02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرچه سیمی تخت

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرچه سیمی تخت

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فرچه سیمی تخت

برای آشنایی بیشتر با فرچه سیمی تخت مطلب زیر را مطالعه کنید :

معرفی کامل فرچه سیمی تخت

به طور کلی، فرچه جزء ابزارهای پر استفاده در محیط‌های صنعتی مثل کارگاه های پرداخت کاری و محیط های غیر صنعتی می ‌باشد. ساختار اصلی فرچه سیمی از متریالی همچون فلز، برنج و یا پلاستیک ساخته و پرداخته می شوند. در ساخت برخی از فرچه سیمی ها، از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی زنگ نزن استفاده شده است که دارای قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر، قدرت براده برداری و طول عمر بیشتر می باشد. موارد استفاده های دیگر از فرچه سیمی ها برای رنگ بردای، زنگ برداری، صیقلی کردن سطوح، لایه بردای و غیره می باشد.

برای تمیزکاری بسیاری از ابزار و وسایلی صنعتی و غیرصنعتی که دارای سطوح سختی هستند می توان از ابزاری به نام فرچه سیمی استفاده کرد. ماهیت اصلی فرچه سیمی در یک جمله، تمیز کردن سطوح سخت است. این ابزار در اندازه ها و شکل های متفاوتی برای کاربردهای گوناگون تولید و عرضه می شود. این ابزار در صنعت پرداخت کاری بسیار مورد استفاده می گیرد که به راحتی می توان سطح فلزات (همچون آهن، برنج و استیل)، سنگ و غیره را تمیز کرد. فرچه سیمی ها، ساخته شده از تعداد زیادی رشته سیم است که به طور معمول از جنس فلزات مقاومی مثل فولاد یا آهن می باشد تا استحکام مناسبی در برابر سایش داشته باشد.

از فرچه سیمی ها به دو حالت می توان استفاده کرد :

حالت اول به صورت دستی

حالت دوم با اضافه کردن و نصب بر روی دستگاه هایی مانند : فرز یا دریل امکان پذیر است، که برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو از این ابزار استفاده کنیم، باید فرچه ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و روش های مناسب جهت نصب این فرچه ها استفاده می شود.

از برخی دیگر از دسته های فرچه سیمی، در صنایع چوب و فلزات سبک و محصولات مربوط به آن استفاده می شود، جهت زدودن آلودگی، زنگ زدگی و جرم از سطوح فلزی، چوبی و دیگر متریال ها کاربردی است.

برخی از فرچه سیمی ها، مجهز به دنباله جهت نصب بر روی دریل تولید شده و به لحاظ داشتن سیم های افشان شده، یک برس انعطاف پذیر محسوب می شوند که در سایز ها و ضخامت های متفاوت تولید و عرضه می گردند.

انواع فرچه سیمی

به پنج دسته اصلی تقسیم می شود :

1. تخت : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ دیواری (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

فرچه سیمی تخت چیست ؟

فرچه سیمی تخت، که به فرچه سیمی افشان (به صورت عامیانه فرچه سیمی بشقابی هم می گویند) نیز معروف است که به طور معمول برای سخت کاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فرچه سیمی را می توان به دو دسته اصلی افشان و بافته تقسیم بندی کرد و گونه ای دیگر با نام فرچه سیمی تخت استیل هم وجود دارد. این دسته از فرچه سیمی ها در سایزهای متنوعی تولید می گردند که اغلب از فولاد (و در برخی فرچه سیمی های تخت جنس استیل هم وجود دارد) ساخته شده اند و جهت از بین بردن زنگ زدگی و رسوب زدایی از آن استفاده می شود. جهان برس، سه گام، کربلایی از شناخته ترین برندهای داخلی تولید کننده این نوع فرچه سیمی ها هستند. اگر مطمئن نیستید و نمی توانید تشخیص دهید بدنه فرچه سیمی از چه آلیاژی ساخته شده است، برای تست کردن می توانید از آهن ربا استفاده کنید و براحتی مشخص می شود که جنس آن از آهن یا غیرآهن است.

انواع فرچه سیمی تخت

فرچه سیمی گرد، فرچه سیمی مسواکی، فرچه سیمی مینی فرز، فرچه سیمی برقی و فرچه سیمی برنجی.

در صنعت پرداختکاری و پولیش کاری از این نوع فرچه سیمی ها به صورت تخصصی استفاده می شود و مورد نیاز است، البته که در صنایع دیگر نیز کاربردی خواهد بود. فرچه های تولیدی از جنس برنج به دلیل گران بودن مواد اولیه کمتر در بازار موجود می باشند و با توجه به نیاز مشتری این گونه از فرچه سیمی تخت تولید و عرضه می گردد.

فرچه سیمی ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند که برای دستگاه پرداختکاری، اعم از دستگاه پرداختکاری تک فاز و دستگاه پرداختکاری سه فاز قابل استفاده باشد.

2. گلدانی (به کاسه ای هم معروف است) : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ فرز (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

3. قلمی : فقط دارای دسته سردریلی (دارای حالت افشان است) می باشد.

4. دستی (به برسی هم معروف است) : که خود به دو دسته، کوچک (به مسواکی هم معروف است)(دارای حالت افشان است) و  بزرگ (به دو حالت بافته (فقط در یک مدل تولید می شود) و افشان تقسیم می شوند) مجزا می شوند.

اندازه های استاندارد این نوع از فرچه سیمی های دستی، به طور معمول از قطر 50 الی 100 میلی متر می باشند. رشته هاي آن از فولادي سخت با درصد زيادي از آلياژ کربن ساخته مي شوند.

به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

5. استوانه ای : این نوع از فرچه سیمی ها، به تیوپی هم معروف است و در حالت افشان موجود می باشد.

که هر کدام برای کاربردی خاص مناسب هستند و هر کدام از انواع آن ها، خود دارای دسته های مختلف با سایزهای متفاوت می باشند.

فرچه های سر دریلی در انواع تخت، قلمی، گلدانی و استوانه ای وجود دارند که مناسب با نوع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایش بیشتر