02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع سرشیلنگ

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سرشیلنگ

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

سر شلنگی

سر شلنگی یکی از قطعات پر استفاده در سیستم انتقال سیالات می‌باشد که در واقع نوعی رابط بین شلنگ و شیر کنترل محسوب می‌شود. برای آشنایی بیشتر با سر شلنگی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای انتقال سیالاتی مثل انواع مایعات و انواع گاز ، روش‌های مختلفی وجود دارد که انتقال به وسیله لوله کشی و شلنگ کشی ، جزو روش‌های بسیار کاربردی محسوب می‌شود. که به داشتن کارایی بالا ، طرفداران زیادی است.

برای کنترل میزان فشار ، شیر کنترل بهترین ابزار است که دارای انواع مختلفی است. سر شیلنگی یا سر شلنگی که با نام سر شیر نیز شناخته می‌شود.  یکی از قطعات شیر است که در واقع نوعی قطعه رابط بین شیر و شلنگ است.

سر شلنگ از دو قسمت اصلی یعنی قسمت رزوه دار و قسمت شیار دار تشکیل شده است که قسمت رزوه دار آن درون شیر قرار می‌گیرد و قسمت شیار دار آن درون شلنگ قرار می‌گیرد. وجود شیار باعث ایجاد اصطکاک و کاهش احتمال خارج شدن شلنگ از روی سر شیر یا سر شیلنگی می‌شود. برای جلوگیری از خارج شدن شلنگ و افزایش مقاومت شلنگ می‌توان از بست شلنگی استفاده کرد.

برای ساخت سر شلنگی معمولا از متریال‌های مختلفی مثل برنج ، مس ، استیل و پلاستیک استفاده می‌شود. که بنا به نوع سیال باید انتخاب شود.

سر شلنگی معمولا در اندازه‌های مختلف با طول و قطر‌های مختلف تولید می‌شود که بسته به اندازه شیر ، حجم فشار و قطر شلنگ باید انتخاب شد.

امروزه سر شلنگی توسط شرکت‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود که محصولاتشان دارای کیفیت‌های گوناگون است. این تفاوت در کیفیت باعث اختلاف قیمت سر شلنگی می‌شود.

در هنگام خرید سر شلنگی باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • جنس سر شلنگی
  • ابعاد سر شلنگی
  • گام رزوه سر شلنگی
نمایش بیشتر