آشنایی با شرکت بوش

شاید کمتر کسی باشد که نام برند بوش را نشنیده باشد. بر سر زبان بودن این برند حاکی از آن است که توانسته در زمینه فعالیت های خود بسیار موفق عمل کند تا در سرتاسر جهان نامی آشنا برای همگان باشد. البته باید گفت که اکثر ما با شنیدن این نام به یاد محصولات خانگی که در بازار موجود است می افتیم اما باید بدانید که عرضه محصولات خانگی با این نام تنها یکی از ۴ حوزه فعالیت های این غول صنایع است. در واقع شرکت آلمانی بوش در ۴ زمینه‌ی اصلی فعالیت می‌کند که در هر کدام در میان نام‌های مشهور و شناخته‌شده قرار دارد. راهکارهای موبایلی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، محصولات مخصوص مصرف‌کننده مانند لوازم خانگی و ابزارهای کارگاهی، فناوری‌های صنعتی و انرژی و ساخت‌وساز، زمینه‌های اصلی فعالیت شرکت هستند. جالب است بدانید بوش که یکی از ۱۰ شرکت بزرگ آلمانی محسوب می‌شود، بیش از همه شهرتی جهانی در تأمین قطعات اتومبیل دارد. آن‌ها پیش‌گام بازار شمع خودرو، سیستم‌های انژکتوری و ترمز در جهان هستند. همچنین این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان و عرضه‌کننده قطعات اتومبیل بوده و تقریبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در شهر رنینگن آلمان قرار دارد.

مرکز تحقیقات بوش

مرکز تحقیقات بوش در رنینگن آلمان

آشنایی با رابرت بوش

رابرت بوش

رابرت بوش در سال 1861 در روستای آلبک واقع در جنوب آلمان و شمال شرقی شهر اولم به دنیا آمد. رابرت بوش، جوانی آلمانی بود که مثل خیلی از انسان ها از همان سال‌های ابتدایی فعالیت، با رویای تأسیس کسب‌وکار اختصاصی خودش زندگی می‌کرد، بنابراین در سن 25 سالگي کارگاه مهندسي ماشين‌آلات سبک و مهندسي برق خود را به همراه دو نفر از دوستانش در اشتوتگارت بنا كرد. خدماتي که آن ها در کارگاه خود ارائه مي‌دادند، عبارت بود از: تعمير دستگاه‌هاي تلفن، لوازم عکاسي، دستگاه‌هاي ماشين تحرير و ماشين‌آلات ديگر.

در واقع می توان گفت تأسیس این کارگاه، شروعی بر دورانی شد که در سال‌های بعد استقلال، ورود به بازارهای خارج از آلمان، فعالیت در صنعت خودرو و حضور در بزرگ‌ترین کارخانه‌های جهان را به همراه داشت.

اولین کارگاه بوش

اولین کارگاه بوش در سال 1886 در اشتوتگارت

رابرت بوش در سال‌های ابتدایی هرنوع پروژه‌ی طراحی و ساخت دقیق در حوزه‌های مهندسی مکانیک و الکترونیک را انجام می‌داد. پروژه‌هایی که شاید شامل پیاده‌سازی سیستم‌های تلفن یا لامپ‌های روشنایی هم می‌شد. اولین پروژه‌ی مهم او، ساخت دستگاه جرقه‌زن مغناطیسی برای یک موتور ثابت بود که طراحی آن نیز از قبل وجود داشت. رابرت با پذیرفتن این پروژه و بهینه‌سازی طراحی موجود، اولین قدم‌ها را برای شهرت جهانی برداشت.

به عنوان مثال از سال ۱۸۹۷، بوش به‌عنوان تنها تولیدکننده‌ی شمع جرقه‌ای اتومبیل شناخته می‌شد، تا اینکه رابرت برای پست مدیریت مهندسی شرکتش گاتلاب هانولد را استخدام کرد که در سال ۱۹۰۲، طرحی جدید برای شمع خودرو ارائه داد. طرح هانولد ولتاژ بیشتری را مورد استفاده قرار می‌داد که موجب ثبات بیشتر عملکردی محصولات بوش می‌شد. تولید اولین نمونه‌های آن شمع، بوش را به تأمین‌کننده‌ی جهانی قطعات مربوطه در خودرو تبدیل کرد که در همان سال، شمع ماشين بوش ثبت اختراع شد و در مدت زمان نسبتا‌ کوتاهي، کارگاهش مبدل به یک شرکت بين‌المللي موفقي شد. هانولد در سال‌های بعد علاوه‌بر توسعه‌ی طرح شمع خودرو، نوآوری‌هایی در سیستم روشنایی، استارتر و بوق خودرو هم داشت که آن‌ها را به خط تولید بوش اضافه کرد.

ورود بوش به بازار جهانی

اولین تلاش‌ها برای ورود به بازار جهانی، در سال ۱۸۹۸ و با ورود به بریتانیا انجام شد. رابرت بوش به‌همراه فردریک سیمز، شعبه‌ای از شرکت خود را در لندن تأسیس کرد که قدم اولیه برای ورودی جدی به بازارهای دیگر اروپایی بود. پس از تأسیس این شعبه، فروش در کشورهای اروپایی دیگر به‌سرعت شروع شد.

پس از لندن، نوبت به پاریس رسید. فرانسه بزرگ‌ترین بازار اروپایی خودرو بود و بوش در سال ۱۸۹۹ با تأسیس زیرمجموعه به آن وارد شد. توسعه‌ی کسب‌وکار در پاریس با سرعت بالایی انجام شد و از سال ۱۹۰۵، برند آلمانی محصولات خود را در کارخانه‌ی اختصاصی فرانسه نیز تولید می‌کرد.

بوش پیش از آن که کارخانه‌ای بزرگ برای تولید محصولات راه‌اندازی کند، چند بار جابه‌جایی به ساختمان‌های مختلف را تجربه کرد. او درنهایت در سال ۱۹۰۱ تصمیم گرفت تا کارگاه تولیدی خود را گسترش دهد و با خرید زمین‌ها و ساختمان‌های اطراف، اولین کارخانه‌ی رسمی را تأسیس کند. تمامی ساختمان از بتن تقویت‌شده ساخته شد. با وجود پیاده‌سازی معماری رنسانسی در آن، کارخانه‌ی بوش برای سال‌های اولیه‌ی قرن بیستم، مرکزی بسیار مدرن بود.

اولین ساختمان شرکت بوش

اولین ساختمان شرکت بوش در سال 1900

توسعه‌ی بین‌المللی بوش

با شروع قرن بیستم، صنعت خودرو روز‌به‌روز اهمیت خود را به جهانیان نشان می‌داد. اولین مسابقات اتومبیل‌رانی در همان سال‌های اولیه و با هدف رقابت هرچه بیشتر خودروسازها و تولید‌کننده‌های قطعات برگزار شد. در سال ۱۹۰۳، مسابقه‌ای به‌نام Godron Bennett در ایرلند برگزار شد که Camille Jenatzy با خودروی مرسدس در آن به قهرمانی رسید. سیستم شمع و جرقه‌ی بوش که در سخت‌ترین شرایط هم به‌خوبی عمل می‌کرد، یکی از علل پیروزی کامیل در این مسابقه‌ بود.

بوش سیستم‌های شمع و جرقه‌ی خود را طی تبلیغاتی در آمریکا معرفی کرد که منجر به سفارش‌هایی میلیون دلاری از سوی مشتریان آن کشور در سال ۱۹۰۶ شد. همین سفارش‌ها، فروش برند آلمانی را در طول یک سال، دو برابر کرد. کسب‌وکار بوش در آمریکا به‌قدری سودده شد که آن‌ها در سال ۱۹۱۲ زیرمجموعه‌ی تولیدی خود را در اسپرینگ‌فیلد ماساچوست تأسیس کردند.

پس از آمریکا، نوبت به بازارهای دیگر نقاط جهان رسید تا یکی پس از دیگری، میزبان برند آلمانی شوند. دفاتر فروش به‌ترتیب در میانه‌ی دوم دهه‌ی ۱۹۰۰ در کشورهای متعدد جهان تأسیس شدند. آفریقای جنوبی، استرالیا، آرژانتین، چین و ژاپن به‌ترتیب شاهد تأسیس دفاتر بوش شدند تا شبکه‌ی فروش آلمانی‌ها به همه‌ی قاره‌های جهان توسعه یابد. در سال ۱۹۱۳، کسب‌وکار شرکت در خارج از آلمان، ۸۸ درصد از درآمد را به خود اختصاص می‌داد.

با پیشرفت فناوری خودروها و افزایش تقاضا، نیاز به امنیت و سرعت بیشتر هم  به آن‌ها افزوده شد. بوش باتوجه‌به همین نیازهای جدید، محصولات مرتبط با آن‌ها را طراحی و به بازار عرضه کرد. سیستم روشنایی و استارتر، محصولات مهمی بودند که در سال‌های ۱۹۱۳ و ۱۹۱۴ عرضه شدند. سیستم روشنایی شامل چراغ‌های بالای خودرو، ژنراتور، رگولاتور و باتری بود تا روشنایی مناسبی را برای خودروها تأمین کند.

وضعیت بوش در جنگ جهانی اول

با شعله‌ور شدن آتش اولین جنگ جهانی در سال ۱۹۱۴، همه‌ی بازارهای خارجی بوش به یک‌باره تعطیل شدند. تحقیق و توسعه متوقف شد و تولید در آلمان نیز به اسلحه اختصاص یافت. بوش از آن زمان به‌جای شمع خودرو، به تولید چاشنی‌های انفجاری نارنجک مشغول شد. تقریبا نیمی از نیروی انسانی شرکت نیز به خدمات نظامی فراخوانده شدند و زنان، نیروی جدید کار در کارخانه‌ها بودند.

اولین کارمندان شرکت بوش

اولین کارمندان بوش

بوش برای کمک بیشتر به بهبود شرایط دشوار جنگ، زیرساخت‌های تولیدی خود را نیز به کار گرفت. آن‌ها یکی از بخش‌های تولید چراغ خودرو را به بیمارستانی برای آسیب‌دیده‌های جنگ اختصاص دادند. در دروان جنگ جهانی، دفاتر فروش و نشان‌های انحصاری شرکت به‌نوعی به دست دیگران افتاد. البته، شعبه‌ی آمریکایی که توسط سرمایه‌داری از همان کشور خریداری شده بود، با همان نام Bosch به کار خود ادامه می‌داد. گاتلوب هانولد در آن زمان برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و سردرگمی در شناسایی محصولات بوش، لوگویی دایره‌ای برای شرکت طراحی کرد که تا امروز هم نشانه‌هایی از آن در لوگوی بوش باقی مانده است.

طراحی لوگوی بوش

طراحی اولیه‌ی لوگوی بوش

پس از جنگ، بوش با چالش‌های متعددی روبه‌رو شد. بازگشت به بازارهای جهانی به‌خاطر ظهور رقبای جدید، دشواری زیادی داشت اما تسلیم شدن هیچ‌گاه در دستور کار آلمانی‌ها قرار نداشت. در همان دوران تمرکز روی مهارت اصلی بوش یعنی عطش شدید برای نوآوری، ادامه داشت.

رابرت بوش در آزمایشگاه

رابرت بوش در حال آزمایش قطعه‌‌ای در کارخانه

فعالیت‌هایی که به‌خاطر جنگ جهانی اول متوقف شده بودند، دوباره از سر گرفته شدند. تا سال ۱۹۲۶، تحقیق و توسعه برای ارائه‌ی محصولاتی در جهت نیازهای جدید ادامه داشت و مواردی همچون چراغ موتورسیکلت و دوچرخه، بوق، شیشه‌ پاک‌کن و شمع متصل به باتری به مجموعه‌ی محصولات شرکت اضافه شدند.

بوش در سال‌هایی که برای بازگشت به بازار قطعات خودرو تلاش می‌کرد، روندی جالب توجه از خدمات مشتریان را نیز شروع کرد. شبکه‌ای از کارگاه‌های تعمیر و نصب مستقل که طبق استانداردی مشخص به مشتریان خدمت‌رسانی کنند، نیاز آن سال‌های صنعت خودرو بود که بوش در سال ۱۹۲۱ با تأسیس Bosch Car Service، تعمیرگاه‌هایی را در خارج از آلمان برای خدمت‌رسانی بهتر تأسیس کرد.

 پس از چند دهه فعالیت، بوش به کیفیت و تولید سریع و ارزان مشهور شده بود.

 

نوآوری و ورود به صنایع جدید

بوش درکنار بهینه‌سازی محصولات خود، همیشه به‌دنبال نوآوری‌های بیشتر در صنعت خودرو نیز بود. شرکت در سال ۱۹۲۷ پدیده‌ای جدید را به جهانیان معرفی کرد که تا به امروز هنوز کاربرد دارد. پمپ انژکتوری دیزلی، واکنش بوش به نیاز روزافزون بهینه‌سازی موتورهای دیزلی بود که در آن سال معرفی شد. این سیستم ابتدا برای کامیون‌ها طراحی شد و از سال ۱۹۳۶ به‌صورت اختصاصی برای خودروهای سواری به بازار راه یافت.

ژنراتور دیزلی بوش

پمپ انژکتوری دیزلی بوش

 

با وجود نوآوری‌های متعدد، صنعت خودروسازی آلمان در میانه‌ی دوم دهه‌ی ۱۹۲۰ با بحران مواجه شد. کاهش تقاضا، بوش را به فکر وا داشت تا محصولات جدیدی را به سبد قابل عرضه‌ی خود اضافه کند.

استراتژی‌های جدید شامل بهبود محصولات موجود و توسعه‌ی آن‌ها تا تولید به‌صورت سری در دسته‌ی ابزارهای برقی و فناوری‌های گرمایشی می‌شد. به‌علاوه، تلاش برای ورود به حوزه‌های جدید همچون رادیو و تلویزیون هم در همان استراتژی‌ها قرار داشت.

 

رادیوی خودروی بوش

رادیوی خودرویی بوش

 

مهندسان بوش در مسیر ورود به صنعت رادیو با همکاری Blaupunkt اولین رادیوی داخل خودرو را تولید کردند. عرضه‌ی محصول آن‌ها در سال ۱۹۳۲ به‌معنای ورود موسیقی به جاده‌های سرتاسر جهان بود.

توسعه‌ی ابزارهای برقی بوش با اختراعی توسط هرمان اشتاینهارت، مهندس این شرکت شروع شد. او در کارگاه خود ابزاری به نام Forfex ساخت که موتوری در داخل دسته‌ی آن تعبیه شده بود. بعد به کار گرفتن کمی نوآوری در این ابزار سرانجام اولین نمونه‌های دریل برقی توسط مهندسان بوش طراحی و ساخته شد.

اولین دریل برقی بوش

اولین دریل برقی بوش

بوش همچنان تحت تاثیر جنگ جهانی بخشی از فروش بین المللی خود را از دست داده بود اما کارکنان آن هرگز دست از تلاش برنداشتند و همواره به دنبال راه های جایگزین بودند تا اوضاع را بهبود ببخشند که تا حدودی موفق هم بودند.

نوآوری در صنایع جدید همیشه در دستور کار بوش قرار داشت. آن‌ها در مسیر پیدا کردن همکاران خارجی با پیش‌گام اسکاتلندی صنعت تلویزیون، جان لوجی بیرد و شرکت‌های Zeiss Ikon و Loewe همکار شدند و Fernesh AG یا FESE را در سال ۱۹۲۹ تأسیس کردند. سال‌ها تحقیق و توسعه در صنعت تلویزیون و رسانه بالاخره با شرکت جدید نتیجه داد و اولین دستگاه‌های ضبط الکترونیکی برای بازی‌های المپیک ۱۹۳۶ برلین معرفی شد. در همان سال گیرنده‌های خانگی تلویزیون نیز به بازارها آمدند. همین شرکت FESE سال‌ها بعد در پروژه‌ی ساخت بمبی با کنترل تلویزیونی از راه دو درگیر شد که با پایان جنگ جهانی دوم ناتمام ماند.

 

با به قدرت رسیدن ناسیونال در آلمان، چالش‌های جدیدی برای بوش به وجود آمد. دولت آن‌ها را موظف کرد تا منابع تحقیق و توسعه‌ی خود را به ساخت موتورهای انژکتوری برای هواپیما اختصاص دهند و همچنین چند کارخانه‌ی جدید برای تولید تجهیزات مورد نیاز در این حوزه تأسیس کنند. فناوری مورد تمرکز و علاقه‌ی نظامیان نیز تلویزیون بود که باید در خدمت به آن‌ها پیشرفت می‌کرد. همین  باعث شد تا فروش خارجی بوش تا سال ۱۹۳۹ به ۹ درصد کاهش پیدا کند.

وضعیت بوش در جنگ جهانی دوم

با شروع دومین جنگ جهانی، بار دیگر تمرکز فعالیت‌های بوش به سمت محصولات نظامی معطوف شد. ارتش آلمان در آن سال‌ها به ماشین‌آلات و خودروی بسیاری نیاز داشت و به‌همین دلیل فعالیت‌های بخش خودرو با قدرت ادامه یافت.

 

صنعت آلمان به‌طور کلی در جریان جنگ جهانی دوم تغییرات متعددی را تجربه کرد. بسیاری از افراد مشغول در آن به جنگ فراخوانده شدند و به‌جای آن‌ها از اسرای جنگی در صنایع استفاده شد که باید در شرایطی غیرانسانی زندگی و کار می‌کردند.

 

بوش از همان ابتدا در جبهه‌ی مقاومت دربرابر نازی‌ها قرار گرفت. تیم مدیریت و در رأس آن‌ها کارل فریدریش گوردلر (مشاور آن سال‌های بوش) به‌عنوان جبهه‌ای داخلی برخلاف تمایلات نازی‌ها عمل می‌کردند. آن‌ها برنامه‌هایی را نیز برای استخدام و حمایت مالی از یهودیان پیاده‌سازی کردند که به‌نوعی مخالفت مستقیم با رژیم نازی محسوب می‌شد.

خرابه های کارخانه بوش

خرابه‌ی کارخانه‌ی بوش در جنگ جهانی دوم

رابرت بوش در سال ۱۹۴۲ از دنیا رفت و شاهد نابود شدن کارخانه‌های خود در جریان جنگ نبود. بنیان‌گذار افسانه‌ای بوش پیش از مرگش به‌نوعی دستورالعمل‌های مدیریتی را در شرکت پیاده‌سازی کرده بود که افراد پس از او، مسیر مورد نظر برای موفقیت‌های آتی را به‌خوبی درک می‌کردند.

 

بازسازی و توسعه‌ی مجدد جهانی

همکاری (اجباری) بوش با نیروهای نظامی نازی، آن‌ها را به هدفی استراتژیک در دوران جنگ تبدیل کرد بود. پس از جنگ جهانی دوم، آن‌ها بار دیگر با تعطیلی مراکز بین‌المللی خود مواجه بودند. به‌علاوه این بار زیرساخت‌های تولیدی هم نابود شده بودند و شرکت باید به‌نوعی کار خود را از نزدیک به صفر شروع می‌کرد. به‌همین دلیل دهه‌های بعدی برای برند آلمانی با فعالیت‌های بازسازی و همچنین ورود به صنایع جدید همراه شد.

خط تولید ابزار برقی شرکت بوش

خط تولید ابزار برقی بوش پس از جنگ

 

روزها و ماه‌های ابتدایی بازسازی با تلاش برای جذب نیروی انسانی و پرداخت هزینه‌های آن‌ها همراه بود. بوش برای استخدام مجدد کارگران خود باید ابتدا کاری برای انجام دادن و سپس مواد اولیه‌ای برای تزریق به خطوط نیمه مخروبه‌ی خود پیدا می‌کرد. اولین محصول، دیگ آشپزی بود که با استفاده از کلاه‌های جنگی استیل و باقیمانده‌ی فلزات از ساختمان کارخانه‌ها تولید می‌شد. کارگران محصولات تولید شده را با موارد مورد نیاز خود مبادله کرده و برخی نیز خودشان از محصولات استفاده می‌کردند. پس از مدتی بار دیگر تولید محصولات پیچیده در کارخانه شروع شد که شمع خودرو برای خودروهای نظامی متفقین، اولین محصول آن دسته بود.

 

خط تولید بسته‌بندی بوش

خط تولید بسته‌بندی بوش

 

تحقیق و توسعه بار دیگر به‌عنوان موتور محرکه‌ی بوش شروع به کار کرد. آن‌ها در شمع‌های تولیدی جدید برخی از فناوری‌های قدیمی را جایگزین کردند که موجب افزایش بهره‌وری محصولات شد. به‌علاوه برای تحقیقات مهندسی مواد خود کارخانه نیز نمونه‌هایی از میکروسکوپ‌های الکترونی ساخته شد.

هنس والتز پس از مرگ رابرت بوش به‌عنوان مدیر کارخانه انتخاب شده بود. روندهای مدیریت و استراتژی طبق وصیت‌نامه‌ی بنیان‌گذار پیگیری می‌شد که یکی از بخش‌های مهم آن، اختصاص بخشی از درآمد به کارهای خیریه بود. والتز تا سال ۱۹۶۳ در سمت خود باقی ماند.

تولید اولین ابزارآلات برقی بوش

اولین محصولات الکترونیکی در بوش

 

شروع مجدد فعالیت‌های بین‌المللی نیاز به زمان بیشتری داشت. پس از جنگ تقریبا هیچ دفتر خارجی برای آلمانی‌ها باقی نمانده بود. آن‌ها با تمرکز روی بازارهای درحال رشد همچون برزیل و هند توانستند شروعی مناسب برای فروش بین‌المللی داشته باشند. به‌هرحال بازگشت مناسب به بازارها تا سال ۱۹۶۰ به طول انجامید و در آن زمان فروش بین‌المللی بوش، ۲۰ درصد از فروش کل را به خود اختصاص می‌داد.