02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

کلمپ فشاری افقی و عمودی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کلمپ فشاری افقی - عمودی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

کلمپ فشاری چیست؟

کلمپ فشاری در واقع یک گیره یا نگه دارنده است. کلمپ های فشاری دستی از سه قسمت مهم تشکیل می شوند:

1- دسته

2- پیستون یا قسمت گیره

3- پایه

انواع کلمپ فشاری :

با اعمال  نیرو و حرکت دادن دسته ، نیرو به قسمت گیره یا پیستون منتقل می شود. همچنین از پایه برای فیکس کردن جای کلمپ استفاده می شود. کلمپ های فشاری در دو نوع عمده افقی و عمودی یافت می شوند. البته بیشتر نوع افقی آن رایج است. معمولا دسته با گیره دارای زاویه است. و در جهتی متفاوت نسبت به حرکت پیستون جابجا می شود.

کلمپ های فشاری افقی و عمودی معمولا از جنس فولاد ساخته می شوند و مقاومت بالایی دارند. اما باید برای انتخاب آنها به ظرفیت بار کاملا دقت کرد. همچنین ابعاد کلمپ به خصوص در حالات بیشینه و ماکزیمم از فاکتور های اساسی انتخاب درست محسوب می شود.

تفاوت کلمپ و گیره :

هرچند کلمه clamp به خودی خود بع معنای گیره است. اما در زبان معیار صنعت در ایران کلمپ ها با سایر گیره ها کمی متفاوت در نظر گرفته می شوند. از واژه گیره و یا نگه دارنده معمولا در ابزار آلات عمومی تر و رایج تر استفاده می شود. اما از واژه کلمپ معمولا در صنایعی همچون قالب سازی و تراشکاری و بیشتر برای کلمپ فشاری استفاده می شود.

کلمپ فشاری :

دلیل نام گذاری کلمپ فشاری ، بیشتر به پیستون یا گیره آن بر می گردد. این قسمت با نیرو وارده به دسته با حرکت عمودی یا افقی پیستون به قطعه کار متصل شده و با اعمال نیرو باعث ثبات شده و به آن فشار وارد می کند. نوع دیگر کلمپ ها به طور مثال کلمپ کششی است. که در صفحه و دسته مربوط به آن به این موضوع خواهیم پرداخت.

قیمت کلمپ های فشاری معمولا مناسب است . هر چند با توجه به فولادی بودن و سخت بودن ، این محصولات چندان ارزان نیستند ، اما معمولا هزینه بالایی نیز ندارند. باید در نظر داشت که در صورت با کیفیت بودن ، این کالا به ندرت معیوب یا خراب می شود. می توانید برای مشاهده قیمت و مشخصات هر محصول روی آن کلیک کنید.

نمایش بیشتر