02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سنگ انگشتی استوانه ای

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

سنگ انگشتی استوانه

سنگ انگشتی یکی از ابزارهای پر استفاده در صنعت پرداختکاری می‌باشد که از نظر شکل ظاهری دارای تنوع زیادی است. سنگ انگشتی استوانه یکی از انواع سنگ انگشتی است که برای شناخت بهتر آن می‌توانید به ادامه مطلب رجوع کنید.

در پرداخت کاری قطعات به خصوص پرداخت قطعات فلزی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود که هرکدام از نظر کارایی با دیگری متفاوت است. سنگ انگشتی یکی از ابزارهای پر کاربرد در صنعت پرداخت کاری می‌باشد که به وسیله‌ی آن عمل براده برداری از روی قطعات انجام می‌شود.

سنگ انگشتی از نظر شکل ظاهری دارای مدل‌هایی مثل استوانه ، مخروطی ، کروی و غیره می‌باشد.

کاربرد اصلی سنگ انگشتی استوانه‌ای براده برداری و لایه برداری از روی قطعات مختلف است.

انواع سنگ انگشتی از نظر نوع مواد:

سنگ انگشتی سیلیکون کارباید (که به سنگ انگشتی سبز هم معروف است)

سنگ انگشتی آلومینیوم اکسید: که از پودر اکسید آلومینیوم تهیه شده و به چند رنگ تقسیم می گردند که هر رنگ کاربرد بخصوصی در صنعت سنگ دارند. مانند: سنگ انگشتی سفید ، سنگ انگشتی صورتی ، سنگ زرشکی

جنس قسمت دنباله‌ی سنگ انگشتی معمولا فولادی می‌باشد تا استحکام بالایی داشته باشد و در برابر فشار دچار مشکل نشود.قطر‌های موجود برای دنباله سنگ انگشتی، 2.3 ،3 و 6 میلی‌متر می‌باشد.

همان طور که از نام این قطعه مشخص است، این قطعه روی دستگاه‌ سنگ انگشتی ، دستگاه دندان پزشکی یا دستگاه موتور آویز و دریل قابل نصب است.

سنگ انگشتی استوانه‌ای معمولا در اندازه‌های مختلف با قطر و طول مختلف تولید می‌شود که بسته به کاربرد و نیاز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

نمایش بیشتر