02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع بلوک قالب سازی

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بلوک قالب سازی

تنظیم جهت صعودی

تنظیم جهت صعودی

بلوک قالب پلاستیک

بلوک قالب، مهم ترین قسمت یک قالب پلاستیک است که محصول اصلی درون آن شکل می‌گیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلوک قالب ، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

صنعت قالبسازی، یکی از مهم ترین صنایع می‌باشد که دیگر صنایع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن وابسته است. قالب به طور کلی دارای دو نوع قالب پلاستیک یا بلوک و قالب فلز یا سنبه ماتریس می‌باشد.

قالب پلاستیک از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک وظیفه‌ای مشخص دارد.همان طور که گفته شد بلوک قالب قطعه اصلی در قالب پلاستیک است که قطعه یا محصول درون آن شکل می‌گیرد.

بلوک قالب دارای دو صفحه اصلی از جنس فولاد است که یکی از آن‌ها راهنما بندی شده (صفحه ثابت )و دیگری دارای بوش (صفحه متحرک) می‌باشد. نقشه (شکل) قطعه مورد نظر درون این دو صفحه به صورت نری و مادگی تراشیده می‌شود.(این کار معمولا به وسیله‌ی CNC انجام می‌شود.) سپس به وسیله‌ی بوش اسپرو مواد اولیه ذوب شده به درون صفحات تزریق می‌شود.

همان طور که گفته شد بلوک قالب یکی از مهم ترین قسمت‌های یک قالب پلاستیک است که اجزا قالب روی آن بسته شده و شکل محصول روی آن تراشیده می‌شود.

بلوک قالب پلاستیک باید دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، فشار و حرارت داشته باشد تا به مرور زمان و استفاده طولانی مدت دچار تغییر شکل یا شکستگی نشود. به همین دلیل معمولا برای ساخت بلوک قالب پلاستیک از فلز آهن استفاده می‌شود تا استحکام آن بیشینه باشد.

بلوک قالب در اندازه‌های مختلف با طول و ارتفاع مختلفی تولید می‌شود که بسته به محصول مورد نظر و نوع استفاده باید آن‌ را انتخاب کرد.

نکاتی که در هنگام خرید بلوک قالب پلاستیک باید به آن دقت کرد عبارتند از:

اندازه

ضخامت صفحات

نوع رهنما بندی

نمایش بیشتر