02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرچه سیمی دستی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرچه سیمی دستی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فرچه سیمی دستی

برای آشنایی بیشتر با فرچه سیمی دستی مطلب زیر را مطالعه کنید :

معرفی کامل فرچه سیمی دستی

ماهیت اصلی فرچه سیمی در یک جمله، تمیز کردن سطوح سخت است. این ابزار در اندازه ها و شکل های متفاوتی برای کاربردهای گوناگون تولید و عرضه می شود. این ابزار در صنعت پرداخت کاری بسیار مورد استفاده می گیرد که به راحتی می توان سطح فلزات (همچون آهن، برنج و استیل)، سنگ و غیره را تمیز کرد. فرچه سیمی ها، ساخته شده از تعداد زیادی رشته سیم است که به طور معمول از جنس فلزات مقاومی مثل فولاد یا آهن می باشد تا استحکام مناسبی در برابر سایش داشته باشد. به طور کلی، فرچه جزء ابزارهای پر استفاده در محیط‌های صنعتی مثل کارگاه های پرداخت کاری و محیط های غیر صنعتی می ‌باشد. ساختار اصلی فرچه سیمی از متریالی همچون فلز، برنج و یا پلاستیک ساخته و پرداخته می شوند. در ساخت برخی از فرچه سیمی ها، از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی زنگ نزن استفاده شده است که دارای قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر، قدرت براده برداری و طول عمر بیشتر می باشد. موارد استفاده های دیگر از فرچه سیمی ها برای رنگ بردای، زنگ برداری، صیقلی کردن سطوح، لایه بردای و غیره می باشد.

از فرچه سیمی ها به دو حالت می توان استفاده کرد :

حالت اول به صورت دستی

حالت دوم با اضافه کردن و نصب بر روی دستگاه هایی مانند : فرز یا دریل امکان پذیر است، که برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو از این ابزار استفاده کنیم، باید فرچه ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و روش های مناسب جهت نصب این فرچه ها استفاده می شود.

از برخی دیگر از دسته های فرچه سیمی، در صنایع چوب و فلزات سبک و محصولات مربوط به آن استفاده می شود، جهت زدودن آلودگی، زنگ زدگی و جرم از سطوح فلزی، چوبی و دیگر متریال ها کاربردی است.

برخی از فرچه سیمی ها، مجهز به دنباله جهت نصب بر روی دریل تولید شده و به لحاظ داشتن سیم های افشان شده، یک برس انعطاف پذیر محسوب می شوند که در سایز ها و ضخامت های متفاوت تولید و عرضه می گردند.

فرچه سیمی دستی

فرچه سیمی دستی به برس سیمی دستی هم معروف است. ساختار فرچه سیمی بدین صورت است که دارای رشته های سیم ضخیم و محکم که به صورت دسته به دسته به روی بدنه (پلاستیکی و چوبی) برس نصب شده اند. این ابزار شبیه به برس یا فرچه تولید می شود که براحتی در دست جای گیرد و بتوان به سهولت استفاده کرد. کاربرد فرچه سیمی دستی برای از بین بردن زنگ بر روی فلزات و تمیز کردن قطعات فلزی می باشد که می توان از این برس های سیمی قوی استفاده کرد که هر سطحی را عاری از مواد اضافه می کند.

به عنوان مثال در برخی اوقات که می خواهیم روی سطحی را آماده چسب زدن یا جوشکاری کنیم نیاز است تا آن سطح را تمیز کرده و عاری از هرگونه مواد اضافی نماییم. در این حالت بهتر است ابتدا با برس سیمی دستی یا همان فرچه سیمی دستی به خوبی سطح را تمیز کرده و سپس با یک دستمال نم دار سطح را پاک کنیم.

اکثرأ در انتهای دسته این نوع از فرچه سیمی ها سوراخی برای آویزان کردن و نگه داری این ابزار در تابلوی ابزارها تعبیه شده که براحتی می توان در محل کار و یا هر جایی دیگری که از آن استفاده می کنیم قرار دهیم.

انواع فرچه سیمی

به پنج دسته اصلی تقسیم می شود :

1. تخت : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ دیواری (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

2. گلدانی (به کاسه ای هم معروف است) : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ فرز (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

3. قلمی : فقط دارای دسته سردریلی (دارای حالت افشان است) می باشد.

4. دستی (به برسی هم معروف است) : که خود به دو دسته، کوچک (به مسواکی هم معروف است)(دارای حالت افشان است) و  بزرگ (به دو حالت بافته (فقط در یک مدل تولید می شود) و افشان تقسیم می شوند) مجزا می شوند.

اندازه های استاندارد این نوع از فرچه سیمی های دستی، به طور معمول از قطر 50 الی 100 میلی متر می باشند. رشته هاي آن از فولادي سخت با درصد زيادي از آلياژ کربن ساخته مي شوند.

5. استوانه ای : این نوع از فرچه سیمی ها، به تیوپی هم معروف است و در حالت افشان موجود می باشد.

که هر کدام برای کاربردی خاص مناسب هستند و هر کدام از انواع آن ها، خود دارای دسته های مختلف با سایزهای متفاوت می باشند.

فرچه های سر دریلی در انواع تخت، قلمی، گلدانی و استوانه ای وجود دارند که مناسب با نوع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایش بیشتر