02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

فولی کش

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فولی کش

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فولی کش

برای آشنایی بیشتر با فولی کش مطلب زیر را مطالعه کنید :

در صنعت ابزارها و قطعات ریز و درشت بی شماری به چشم می خورد که هر کدام کاربردی خاص داشته و راه حلی برای برطرف کردن کار صنعتگران می باشد. کار کردن با برخی از این ابزار ساده و برخی دیگر بسیار پیچیده است. همچنین قطعاتی وجود دارد که ساده و عمومی هستند و برخی دیگر از قطعات پیچیده و تخصصی می باشند. دستگاه ها از قطعات زیادی تشکیل شده اند. برخی قطعات ریز در دل قطعات درشت تر در دستگاه های صنعتی قرار گرفته اند. مشکلی که پیش خواهد آمد این است که اگر بخواهیم یه قطعه کوچکتر را از قطعه بزرگتر بیرون آوریم نیاز به ابزاری مخصوص برای این کار خواهیم داشت. ابزارهای متفاوت و به خصوصی برای این عملیات موجود می باشد. یکی از این نمونه ابزارها، فولی کش یا پولی کش نام دارد. برای نام بردن این ابزار از هر دو واژه استفاده می شود. خاطر نشان می کنیم که در این مقاله از هر دو واژه فولی کش و پولی کش نام می بریم.

به غیر از دو نامی که در بالا اشاره کردیم، این ابزار دارای نام های دیگر همچون فولی درآور، بلبرینگ کش، بیرینگ کش می باشد. این نام ها برای این ابزار به کار می رود.

فولی کش چیست

پولی کش، ابزاری تخصصی محسوب می شود که از یک شفت اصلی به همراه دو یا سه بازوی متصل در طرفین مرکز این ابزار است که به واسطه نیروی محرکه مکانیکی یا نیروی محرک هیدرولیکی امکان فشار کششی بالایی را برای بیرون آوردن قطعه ای از قطعه ی دیگر فراهم می نماید. فولی کش ابزارای ایده آل برای جداسازی انواع قطعات از جمله پولی بلبرینگ و چرخ دنده به حساب می آید.

کاربرد فولی کش

ابزار پولی کش در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله مورد نیاز در تعمیرگاه ها، شرکت های نفت و پتروشیمی، کارخانجات صنعتی و دیگر تولیدی ها و همچنین به منظور تعمیرات مجموعه ماشین آلات معدنی، راه سازی، ترابری، حمل و نقل. به طور خلاصه در هر مکانی که دستگاهی وجود دارد می توان از این ابزار استفاده کرد.

نحوه کار با فولی کش

 در مجموع استفاده از پولی کش ساده بوده و فاقد پیچیدگی خاصی است. دقت در مطابقت سایز پولی و نقطه اتکای شفت و همین طور تناسب ابزار با قطعه برای شروع کار با ابزار پولی کش کافی می باشد. بازوی های متصل به پولی کش با قرار گرفتن پشت قطعه مورد نظر که اغلب بر روی شفت قرار دارد نیروی کشش ایجاد کرده و فولی را بیرون می کشد. برای جلوگیری از آسیب به قطعه مورد نظر و عدم ایجاد یک وضعیت خطرناک ابتدا از درگیر بودن همه فک ها اطمینان حاصل فرمایید و در حین کار از دقت مناسبی برخوردار باشید. نیرویی که باید وارد شود تا قطعه بیرون کشیده شود نباید به صورت یک باره وارد شود زیرا در میانه راه نمی توان آن را برگرداند.

انواع فولی کش

پولی کش ها در دو نوع، فولی کش دستی و فولی کش هیدرولیک دسته بندی می شوند.

فولی کش دستی

این نوع از ابزار پولی کش با استفاده از نیروی مکانیکی عمل مکش را انجام می کند و دارای دو نوع سه شاخه و دو شاخه است. که از نظر ساختاری به دو فرم ریلی و مفصلی تقسیم می شود. اغلب نوع سه شاخه پولی کش ها به دلیل میزان درگیری بیشتر با قطعه مورد نظر پیشنهاد می شود و حتی می توان گفت قدرت و ایمنی بیشتری نسبت به نوع دو شاخه دارد. بنابراین در صورت محدود نبودن فضای کار بهتر است از پولی کش سه شاخه استفاده نمایید. بازوها و اتصالات این نوع از پولی کش فولادی بوده که دچار خمیدگی نمی شود. پولی کش دستی طراحی ساده ای دارد و کار کردن با آن ها سهل و آسان است. سایز بندی پولی کش های دستی بر اساس کارگیر دهانه است و با نمره 1 تا 6 شناخته می شوند که به طور حدودی هر نمره این ابزار به معنی 10 سانتی متر است.

فولی کش هیدرولیک

پولی کش هیدرولیک درنحوه کار با نمونه دستی خود تفاوت چندانی ندارد فقط به جای استفاده از نیروی مکانیکی از نیروی هیدرولیکی استفاده می کند. پولی کش هیدرولیکی با استفاده از روغن باعث ایجاد مکش می شود که بتواند قطعه مورد نظر را بیرون بکشد. علاوه بر این، به دلیل استفاده از نیروی هیدرولیکی در تناژ بالا می توان از این نوع پولی کش استفاده کرد. نمونه هایی از متداول ترین تناژهایی که می توان از پولی کش هیدرولیک استفاده کرد نظیر 4 تن، 8 تن، 10 تن، 12 تن، 20 تن، 30 تن، 50 تن و 100 تن.

از لحاظ ساختاری پولی کش هیدرولیک در دو نوع پمپ سرخود و پمپ جدا ساخته می شود که در نمونه پمپ سرخود سیستم جک، انتقال و پمپ به صورت یکپارچه در روی پولی کش نصب شده است. همچنین پولی کش های هیدرولیکی نسبت به پولی کش های دستی سریع تر عمل می کنند. برای طول عمر این محصولات از فولاد ضد زنگ و تقویت شده استفاده می شود. بازوهای فولادی پولی کش به طور همزمان به داخل رفته و خارج می شوند که این امر باعث جلوگیری از خم شدن بازوهای فولادی شده و هچنین باعث جلوگیری از منحرف شدن از مسیر می شود. ایمنی پولی کش های هیدرولیکی بالا بوده و با قابلیت چرخش 360 درجه باعث سهولت در استفاده از آن ها می شود. پولی کش هیدرولیک در نمونه پمپ سرخود نیاز به سرویس و نگهداری نخواهد داشت و فقط ممکن است بعد از مدتی ایراداتی همچون استهلاک یا نشت روغن پیدا کند. در مدل های پمپ جدا، شارژ و تعویض روغن و همچنین مراقبت شیلنگ الزامی است.

نمایش بیشتر