مرتب سازی :

پولی کش

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع پولی کش (فولی کش) و بلبرینگ کش

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

خرید گیره کارگاهی


پولی کش چیست؟

پولی کش یا فولی کش دستی ، ابزاری تخصصی برای باز کردن قطعات از روی شفت است. قطعاتی مثل بلبرینگ. به همین دلیل به پولی کش گاهی بلبرینگ کش نیز می گویند. البته از پولی کش برای جدا کردن چرخ دنده نیز استفاده می شود. به طور کلی دو نوع پولی کش وجود دارد دستی و هیدرولیک. نوع دستی آن که کاربرد فراوانی نیز دارد می تواند دو بازو یا سه بازو داشته باشد.

ابزار پولی کش در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله مورد نیاز در تعمیرگاه ها، شرکت های نفت و پتروشیمی، کارخانجات صنعتی و دیگر تولیدی ها و همچنین به منظور تعمیرات مجموعه ماشین آلات معدنی، راه سازی، ترابری، حمل و نقل. به طور خلاصه در هر مکانی که دستگاهی وجود دارد می توان از این ابزار استفاده کرد.

ابزارهای بسیار متنوع در صنعت به چشم می خورند. که هر کدام کاربردهای منحصر به فردی دارند. پولی کش، ابزاری تخصصی محسوب می شود که از یک شفت اصلی به همراه دو یا سه بازوی متصل در طرفین مرکز این ابزار است که به واسطه نیروی محرکه مکانیکی یا نیروی محرک هیدرولیکی امکان فشار کششی بالایی را برای بیرون آوردن قطعه ای از قطعه ی دیگر فراهم می نماید. فولی کش ابزارای ایده آل برای جداسازی انواع قطعات از جمله پولی بلبرینگ و چرخ دنده به حساب می آید.

کاربرد فولی کش

در مجموع استفاده از پولی کش ساده بوده و فاقد پیچیدگی خاصی است. دقت در مطابقت سایز پولی و نقطه اتکای شفت و همین طور تناسب ابزار با قطعه برای شروع کار با ابزار پولی کش کافی می باشد. بازوی های متصل به پولی کش با قرار گرفتن پشت قطعه مورد نظر که اغلب بر روی شفت قرار دارد نیروی کشش ایجاد کرده و فولی را بیرون می کشد. برای جلوگیری از آسیب به قطعه مورد نظر و عدم ایجاد یک وضعیت خطرناک ابتدا از درگیر بودن همه فک ها اطمینان حاصل فرمایید و در حین کار از دقت مناسبی برخوردار باشید. نیرویی که باید وارد شود تا قطعه بیرون کشیده شود نباید به صورت یک باره وارد شود زیرا در میانه راه نمی توان آن را برگرداند.

انواع سایز ، قیمت و خرید فولی کش :

فولی کش از دو دسته اصلی به نام های فولی کش دستی و فولی کش هیدرولیک تقسیم شده است. فولی کش دستی نیرو وارد شده را به فولی قطعه از طریق پیچ رزوه ای که روی دستگاه قرار دارد اعمال می کند.

همچنین پولی کش ها در سایز های مختلف و با برند های مختلف توید می شوند. از برند های مطرح ایرانی در این زمینه فولی کش مهدوی است. از برند های با قیمت مناسب خارجی نیز می توان به تراست اشاره کرد. پول کش از لحاظ ساختار و شکل نیز انواع زیادی دارد. از آن جمله می توان به پولی کش های ریلی یا مفصلی اشاره کرد.

فولی کش هیدرولیک

پولی کش هیدرولیک درنحوه کار با نمونه دستی خود تفاوت چندانی ندارد فقط به جای استفاده از نیروی مکانیکی از نیروی هیدرولیکی استفاده می کند. پولی کش هیدرولیکی با استفاده از روغن باعث ایجاد مکش می شود که بتواند قطعه مورد نظر را بیرون بکشد.

علاوه بر این، به دلیل استفاده از نیروی هیدرولیکی در تناژ بالا می توان از این نوع پولی کش استفاده کرد. نمونه هایی از متداول ترین تناژهایی که می توان از پولی کش هیدرولیک استفاده کرد نظیر 4 تن، 8 تن، 10 تن، 12 تن، 20 تن، 30 تن، 50 تن و 100 تن.

از لحاظ ساختاری پولی کش هیدرولیک در دو نوع پمپ سرخود و پمپ جدا ساخته می شود که در نمونه پمپ سرخود سیستم جک، انتقال و پمپ به صورت یکپارچه در روی پولی کش نصب شده است.

همچنین پولی کش های هیدرولیکی نسبت به پولی کش های دستی سریع تر عمل می کنند. برای طول عمر این محصولات از فولاد ضد زنگ و تقویت شده استفاده می شود. بازوهای فولادی پولی کش به طور همزمان به داخل رفته و خارج می شوند که این امر باعث جلوگیری از خم شدن بازوهای فولادی شده و هچنین باعث جلوگیری از منحرف شدن از مسیر می شود.

ایمنی پولی کش های هیدرولیکی بالا بوده و با قابلیت چرخش 360 درجه باعث سهولت در استفاده از آن ها می شود. پولی کش هیدرولیک در نمونه پمپ سرخود نیاز به سرویس و نگهداری نخواهد داشت و فقط ممکن است بعد از مدتی ایراداتی همچون استهلاک یا نشت روغن پیدا کند. در مدل های پمپ جدا، شارژ و تعویض روغن و همچنین مراقبت شیلنگ الزامی است.

فولی کش یا بلبرینگ کش مهدوی :

فولی کش های مهدوی در سایز های مختلف تولید می شوند. سایز های کوچک آن گاه برای کولر آبی استفاده می شوند. به همین دلیل در اصطلاح گاه به آن های فولی کش کولر آبی نیز می گویند.

البته وظیفه فولی کش در کولر آبی نیز متفاوت نیست و همان کار روتین را انجام می دهد. قیمت تمام سایز های فولی کش مهدوی را در ابزار ماتریس مقایسه کنید.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید پولی کش و بزرگترین مرکز خرید ابزار صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp