02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سنباده دیسکی پشت کرکی

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

سنباده دیسکی پشت کرکی:

سنباده دیسکی کرکی، یکی از انواع سنباده می‌باشد که به دلیل شکل فیزیکی آن به این نام شناخته می‌شود.برای شناخت بهتر و بیشتر سنباده دیسکی کرکی، ابتدا باید در مورد کاربرد و همچنین انواع آن اطلاعاتی داشته باشیم.

پرداخت کاری یکی از قسمت‌های نهایی در تولید قطعات مختلف به خصوص قطعات فلزی می‌باشد که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف و همچنین روش‌های گوناگون ، اقدام به تمیزکردن سطح قطعه یا محصول و همچنین صیقلی کردن آن می‌شود.

پرداخت کاری بخش بسیار مهمی در تولید می‌باشد زیرا شکل ظاهری قطعه را درست کرده و می‌تواند ایرادات ظاهری را پوشش دهد.از طرفی پرداخت کاری می‌تواند باعث افزایش کارایی محصول یا قطعه شود.

در پرداخت کاری،سنباده یکی از ابزارهای بسیار پر استفاده و قدیمی می‌باشد. سنباده جزو ابزارهایی است که دارای تنوع بسیار زیادی است و در شکل‌های مختلف و همچنین برای  کاربردهای متفاوت ساخته می‌شود.

سنباده به طور کلی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

ذرات ساینده که وظیفه‌ی آن براده برداری از روی جسم می‌باشد.

چسب یا ریزین که برای چسباندن ذرات ساینده استفاده می‌شود.

الیاف با سطح برای قرار گیری ذرات ساینده روی آن که معمولا پارچه یا کاغذ می‌باشد.

میزان ترکیب این سه ماده و همچنین نوع آن‌ها، بیان کننده‌ی کاربرد و همچنین نوع استفاده از آن‌ می‌باشد.

سنباده از نظر میزان زبری، دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشد که هر زبری معمولا برای مرحله‌ای خاص از پرداخت کاری استفاده می‌شود.

میزان زبری سنباده با استفاده از معیاری مشخص سنجیده می‌شود و مقدار زبری با استفاده از ضریبی از حرف P نمایش داده می‌شود.

بازه زبری موجود برای سنباده، تقریبا از P24 تا P2000 می‌باشد.هرچه این ضریب بیشتر شود زبری سنباده کمتر شده و سنباده نرم تر می‌شود.

(رنج سنباده‌های موجود در بازار ایران ، از P40 شروع شده  P24 جزو سنباده‌های کمیاب محسوب می‌شود).

میزان زبری‌های رایج سنباده دیسکی کرکی به صورت زیر می‌باشد:

40-80

100-120-150-180

220-240-280

320-340-360

400-600-800-1000

سنباده از نظر شکل فیزیکی نیز دارای تنوع بالایی می‌باشد.از انواع سنباده می‌توان به سنباده متری، دیسکی، فلاپی و... اشاره کرد. که هر کدام طریقه‌ای خاص برای استفاده دارد.

سنباده دیسکی یکی از انواع سنباده می‌باشد ، دلیل این نام گذاری دایره‌ای شکل بودن آن می‌باشد.

مسئله‌ای که مطرح می‌شود چگونگی استفاده از سنباده می‌باشد، همان طور که سنباده داری مدل‌های مختلف می‌باشد، روش‌های مختلفی نیز برای بهره بردن از آن‌ها وجود دارد که هر کدام مزیت و معایت خاص خود را دارد.

سنباده دیسکی را می‌توان روی دستگاه‌هایی مثل سنگ فرز، سنگ انگشتی و دریل (با استفاده از تبدیل) نصب کرد.

نوعی سنباده دیسکی، در قسمت پشتی خود دارای مقداری الیاف کرک مانند می‌باشد که به وسیله‌ی آن‌ها روی صفحه سنباده قرار می‌گیرد.مزیت استفاده از کرک برای اتصال، سهولت در نصب و جدا کردن سنباده می‌باشد.

سایز سنباده دیسکی پشت کرکی، از استاندارد قطر صفحه‌، پیروی کرده و در قطرهای 115 ، 125 ، 150 و 180 میلی متر موجود می‌باشد که هر کدام برای نوعی خاص از دستگاه می‌باشد.

نمایش بیشتر