02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرچه سیمی سردریلی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرچه سیمی سردریلی

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

فرچه سیمی سردریلی

برای آشنایی بیشتر با فرچه سیمی سردریلی مطلب زیر را مطالعه کنید :

معرفی کامل فرچه سیمی سردریلی

فرچه سیمی ها دارای دسته های زیاد و تنوع بالایی هستند. برای تمیزکاری بسیاری از ابزار و وسایلی صنعتی و غیرصنعتی که دارای سطوح سختی هستند می توان از ابزاری به نام فرچه سیمی استفاده کرد. ماهیت اصلی فرچه سیمی در یک جمله، تمیز کردن سطوح سخت است. این ابزار در اندازه ها و شکل های متفاوتی برای کاربردهای گوناگون تولید و عرضه می شود. این ابزار در صنعت پرداخت کاری بسیار مورد استفاده می گیرد که به راحتی می توان سطح فلزات (همچون آهن، برنج و استیل)، سنگ و غیره را تمیز کرد. فرچه سیمی ها، ساخته شده از تعداد زیادی رشته سیم است که به طور معمول از جنس فلزات مقاومی مثل فولاد یا آهن می باشد تا استحکام مناسبی در برابر سایش داشته باشد. در ساخت برخی از فرچه سیمی ها، از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی زنگ نزن استفاده شده است که دارای قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر، قدرت براده برداری و طول عمر بیشتر می باشد. موارد استفاده های دیگر از فرچه سیمی ها برای رنگ بردای، زنگ برداری، صیقلی کردن سطوح، لایه بردای و غیره می باشد.

از فرچه سیمی ها به دو حالت می توان استفاده کرد :

حالت اول به صورت دستی

حالت دوم با اضافه کردن و نصب بر روی دستگاه هایی مانند : فرز یا دریل امکان پذیر است، که برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو از این ابزار استفاده کنیم، باید فرچه ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و روش های مناسب جهت نصب این فرچه ها استفاده می شود.

از برخی دیگر از دسته های فرچه سیمی، در صنایع چوب و فلزات سبک و محصولات مربوط به آن استفاده می شود، جهت زدودن آلودگی، زنگ زدگی و جرم از سطوح فلزی، چوبی و دیگر متریال ها کاربردی است.

برخی از فرچه سیمی ها، مجهز به دنباله جهت نصب بر روی دریل تولید شده و به لحاظ داشتن سیم های افشان شده، یک برس انعطاف پذیر محسوب می شوند که در سایز ها و ضخامت های متفاوت تولید و عرضه می گردند.

فرچه سیمی سر دریلی

فرچه سیمی سر دریلی که به برس سیمی سردریلی هم معروف است، در صنایع مختلف از قبیل چوب، فلز و غیره کاربرد دارد و جهت زدودن آلودگی، زنگ زدگی و جرم از سطوح فلزی، چوبی و غیره استفاده می شود. برای استفاده از این نوع فرچه سیمی ها باید آن ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و کولت مناسب استفاده کرد.

برس سیمی سر دریلی به غیر از زدودن آلودگی و جرم از سطوح چوبی و فلزی،کاربردهای دیگری هم دارد که یکی از آن ها، استفاده در صنعت چوب است که بسیار اهمیت دارد و آن کاربرد سند بلاست کردن چوب می باشد. درختان در هنگام رشد در هر زمان از سال مقدار متفاوتی آب جذب می کنند یعنی در فصل بهار آب بیشتری را جذب می کنند و سطح آن ها دارای سوراخ بیشتر و نرم تر می شود و در تابستان به واسطه میزان کمتری از آب که جذب می کنند سطح محکم تر و متراکم تری پیدا می کنند. در هنگام استفاده در کارگاه های صنایع چوب بافت چوب بهاره نرم و دارای سوراخ های زیاد می باشد که با کمک برس های سیمی سر دریلی بافت بهاره به دلیل زبری برس پودر می شود و بافت محکم تابستانه باقی می ماند. پس از این لایه برداری توسط برس سیمی سر دریلی چوب طرح و نقش خاصی پیدا می کند و حالت برجسته ای بر سطح آن نمایان می شود. قابل ذکر است که از این مدل چوب های سند بلاست شده جهت کارهای تزیینی و دکوری استفاده می شود. برس های سر دریلی از فرچه سیم های رشته ای تشکیل شده که بروی دستگاه های دریل یا سنگ محور بسته می شوند و جهت پرداخت کاری، شست و شو، پولیش کاری ، رنگ زدایی و زنگ زدایی، جرم گیری، رنگ برداری، زنگ زدایی عمیق، خش گذاری، تمیزکاری و کندن پوست محصولات کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. فرچه های سردریلی در اندازه های استاندارد از سایز 35 میلی متر تا 70 میلی متر و با شفت قالبا 6 میلی متر ساخته می شوند، جنس این برس ها از جنس فولاد، استنلس استیل و یا برنجی استفاده می باشد.

برس دنباله دار کاسه ای افشان ( فرچه سردریلی کاسه ای ) بر روی ابزار های قابل حمل مانند دریل برقی و بادی نصب می شود.

 این نوع برس جهت استفاده بر روی سطوح غیر قابل دسترس مانند درزها، زوایا، درون حفره ها و لوله ها و غیره مناسب می باشد.

مزایای استفاده از فرچه سیمی سر دریلی

ریزش بسیار کم سیم ها حین کار در نسبت با نمونه های مشابه

عمر بالای برس

استفاده بروی دستگاه های دریل و سنگ محور

فرچه های سر دریلی در انواع تخت، قلمی، گلدانی و استوانه ای وجود دارند که مناسب با نوع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع فرچه سیمی

به پنج دسته اصلی تقسیم می شود :

1. تخت : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ دیواری (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

2. گلدانی (به کاسه ای هم معروف است) : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ فرز (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

3. قلمی : فقط دارای دسته سردریلی (دارای حالت افشان است) می باشد.

4. دستی (به برسی هم معروف است) : که خود به دو دسته، کوچک (به مسواکی هم معروف است)(دارای حالت افشان است) و  بزرگ (به دو حالت بافته (فقط در یک مدل تولید می شود) و افشان تقسیم می شوند) مجزا می شوند.

اندازه های استاندارد این نوع از فرچه سیمی های دستی، به طور معمول از قطر 50 الی 100 میلی متر می باشند. رشته هاي آن از فولادي سخت با درصد زيادي از آلياژ کربن ساخته مي شوند.

5. استوانه ای : این نوع از فرچه سیمی ها، به تیوپی هم معروف است و در حالت افشان موجود می باشد.

که هر کدام برای کاربردی خاص مناسب هستند و هر کدام از انواع آن ها، خود دارای دسته های مختلف با سایزهای متفاوت می باشند.

نمایش بیشتر