02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرچه سیمی کاسه ای

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرچه سیمی کاسه ای

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فرچه سیمی کاسه ای

برای آشنایی بیشتر با فرچه سیمی کاسه ای مطلب زیر را مطالعه کنید :

معرفی کامل فرچه سیمی کاسه ای

به طور کلی، فرچه جزء ابزارهای پر استفاده در محیط‌های صنعتی مثل کارگاه های پرداخت کاری و محیط های غیر صنعتی می ‌باشد. ساختار اصلی فرچه سیمی از متریالی همچون فلز، برنج و یا پلاستیک ساخته و پرداخته می شوند. در ساخت برخی از فرچه سیمی ها، از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی زنگ نزن استفاده شده است که دارای قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر، قدرت براده برداری و طول عمر بیشتر می باشد. موارد استفاده های دیگر از فرچه سیمی ها برای رنگ بردای، زنگ برداری، صیقلی کردن سطوح، لایه بردای و غیره می باشد. این ابزار از تعداد بسیار زیادی رشته باریک سیم فولادی تشکیل شده است، که این رشته سیم ها به دو حالت طراحی و تولید می شوند، حالت افشان و حالت بافته که هر کدام از این حالت ها کاربردی خاص دارند. فرچه های سیمی از نوع افشان، مناسب برای کارهای جرم گیری، زدودن اشک جوشکاری (بیشتر مورد استفاده با فرچه سیمی از نوع برنج می باشد)، رسوب برداری و زنگ زدگی می باشد. فرچه های سیمی از نوع بافته، بدليل داشتن سيم هاي بهم بافته شده برسی زبر و خشن به شمار مي آيد که مي توان براي مصارف خشن کاري مانند جرم گيري، رنگ برداري و يا خش کاري سطوح صاف قبل از رنگ و غیره از آن استفاده نمود، اين نوع برس ها بر روي محور ماشين هاي ثابت و يا متحرک قابل نصب مي باشند.

از فرچه سیمی ها به دو حالت می توان استفاده کرد :

حالت اول به صورت دستی

حالت دوم با اضافه کردن و نصب بر روی دستگاه هایی مانند : فرز یا دریل امکان پذیر است، که برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو از این ابزار استفاده کنیم، باید فرچه ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و روش های مناسب جهت نصب این فرچه ها استفاده می شود.

فرچه سیمی کاسه ای

فرچه ‌هایی که برای نصب روی دستگاه ساخته می ‌شوند در دو نوع تخت یا کاسه ‌ای تولید می گردند. فرچه سیمی کاسه ای به دو شکل ساخته می شوند، اگر در انتهای آن ها میله بلند قرار داشته باشد بر روی دریل و اگر در انتهای آن ها مهره قرار داشته باشد قابل نصب و استفاده بر روی دستگاه های فرز هستند. برای استفاده از فرچه سیمی کاسه ای، دستکش و عینک ایمنی هنگام کار توصیه می شود. زمانی که قطعه ‌ای فلزی را برش می ‌دهید یا با صفحه ساب سنباده کاری می ‌کنید، باید سطح مورد نظر را از تراشه و براده آهن تمیز کنید. این کار را می ‌توانید با اتصال این فرچه به دستگاه فرز انجام دهید. همچنین برای براق کردن فلزات هم می ‌توان از این محصول استفاده کرد. این نوع فرچه ‌ها را با توجه به قطر آن ‌ها شماره‌ گذاری می‌کنند و در سایزهای مختلف برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. بیش از صد مدل از برس سیمی متدی، محوری، کاسه ای زاویه دار و فرچه های سیمی دیگر تولید شده اند. مصرف کننده ها قادر به انتخاب بهترین فرچه برای مصارف گوناگون هستند.

انواع فرچه سیمی

به پنج دسته اصلی تقسیم می شود :

1. تخت : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ دیواری (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

2. گلدانی (به کاسه ای هم معروف است) : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ فرز (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

3. قلمی : فقط دارای دسته سردریلی (دارای حالت افشان است) می باشد.

4. دستی (به برسی هم معروف است) : که خود به دو دسته، کوچک (به مسواکی هم معروف است)(دارای حالت افشان است) و  بزرگ (به دو حالت بافته (فقط در یک مدل تولید می شود) و افشان تقسیم می شوند) مجزا می شوند.

اندازه های استاندارد این نوع از فرچه سیمی های دستی، به طور معمول از قطر 50 الی 100 میلی متر می باشند. رشته هاي آن از فولادي سخت با درصد زيادي از آلياژ کربن ساخته مي شوند.

به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

5. استوانه ای : این نوع از فرچه سیمی ها، به تیوپی هم معروف است و در حالت افشان موجود می باشد.

که هر کدام برای کاربردی خاص مناسب هستند و هر کدام از انواع آن ها، خود دارای دسته های مختلف با سایزهای متفاوت می باشند.

فرچه های سر دریلی در انواع تخت، قلمی، گلدانی و استوانه ای وجود دارند که مناسب با نوع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایش بیشتر