02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع شیلنگ روغن و گریس

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع شلنگ روغن و گریس

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

شلنگ روغن یا شلنگ گریس

شلنگ گریس یکی از انواع شلنگ است و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد از  آن برای انتقال و تزریق موادی مثل روغن یا گریس استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با شلنگ گریس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

شلنگ جزو لوازم بسیار پر استفاده در محیط های صنعتی و غیر صنعتی است که از آن برای انتقال سیالاتی مثل مایعات ،گاز و حتی مواد نیمه جامد قابل انعطاف استفاده می‌شود. شلنگ نیز همانند دیگر ابزارها و لوازم صنعتی دارای تنوع زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است که هر یک مناسب برای کاری خاص می‌باشد. شلنگ روغن یکی از انواع شلنگ است و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد از آن برای انتقال و تزریق گریس استفاده می‌شود.

شلنگ گریس از نظر شکل ظاهری تقریبا شبیه به شلنگ‌های معمولی است با این تفاوت که متریال استفاده شده برای ساخت آن دارای استحکام بالاتری بوده و توانایی تحمل فشار بالا را دارد. همچنین در ساخت آن معمولا از لایه‌ای از الیاف یا سیم استفاده می‌شود تا چسبندگی و مقاومت شلنگ روغن در برابر فشار بیشتر شود.

از دیگر کاربردهای شیلنگ گریس می‌توان به استفاده از آن برای انتقال روغن با فشار بالا اشاره کرد.

معمولا بست متصل شده به قسمت ابتدایی و انتهایی شلنگ روغن توسط دستگاه پرس ، پرس کاری می‌شود تا بست مورد نظر به خوبی در جای خود قرار بگیرد و در هنگام اعمال فشار و نیرو از جای خود خارج نشود.

شلنگ گریس معمولا در ابعاد مختلف با طول و قطر‌های متفاوت تولید می‌شود که بسته به نوع استفاده و میزان فشار وارده به آن باید انتخاب شود.

معمولا از شلنگ روغن در محیط‌های صنعتی و خشن استفاده می‌شود به همین دلیل قسمت رویه‌ی آن باید دارای استحکام بالایی باشد معمولا برای افزایش مقاومت و استحکام رویه شلنگ ، روکشی مقاوم روی آن کشیده می‌شود.

از شلنگ گیرس معمولا در دستگاه‌های پمپ گریس ، پمپ روغن یا پمپ واسکازین ، جک‌های هیدرولیک و غیره استفاده می‌شود.

امروزه شرکت‌های داخلی و خارجی مختلفی در زمینه تولید شلنگ به خصوص شلنگ گریس فعالیت می‌کنند  و محصولات مختلفی با کیفیت‌های متفاوت تولید می‌کنند این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد تفاوت قیمت شلنگ گریس  شده است.

در هنگام خرید شلنگ گریس باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت لازم را داشته باشد:

  • جنس
  • قطر
  • جنس الیاف داخلی
  • جنس روکش
نمایش بیشتر