02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سنبه پران

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سنبه پران

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

سنبه پران

سنبه جزو قطعاتی است که دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشد که هر کدام برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.سنبه پران یکی از انواع سنبه است.برای شناخت بیشتر سنبه پران به ادامه مطلب رجوع کنید.

قالبسازی یکی از صنایع بسیار مهم محسوب می‌شود که به دلیل وابستگی دیگر صنایع به آن جزو صنایع مادر محسوب می‌شود.در قالب سازی از قطعات بسیار مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام کاربردی خاص دارد.

قالب قطعات پلاستیک یکی از انواع قالب است که از آن برای تولید قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود. به طور کلی قالب از دو فک اصلی تشکیل می‌شود که قطعات روی آن‌ها نصب شده و قطعه در دل آن‌ها شکل می‌گیرد.

در قالب پلاستیک، مواد اولیه ذوب شده درون قالب تزریق  شده و قطعه شکل می‌گیرد. اما مشکلی که گاها به وجود می‌آید گیر کردن قطعه ساخته شده در دل قالب است. در این مواقع در صورت تزریق مجدد مواد و همچنین پرس دوباره ، قالب می‌تواند صدمات جدی ببیند.

اما راه حل چیست؟

بهترین راهکار استفاده از سنبه است. همان طور که گفته شد سنبه دارای انواع بسیار مختلفی است. سنبه پران یا سنبه  بیرون انداز یکی از انواع سنبه است .این قطعه در قالب پلاستیک نصب شده و در هنگام باز شدن قالب ، به قطعه ضربه وارد کرده و آن را از درون قالب به بیرون می‌اندازد.

سنبه پران باید دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربه و حرارت داشته باشد در هنگام نیرو وارد کردن به قطعه دچار شکستگی یا تغییر شکل نشود.از این رو برای ساخت سنبه پران از فلزات مقاوم مثل فولاد استفاده می‌شود.

سنبه پران یا سنبه بیرون انداز معمولا در اندازه‌های مختلف با طول و قطر‌های متفاوت ساخته می‌شود که بسته به کاربرد و نوع قالب انتخاب می‌شود.

به طور معمول قسمت انتهایی سنبه پران لبه‌ای پله مانند وجود دارد تا سنبه به درستی در سنبه گیر قرار بگیرد.

نمایش بیشتر