02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سنگ انگشتی مخروطی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

سنگ انگشتی مخروطی

سنگ انگشتی مخروطی یکی از انواع سنگ انگشتی است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌تواند به بخش ادامه مطلب مراجعه کنید.

پرداختکاری یکی از از بخش‌های مهم در تولید ابزار و قطعات می‌باشد که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به برداه برداری و بار برداری از روی قطعه می‌شود. سنگ انگشتی یکی از ابزارهای پر استفاده در پرداخت کاری است که دارای مدل‌های مختلفی مثل مخروطی ، استوانه ، کروی و غیره می‌باشد.

سنگ انگشتی مخروطی به دلیل شکل ظاهری آن به این نام شناخته می‌شود. از سنگ انگشتی می‌توان برای براده برداری و باربرداری از روی اجسام فلزی، شیشه‌ای ، پلاستیکی و سنگی استفاده کرد.

سنگ انگشتی استوانه از دو قست اصلی تشکیل شده است:

بخش سنگی یا سری که وظیفه‌ی براده برداری را برعهده دارد

بخش دنباله یا پایه که رابط بین دستگاه است.

سنگ انگشتی از نظر متریال ساخت سری می‌تواند به دسته‌های زیر تقسیم شود:

سنگ انگشتی سیلیکون کارباید (که به سنگ انگشتی سبز هم معروف است)

سنگ انگشتی آلومینیوم اکسید: که از پودر اکسید آلومینیوم تهیه شده و به چند رنگ تقسیم می گردند که هر رنگ کاربرد بخصوصی در صنعت سنگ دارند. مانند: سنگ انگشتی سفید ، سنگ انگشتی صورتی ، سنگ زرشکی

معمولا برای ساخت دنباله‌ی سنگ انگشتی از فلزات سخت مثل فولاد استفاده می‌شود تا استحکام آن بیشینه بوده و در برابر فشار و ضربه دچار مشکل نشود.

سنگ انگشتی مخروطی معمولا با دنباله‌های 2.3 ، 3 و 6 میلی‌متر ساخته می‌شود که برای نصب روی دستگاه‌هایی مثل دستگاه سنگ انگشتی، دستگاه موتور آویز و غیره مناسب می‌باشد.

سنگ انگشتی مخروطی معمولا در اندازه‌های مختلف با قطر و طول‌های متفاوت تولید می‌شود که بسته به کاربرد یا استفاده می‌توان از آن‌ها بهره برد.

معمولا از سنگ انگشتی مخروطی در صنایع مختلفی مثل تراشکاری، پرداخت کاری، قالب سازی و غیره استفاده می‌شود. در حقیقت در هر صنعتی که نیاز به براده برداری وجود داشته باشد، می‌توان از سنگ انگشتی استفاده کرد.

نمایش بیشتر