02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

بست کمر بندی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بست کمر بندی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

بست کمربندی

بست کمربندی یکی از ابزارهای کاربردی و ساده برای اتصال و بستن دو یا چند قطعه به هم می‌باشد.برای آشنایی بیشتر با بست کمربندی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای اتصال قطعات مختلف در محیط‌های صنعتی و غیر صنعتی می‌توان از روش‌هایی مثل استفاده از مفتول ، بست‌ها و غیره استفاده کرد.که استفاده از بست‌ها جزو روش‌های بسیار کاربردی می‌باشد.

بست کمربندی یکی از انواع بست است که به دلیل شکل فیزیکی آن (نواری شکل مثل کمربند) به این نام شناخته می‌شود.

بست کمربندی دارای تعداد زیادی شیار زاویه دار (دندانه) و یک قفل ضامن دار می‌باشد که با گیر کردن دندانه‌ها به زبانه ، بست کمربندی قفل می‌شود.مزیت این نوع بست در استفاده آسان آن و عدم نیاز به ابزار کمکی مثل پیچ گوشتی یا انبردست می‌باشد.

این نوع بست جزو اتصالات موقت محسوب می‌شود، به بیان دیگر در صورت عدم نیاز به اتصال با برش آن می‌توان اتصال را از بین برد.البته باید در نظر گرفت ، بست کمربندی یک بار مصرف بوده و امکان باز کردن آن وجود ندارد.

برای ساخت بست کمربندی معمولا از پلاستیک فشرده شده و سخت استفاده می‌شود تا استحکام و انعطاف پذیری آن بیشینه باشد.

از بست کمربندی پلاستیکی می‌توان در صنایع مختلف برای کارهایی مثل جمع کردن سیم ، اتصال مفتول ، اتصال قطعات و غیره اشاره کرد.

مزیت بست کمربندی در انعطاف پذیر بودن آن و قابل تنظیم بودن میزان فشار وارده از طرف آن به قطعه می‌باشد.تا از زخمی شدن سیم یا کابل جلوگیری شود.

نمایش بیشتر