02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

قیمت و خرید انواع سنگ نفت

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سنگ نفت

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

سنگ نفت

در محیط‌های کارگاهی ابزارهایی مثل اره،مغار، تیغ، چاقو و غیره  در مورد استفاده قرار می‌گیرد.مشکلی که برای این گونه ابزارها به وجود می‌آید کند شدن آن به مرور زمان بر اثر استفاده از آن می‌باشد. برای حل مشکل کندی این نوع ابزار از سنگ نفت استفاده می‌شود.

کند شدن این ابزارها باعث کاهش کارایی و حتی از کار افتادن این ابزارها می‌شود.

برای تیز کردن و برگرداندن این ابزارها به حالت اولیه باید از ابزاری برای تیز کردن آن استفاده کرد. سنگ نفت یکی از ابزارهای پر استفاده برای این منظور می‌باشد که به ان سنگ شیل یا سنگ کروژن نیز گفته می‌شود.

درواقع سنگ نفت نوعی سوهان است که می‌تواند نوعی ابزار پرداخت کاری محسوب شود. سنگ نفت در واقع نوعی سنگ رسوبی می‌باشد که از ذرات کروژن تشکیل شده است. از آن برای تیز کردن ابزارهایی نظیر چاقو، مغار، تیغ رنده و مثل آن‌ها استفاده می‌شود.از دیگر کاربردهای این سنگ می توان به براده برداری سطح قالب در قالب سازی اشاره کرد.

سنگ نفت  دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و معمولا در اندازه‌های مختلف و شکل‌های متفاوت ساخته می‌شود که بسته به کاربرد از آن‌ها استفاده می‌شود.

سنگ نفت از نظر سختی دارای تنوع بسیار زیادی است و دارای سختی بین 60 تا 200 می‌باشد که هرچه این عدد بیشتر شود، از میزان زبری سنگ کمتر می‌شود.

معمولا سنگ نفت‌های تولید شده دارای دو سطح می‌باشد که یک سطح آن دارای سختی بیشتر و یک سمت‌ آن سختی بیشتری می‌باشد.

برای استفاده از سنگ نفت، همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد، ابتدا روی سنگ مقداری نفت ریخته و سپس اقدام به تیز کردن ابزار می‌شود.

نمایش بیشتر