02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

بلوک قالب تزریق پلاستیک

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بلوک قالب

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

بلوک قالب تزریق

بلوک قالب ، در واقع یک قطعه استاندارد پیش ساخته قالب تزریق پلاستیک است. این بلوک ها با استاندارد های دقیق تولید می شوند. استفاده از این قطعات پیش ساخته استاندارد می تواند دقت و سرعت و همینطور هزینه قالب سازی را بهینه کند. در واقع قالب ساز قالب طراحی شده را روی این بلوک پیاده می کند. بلوک های قالب تزریق پلاستیک در صنایع زیادی استفاده می شوند. در واقع برای تولید قطعات پلاستیکی بهترین گزینه استفاده از قالب است.

قالب پلاستیک از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر یک وظیفه ای مشخص دارد.همان طور که گفته شد بلوک قالب قطعه اصلی در قالب پلاستیک است که قطعه یا محصول درون آن شکل می گیرد.

بلوک قالب دارای دو صفحه اصلی از جنس فولاد است که یکی از آن ها راهنما بندی شده (صفحه ثابت )و دیگری دارای بوش (صفحه متحرک) می باشد. نقشه (شکل) قطعه مورد نظر درون این دو صفحه به صورت نری و مادگی تراشیده می شود.(این کار معمولا به وسیله ی CNC انجام می شود.) سپس به وسیله ی بوش اسپرو مواد اولیه ذوب شده به درون صفحات تزریق می شود.

همان طور که گفته شد بلوک قالب یکی از مهم ترین قسمت های یک قالب پلاستیک است که اجزا قالب روی آن بسته شده و شکل محصول روی آن تراشیده می شود.

بلوک قالب پلاستیک باید دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، فشار و حرارت داشته باشد تا به مرور زمان و استفاده طولانی مدت دچار تغییر شکل یا شکستگی نشود. به همین دلیل معمولا برای ساخت بلوک قالب پلاستیک از فلز آهن استفاده می شود تا استحکام آن بیشینه باشد.

بلوک قالب در اندازه های مختلف با طول و ارتفاع مختلفی تولید می شود که بسته به محصول مورد نظر و نوع استفاده باید آن را انتخاب کرد.

نکاتی درباره خرید و قیمت بلوک قالب از فروشگاه ابزار ماتریس :

در انتخاب و خرید بلوک قالب باید به سایز و کارگیر ، ضخامت صفحات و نوع راهنما ها دقت کرد. بدیهی است که قیمت هر یک از این محصولات می تواند بسیار متنوع و خاص باشد پیشنهاد ما تما با ابزار ماتریس و مشاوره رایگان است.

نمایش بیشتر