02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع پین

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع پین

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

پین

پین جزو ابزارهای پر استفاده در صنایع مختلف به خصوص در قالب سازی می‌باشد که از آن برای متصل کردن اجسام استفاده می‌شود.برای شناخت بیشتر پین به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای اتصال اجسام یا قطعاتی که نیاز به حرکت دارند (حرکت زانویی شکل) یکی از متداول ترین روش‌ها استفاده از پین می‌باشد. با ایجاد سوراخ درون اجسام و قرار دادن پین مناسب درون آن ، می‌توان اتصال را ایجاد کرد.

استفاده از پین می‌تواند اتصال موقت را به وجود آورد بدین معنا که در صورتی که نیاز به اتصال وجود نداشت ، می‌توان با خارج کردن پین، اجسام را از یک دیگر جدا کرد.

به طور کلی پین دارای دو نوع می‌باشد.

پین رزوه دار

پین ساده

در پین رزوه دار، قسمت داخلی پین دارای رزوه می‌باشد تا به وسیله‌ی آن بتوان پین را خارج کرد. در نوع ساده برای خارج کردن پین باید به آن ضربه وارد کرد.

مزیت استفاده از پین رزوه دار نسبت به پین‌های معمولی ، خارج کردن راحت تر پین رزوه دار می‌باشد و می‌توان پین رزوه دار را به سهولت و بدون آسیب دیدن خارج کرد.

پین باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا در برابر فشار و ضربه دارای استحکام بالایی باشد. از طرفی به دلیل قرار گیری پین در معرض سایش، پین باید دارای مقاومت مناسبی در برابر سایش باشد. به همین منظور معمولا برای ساخت پین از فلزات مقاوم فولاد یا آهن استفاده می‌شود.

پین دارای تنوع بسیار بالایی از نظر اندازه و متریال ساخت می‌باشد که بسته به کاربرد باید آن را انتخاب و خریداری کرد.

شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید پین کرده اند که هر کدام از نظر کیفیت با دیگری متفاوت است از این رو قیمت پین و پین روزه دار نیز بسیار متنوع است.

 

نمایش بیشتر