به کم جا بودن آن است که می توان به راحتی آن را به همراه داشت.

نکات استفاده از آچار آلن

برای استفاده از این آچار باید خود را ملزم به رعایت یک سری اصول فنی نمایید؛ برای مثال هیچ وقت از این آچار برای کوبیدن به چیزی استفاده نکنید. هیچ وقت آن را رنگ نکنید. به هنگام استفاده به سایز پیچ آلن دقت کرده و آچار آلن متناسب با سایز آن را استفاده کنید. قبل از اینکه آن را روی پیچ حرکت دهید، مطمئن شوید که به درستی در سر جای خود قرار گرفته. اگر خواستید نیروی گشتاور آن را افزایش دهید، به هیچ وجه از لوله و آچارهای دیگر استفاده نکنید؛ چرا که دسته های مخصوصی برای این کار وجود دارد.. قبل از استفاده، حتما سر آن را خشک کنید.

انواع آچار آلن از لحاظ ویژگی های فنی

این آچار از لحاظ ویژگی های فنی در انواع ستاره ای، جغجغه ای و شکل های L، T و P وجود دارد. انواع ست آچار آلن نیز در دسترس است. از آنجایی که آچار آلن خیلی ظریف و کوچک است، باید در خرید آن دقت لازم را داشته باشید؛ چرا که مزایای گفته شده برای این آچار زمانی نصیب کاربر می شود که از نوع اصل و باکیفیت باشد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید آچار آلن و بزرگترین مرکز خرید ابزارهای صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

 

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp