این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ابزار ماتریس کاملا محفوظ می باشد

قلاویز چیست و چه کاربردی دارد؟

قلاویز چیست و چه کاربردی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/21 0 نظر

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی هنوز رایج ترین نوع اتصال ، اتصال پیچ است . برای پیچاندن یک پیچ در قطعه کار به یک رزوه داخلی نیاز است ، در این مقاله نحوه رزوه کردن یک قطعه و انواع آن را به شما آموزش می دهیم .

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی هنوز رایج ترین نوع اتصال ، اتصال پیچ است. برای پیچاندن یک پیچ در قطعه کار به یک رزوه داخلی نیاز است ، در این مقاله نحوه رزوه کردن یک قطعه و انواع آن را به شما آموزش می دهیم.

ابتدا برای رزوه کردن یک سوراخ باید قلاویز مناسب رو انتخاب کرد ، در مقاله زیر قصد داریم ویژگی ها و تاثیر آنها در انتخاب قلاویز مناسب را برای شما توضیح دهیم.

در ادامه شش ویژگی را بررسی خواهیم کرد

  • 1 نوع رزوه
  • 2 شکل سر قلاویز
  • 3 نوک درگیر شونده ی قلاویز
  • 4 میزان براده برداری
  • 5 مستقیم - مارپیچ
  • 6 ساقه(دنباله )

قلاویز دستی

قلاویز های دستی به سه دسته تقسیم می شوند :

  1. قلاویز دستی تک مرحله ای
  2. قلاویز دستی دو مرحله شامل قلاویز مخروطی و نهایی
  3. قلاویز دستی سه مرحله ای شامل قلاویز مخروطی ، دوم رو ، و قلاویز نهایی

قلاویز دستی

همان طور که اسم آن پیداست روزه کاری با این قلاویز ها با دست انجام می پذیرد و به همین منظور انتهای قلاویز به آچاری بسته می شود که به آن دسته قلاویز نیز می گویند.

مزیت قلاویز های تک مرحله ای سرعت کار است اما باید برای براده برداری نیروی بسیار زیادی به قلاویز وارد کرد که در این حالت احتمال شکسته شدن قلاویز بیشتر است.

مزیت قلاویز های دو یا سه مرحله ای سحولت کار با آن است و اگر مرحله ی اول قلاویز کاری کج زده شود در مرحله ی دوم و سوم می توان آن را اصلاح کرد.

قلاویز های ماشینی :

قلاویزهای ماشینی تماما تک مرحله ای هستند و فرآیند رزوه کاری آنها در یک مرحله رخ می دهد و اینکه شما کدام نوع قلاویز رو انتخاب کنید!

قلاویز ماشینی

در درجه اول زمان مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید و در وحله بعد تجهیزات شما حائز اهمیت است.

رزوه های چپ گرد یا راست گرد

همچنین باید به چپ گرد یا راست گرد بودن قلاویز دقت کرد زیرا پیچ مورد استفاده برای آن رزوه ایجاد شده باید منطبق با رزوه باشد ، عمدتا پیچ ها در جهت عقربه های ساعت سفت می شوند به همین دلیل بیشتر قلاویز ها راست گرد هستند.

رزوه های چپ گرد یا راست گرد

در صورتی که پیچ به دلیل چرخش شل شود از قلاویز های چپ گرد برای جلوگیری از شل شدن استفاده می کنند ، به عنوان مثال در دستگاه های سنگ زنی ، تیغه اره های مدور یا برای نگه داشتن پدال دوچرخه از پیچ های چپ گرد استفاده می شود

1. ویژگی 

نوع قلاویز و گام آن در استاندارد های ISO تعریف شده اند : زاویه دندانه ، قطر قلاویز ، گام قلاویز

در جدول زیر مروری کلی بر استاندارد های قلاویز را برای شما آورده ایم

جدول قلاویز

2. شکل نوک قلاویز

نوک قلاویز می تواند نوک تیز نوک صاف داشته باشد ، و اینکه کدام یک برای انتخاب قلاویز کاری قطعه مناسب تر است بستگی به انتهای سوراخی که قرار است قلاویز شود دارد که انتهای آن باز است یا بسته.

در سوراخ هایی که انتهای آن باز است براده ها از انتهای آن عبور می کنند.

اما در سوراخ های کور که انتهای سوراخ به یک عمق مشخص ختم می شود ، بهتر است که از قلاویز های مارپیچ استفاده شود تا براده ها به سمت بیرون هدایت شوند.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که با قلاویزی که نوک آن تیز باشد به صورت کامل نمی توان سوراخ را رزوه کرد ، بنابراین بهتر است از قلاویز نوک صاف استفاده کرد.

شکل نوک قلاویز

در سوراخ هایی که انتهای آنها باز است حتی اگر قلاویز مورد استفاده دارای دندانه های کمی هم باشد مشکلی ایجاد نمی کند و سوراخ را می توان تماما رزوه کرد.

اما در سوراخ هایی که انتهای آن کور است سر قلاویز به انتهای سوراخ برخورد می کند و رزوه در انتهای سوراخ کامل نمی شود.

3. شروع برش

شروع برش رزوه با نوک قلاویز و درگیر شدن چند رزوه ی ابتدایی قلاویز که حالت مخروطی شکل دارد انجام می گیرد ، و مرکزیت قلاویز و سوراخ در این مرحله انجام می شود که اگر قلاویز کج باشد باعت شکسته شدن آن می شود.

شروع برش

هر چقدر تعداد گام های قلاویز بیشتر و گام آن کوچکتر باشد فشار بر روی قلاویز کمتر خواهد بود.

میزان مخروط بودن و گام قلاویز تعداد دندانه های ابتدایی درگیر شونده قلاویز را مشخص می کند.

4. میزان براده برداری

قلاویز های سه مرحله ای در مرحله اول و دوم که حالت مخروطی شکل دارند روزه های کامل و مشخصی ندارند و در مرحله آخر قلاویز کاری است که رزوه آن کاملا مشخص می شود.

میزان براده برداری

اما گام های قلاویز رو در هر سه مرحله ی قلاویز می شود اندازه گیری کرد.

رزوه در سه مرحله به وجود می آید ، این به این معناست که موادی که دارای سختی بسیار زیادی هستند هم می توان با دست به راحتی قلاویز کاری کرد ، و بر خلاف قلاویز های تک مرحله ای فشار و نیروی وارد بر قلاویز بسیار کاهش پیدا می کند.

و البته نیروی وارد شده بر قلاویز های تک مرحله با دستگاه وارد می شود که زمان استفاده از دو مرحله ای بیشتر کم می شود.

و البته کار با قلاویز های سه مرحله ای از سایش بیشتر قلاویز که یکی از اصلی ترین علت ها در شکسته شدن قلاویز هستند جلوگیری می کند.

تعیین کننده نوع رزوه ، گام و زاویه ی آن است.

رایج ترین زاویه برای قلاویز های M و MF ، ISO متریک 60 درجه است.

و همچنین نوع قلاویز های Withworth را با زاویه 55 درجه و قلاویز های لوله را با 80 درجه تولید می کنند.

فاصله بین هر دو دنده متوالی را گام می گویند ، در اصل گام قلاویز فاصله ی محوری تحت پوشش یک دور چرخش به دور قلاویز است که برحسب میلی متر یا تعداد دندانه در یک اینچ شمارش می شود.

5. مستقیم – مارپیچ

شیاری که به موازات طول قلاویز ما بین رزوه های آن وجود دارد برای جمع آوری براده ها است ، دو نوع شیار وجود دارد ، مستقیم و مارپیچ.

مستقیم – مارپیچ

برای سوراخ هایی که انتهای آن باز است از قلاویز های مستقیم استفاده می شود زیرا براده ها خرد می شوند و از انتهای سوارخ خارج می شوند ، اما در مورد سوراخ هایی که انتهای آن بسته است بهتر از قلاویز های مارپیچ استفاده شود که براده ها بر خلاف چرخش قلاویز از ابتدای سوراخ خارج می شود.

این مورد شامل قلاویز های دستی نمی شود و قلاویز های دستی تماما مستقیم هستند.

6. ساقه قلاویز

دو نوع ساقه قلاویز وجود دارد ، ساقه باریک و ساقه تقویت شده.

قلاویز هایی با ساقه باریک همیشه از هسته اصلی قلاویز یعنی قطر خود رزوه قلاویز کوچکتر هستند ، این به این دلیل است که قلاویز بتواند عمق بیشتری را رزوه کند.

و در مقابل ساقه های تقویت شده برای رزوه کردن قطعات سخت تر استفاده می شود که قلاویز مقاومت و محوریت بیشتری خواهد داشت و معمولا در قلاویز های ماشینی استفاده می شود ، البته یکی از معایب این این نوع قلاویز این است که سوراخ هایی با عمق زیاد را نمی توان رزوه کرد.

در انتهای قلاویز ها یک چهار ظلعی برای بستن آن وجود دارد.

حلقه های رنگی بر روی ساقه قلاویز برای شناسایی متریال ساخت قلاویز نشانه گذاری شده است ، برای مثال : حلقه آبی رنگ برای فولاد تیزبر HSS و حلقه ی سبز رنگ برای فولاد تیزبر HSSE Co5 با محتوای 5 در فلز کبالت است و حلقه ی قرمز رنگ برای فولاد تیزبر HSSE Co5 با محتوای 5 درصد فلز کبالت و روکش TiAlN است ، علاوه بر این قلاویز ها با روکش های مختلفی از جمله روکش های TiN، TiAlN و TiCN ارائه داده می شود.

خلاصه مطالب

هنگام انتخاب قلاویز به نکات زیر باید توجه داشته باشید

1 چقدر زمان دارید ؟

اگر زمان زیادی ندارید ، باید از قلاویز های ماشینی استفاده کنید.

2 چند سوراخ را باید رزوه کنید ؟

اگر سوراخ های زیادی را قرار است رزوه کنید ، بهتر است از قلاویز های ماشینی استفاده کنید.

3 پیچ مورد نیاز باید به کدام سمت بسته شود ؟

حول چرخش قلاویز باید متناظر با چپ یا راست گرد بودن قلاویز باشد.

4 انتهای سوراخی که باید رزوه شود باز است یا بسته ؟

در اینجا باید مستقیم یا مارپیچ بودن قلاویز را انتخاب کنید

5 متریال قطعه مورد نظر چیست ؟

جنس قلاویز مورد نیاز را باید برحسب متریال قطعه ای که قرار است رزوه شود انتخاب کرد ، برای مثال : برای فلزات استیل و فولاد سخت قلاویز های HSSE Co5 مناسب می باشد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp