02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع بوش پران

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بوش پران

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

بوش پران

بوش پران یکی از قطعاتی است که در قالب‌های پلاستیک یا بلوک مورد استفاده قرار می‌گیرد.برای شناخت بیشتر این قطعه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در صنعت تولید قطعات پلاستیکی، یکی از مشکلاتی که گاها به وجود می‌آید گیر کردن قطعه ساخته شده در دل قالب می‌باشد. برای خارج کردن قطعه معمولا از ابزاری کمکی به نام سنبه پران استفاده می‌شود. این قطعه در هنگام باز شدن قالب، محصول را رو به جلو هول می‌دهد و باعث به بیرون پرت شدن قطعه (پراندن آن) می‌شود.

یکی از مشکلاتی که سنبه پران می‌تواند به وجود آورد سایش و خوردگی دیواره سوراخ قالب می‌باشد که باعث ایجاد صدمات جدی برای قالب می‌شود.

برای جلوگیری از آسیب دیدن بوش پران معمولا از قطعه کمکی به نام بوش پران استفاده می‌شود.بوش پران در واقع یک قطعه واسط بین سنبه پران و دیواره قالب می‌باشد که از برخورد سنبه پران با دیواره قالب جلوگیری می‌کند.

استفاده از بوش پران می‌تواند تا حد بالایی از خسارت‌های مادی جلوگیری کند.زیرا در صورتی که سنبه پران با دیواره قالب برخورد داشته باشد می‌تواند باعث از بین رفتن قالب شود. هزینه تعویض بوش پران به مراتب کمتر از هزینه‌ تعویض کلی قالب می‌باشد.

بوش پران باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا به مرور زمان دچار خرابی نشود از این رو برای ساخت آن معمولا از فلز فولاد استفاده می‌شود.

بوش پران معمولا در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود که بسته به اندازه و نوع بوش پران باید آن را تهیه کرد از این رو در هنگام خرید باید به اندازه‌ی آن بسیار دقت کرد.

در قسمت انتهایی بوش پران قسمتی پله‌ای شکل می‌باشد تا بوش به درستی در جای خود قرار بگیرد.

نمایش بیشتر