خرید ابزار رونیکس
مرتب سازی :

پیچ آلن

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع پیچ آلن

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

پیچ آلن screws Allen از پیج های پرکاربرد در صنعت است که به شکل استوانه رزوه ای است و به منظور باز و بسته کردن آن از آچار آلن استفاده می شود. امروزه انواع متفاوتی از این پیچ تولید می شود که همگی آن ها در برخی ویژگی ها مشترک اند. در ادامه به معرفی بیشتر این پیچ، انواع و کاربردهای آن می پردازیم.

پیج آلن چیست؟

با اینکه این پیچ نیر همانند سایز پیچ ها دارای یک بخش شیاردار است، اما در ساختار کمی متفاوت تر است و این تفاوت به گل آن برمی گردد. پیج آل دارای حفره های 6 ضلعی است، سطح صافی دارد و از آن در فضاهای محدود که دسترسی به آنها راحت نیست استفاده می شود. جنس آن نیز از نوع آهن یا فولاد است که در سه گرید موجود است.

کابردهای پیچ آلن

آچار آلن و پیج آلن توانسته اند با ساختار جالبی که دارند با استقبال خوبی از طرف کاربران مواجه شوند. ویژگی های منحصر به فرد این پیچ باعث شده که برخی زمینه های صنعتی بدون وجود آن با مشکل مواجه شوند. بنابراین از لوازم مهم در تجهیزات صنعتی محسوب می شود. از جمله صنایعی که در آن از پیچ و آچار آلن استفاده می شود، می توان از صنایع خودروسازی، تولید ماشین آلات صنعتی، نیروگاه ها، اتصال سازه های فلزی، متصل کردن لوله ها و ... نام برد.

مزایای استفاده از پیچ آلن

ساختار متفاوت پیچ آلن با دیگر پیچ ها، باعث شده کاربرد بیشتری نسبت به آنها داشته باشد. چرا که این پیج را می توان در فضاهای محدود در ماشین آلات و ابزارهای دیگر باز و بسته کرد و از طرف دیگر نسبت به قیمتی که دارد، از استحکام بالاتری برخوردار است. علاوه بر این کم وزن بوده و نیاز به سوراخ کاری زیادی ندارد. اندازه و ابعاد آن نیز با وجود قدرت زیادی که دارد زیاد نیست. این پیج را می توان به همراه آچار آلن نیز خریداری کرد.

از دیگر مزایای این پیچ می توان به ویژگی آچار خور داخلی آن اشاره کرد که توسط یک آچار آلن سفت یا شل می شود. زمانی که از پیچ آلن به منظور اتصالات استفاده کنید متوجه می شوید که پیچ کمتری نسبت به دیگر اتصال دهنده های شش ضلعی مصرف می شود؛ دلیل آن هم شکل استوانه ای پیچ آلن است.

انواع پیچ آلن

به هنگام خرید پیچ آلن شما نیاز دارید که با انواع آن آشنایی داشته باشید تا پیچ آلن متناسب با نیاز خود خریداری کنید. در ادامه به انواع پیچ آلن اشاره می کنیم:

استوانه ای (باسر)

پرکاربردترین نوع پیچ آلن است که از یک سر استوانه ای تشکیل شده و یک حفره عمیق دارد که آچار آلن بتواند به راحتی برای آن استفاده شود. این پیچ گشتاور بالایی داشته و از استحکام کافی برخوردار است. همچنین بسیار سبک وزن نیز هست. این نوع پیچ آلن معمولا هم استفاده خانگی و هم صنعتی دارد. استفاده از این پیچ زمانی حائز اهمیت تر می شود که می خواهید اتصالات گل پیچ و سطح کار در یک سطح قرار بگیرند یا به اصطلاح هم سطح شوند.

سرگرد

این نوع پیچ آلن دارای سر گنبدی شکل است که نسبت به پیچ های استوانه های آلن بارگذاری کمتری دارد. این نوع پیج از لحاظ سایز و مواد به کار رفته در ساخت آن طیف گسترده ای دارد. از جمله موادی که در ساخت این نوع پیچ استفاده می شودمی توان به فولاد ضدزنگ اشاره کرد.

بدون سر گرد

همانطور که اسمش پیداست بدون سر بوده و به صورت کامل رزوه شده است. این پیچ آلن، یک سوراخ 6 ضلعی در انتهای خود دارد که محل قرارگیری آچار آلن است. از آنجایی که این نوع پیچ های آلن بدون سر هستند، می توانند به درون اجسام وارد شوند.

سرخزینه

سر مخروطی شکل داشته و دارای سر رویی صاف است. سر مخروطی وارد جسم مورد نظر می شود، اما بخش بالایی آن که حفره 6 ضلعی در آن قرار گرفته، صاف است؛ بنابراین پس از اینکه این پیچ به سطح مورد نظر بسته شد، هیچ اثری از آن به چشم نمی خورد.

رزروی روی بدنه

این نوع پیچ آلن هم مانند پیچ های آلن از نوع سراستوانه ای، یک سر استوانه ای و یک حفره 6 ضلعی دارند. قسمت بدنه و قسمت زیر سرپیچ فاقد رزوه بوده و تنها در قسمت انتهایی رزوه دارد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید پیچ آلن و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp