02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرچه سیمی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرچه سیمی

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

فرچه سیمی

برای تمیزکاری بسیاری از ابزار و وسایلی صنعتی و غیرصنعتی که دارای سطوح سختی هستند می توان از ابزاری به نام فرچه سیمی استفاده کرد. ماهیت اصلی فرچه سیمی در یک جمله، تمیز کردن سطوح سخت است. به طور مثال برای پاک کردن سیمان بر روی سنگ نیاز به ابزاری است که بتواند پرداخت کاری کند. این ابزار در اندازه ها و شکل های متفاوتی برای کاربردهای گوناگون تولید و عرضه می شود. این ابزار در صنعت پرداخت کاری بسیار استفاده می شود. که به راحتی می توان سطح فلزاتی همچون آهن، برنج و استیل را تمیز کرد. فرچه سیمی ها، ساخته شده از تعداد زیادی رشته سیم است که به طور معمول از جنس فلزات مقاومی مثل فولاد یا آهن می باشد. تا استحکام مناسبی در برابر سایش داشته باشد.

به طور کلی، فرچه جزء ابزارهای پر استفاده در محیط‌ های صنعتی مثل کارگاه های پرداخت کاری و محیط های غیر صنعتی می ‌باشند. ساختار اصلی فرچه سیمی از متریالی همچون فلز، برنج و یا پلاستیک ساخته و پرداخته می شوند. در ساخت برخی از فرچه سیمی ها، از مفتول با آلیاژ فولاد کربنی زنگ نزن استفاده شده است. که دارای قیمت مناسب تر، مقاومت بالاتر، قدرت براده برداری و طول عمر بیشتر می باشد. موارد استفاده های دیگر از فرچه سیمی ها برای رنگ بردای، زنگ برداری، صیقلی کردن سطوح، لایه بردای و غیره می باشد.

دسته بندی فرچه سیمی

به پنج دسته اصلی تقسیم می شود :

1. تخت : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ دیواری (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

2. گلدانی (به کاسه ای هم معروف است) : که خود به دو دسته، دستگاه سنگ فرز (به دو حالت بافته و افشان تقسیم می شوند) و سردریلی (دارای حالت افشان است) مجزا می شوند.

3. قلمی : فقط دارای دسته سردریلی (دارای حالت افشان است) می باشد.

4. دستی (به برسی هم معروف است) : که خود به دو دسته، کوچک (به مسواکی هم معروف است) و  بزرگ (به دو حالت بافته  و افشان تقسیم می شوند) مجزا می شوند.

اندازه های استاندارد این نوع از فرچه سیمی های دستی، به طور معمول از قطر 50 الی 100 میلی متر می باشند. رشته هاي آن از فولاد سخت ساخته مي شوند.

5. استوانه ای : این نوع از فرچه سیمی ها، به تیوپی هم معروف است و در حالت افشان موجود می باشد.

که هر کدام برای کاربردی خاص مناسب هستند و هر کدام از انواع آن ها، خود دارای دسته های مختلف با سایزهای متفاوت می باشند.

قیمت فرچه سیمی به ابعاد و جنس آن وابستگی نزدیکی دارد.

فرچه های سر دریلی در انواع تخت، قلمی، گلدانی و استوانه ای وجود دارند که مناسب با نوع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند.

از فرچه سیمی ها به دو حالت می توان استفاده کرد :

حالت اول به صورت دستی.

حالت دوم با اضافه کردن و نصب بر روی دستگاه هایی مانند : فرز یا دریل امکان پذیر است، که برای اینکه بتوانیم به بهترین نحو از این ابزار استفاده کنیم. باید فرچه ها را بر روی دریل یا فرز دستی نصب نمود که در هنگام نصب بر روی فرز دستی از تبدیل ها و روش های مناسب جهت نصب این فرچه ها استفاده می شود.

از برخی دیگر از دسته های فرچه سیمی، در صنایع چوب و فلزات سبک و محصولات مربوط به آن استفاده می شود، جهت زدودن آلودگی، زنگ زدگی و جرم از سطوح فلزی، چوبی و دیگر متریال ها کاربردی است.

نمایش بیشتر