02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

چسب آهن و آلومینیوم-چدن

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل چسب آهن و آلومینیوم

برای آشنایی بیشتر با چسب آهن و آلومینیوم مطلب زیر را مطالعه کنید :

در برخی اوقات برای هر کسی ممکن است پیش آمده باشد که وسیله، شی یا ابزارش به دلیل افتادن از ارتفاع یا هر علت دیگری دچار شکستگی شود. برای حل این مشکل می توان از موادی استفاده کرد که جسم شکسته شده را ترمیم کرده و از لحاظ ظاهری به شکل اولیه خود باز گردد. متداول ترین ماده ای که برای چسباندن دو شی مورد استفاده قرار می گیرد، چسب است.    

معرفی چسب

به ماده ای غیر فلزی که قادر است دو جسم را به هم پیوند بزند، چسب گفته می شود. آن دو جسم می تواند از هر متریال همچون کاغذ، پلاستیک، شیشه، فلز، چوب و غیره باشد. چسب با استفاده از دو مکانیزم عمل اتصال بین دو جسم را انجام می دهد. مکانیزم چسبندگی که بین چسب و جسم ایجاد می شود و مکانیزم هم چسبی که در توده ای که به وجود آمده توسط چسب ایجاد می شود. اغلب چسب ها از موادی که از پلیمرهای آلی تشکیل شده ساخته می شوند. هنگامی که تولید می شوند در حالت مایع بوده و بعد از پخت و سخت شدن به حالت جامد در می آیند. به غیر از چسباندن اجسام از چسب می توان به عنوان عایقی برای اتصالات رزوه دار نیز استفاده کرد. چسب ها دارای انواع و اقسام مختلفی از نظر شکل ظاهری، کاربرد و سایز می باشند. به منظور چسباندن متریال ها مختلف می توان از چسب های مخصوص آن متریال به خصوص استفاده کرد.

چسب را می توان به اجزای زیر بخش بندی کرد.

این اجزای بر اساس فرایند چسباندن، نوع کاربری، طرح محل و نوع جنس سطوح اتصال تعیین می شود. خواص یک چسب با خواص هر یک از عناصر آن چسب مشخص می شود. در مخلوط اجزای مختلف یک چسب، یک عنصر پایه وجود دارد که تعیین کننده استحکام اتصال است. این عنصر یک پلیمر طبیعی یا مصنوعی مثل اپوکسی، پلی اورتان، رزین های آمینی، فنلی و سیلیکونی، نئوپرن، پلی سولفید ها، پلی وینیل استات یا استال، پلی اکریلیت ها، مشتقات سلولز و مواد طبیعی مثل پلی ساکارید ها از جمله نشاسته و دکسترین، صمغ ها و رزین های گیاهی، پروتئین های حیوانی و غیره است. علاوه بر عنصر پایه ای که بیان شد، اجزای دیگر چسب شامل موارد زیر می شوند.

کاتالیزور یا پخت کننده : این عنصر با عنصر اصلی وارد واکنش شده و موجب تثبیت چسب می شود.

حلال یا رقیق کننده : نقش اصلی این عنصر تنظیم و کنترل گرانروی چسب است و تامین یکنواخت یک پوشش نازک چسبی را میسر می سازد.

تسریع کننده : این ماده سرعت سخت شدن چسب را افزایش می دهد.

کند کننده و بازدارنده : این ماده سرعت سخت شدن چسب را کاهش می دهد یا متوقف می کند.

تعدیل کننده یا اصلاح کننده : این ماده از نظر شیمیایی خنثی بوده و به چسب اضافه می شود تا نحوه استفاده و یا خواص فرایند چسبندگی را تغییر دهد. این ماده شامل پر کننده ها، نرم کننده ها، خیس کننده ها، ضد کف کننده ها و غیره می باشد و هر کدام به منظور خاصی به چسب افزوده می شوند.

معرفی چسب آهن

چسب ها دارای تنوع زیادی هستند که چسب آهن یک نمونه از انواع چسب هاست که کاربردهای فراوانی دارد. از این نوع چسب ها برای چسباندن هر نوع فلز مناسب خواهد بود. به غیر از اجسام فلزی از چسب آهن می توان در مواردی دیگر همانند چسباندن برخی قطعات پلاستیکی، چسباندن فرش و موکت به زمین و غیره استفاده کرد. چسب آهن از نظر ظاهری به دو صورت قوطی و تیوپی تولید و عرضه می شود. به مصرف کنندگان پیشنهاد می شود برای کار با چسب آهن از قلمو و در صورت نیاز از دستکش استفاده کنند. به منظور بهتر چسبیدن سطح دو جسم به هم، روی سطوح را به چسب آهن آغشته کرده و اگر می خواهید چسب از محل چسباندن بیرون نزند کافی است که حجم چسب به صورت مسطح روی سطوح پوشش داده شود. چسب آهن به گونه ای ساخته شده است که برای چسباندن گستره وسیعی از مواد مناسب است. پایه پلیمری این چسب استایرن بوتادین رابر می باشد. چسب آهن برای چسباندن کلیه سطوحی که باید با سرعت و استحکام بالا به یکدیگر بچسبند، مناسب می باشد. از چسب آهن در صنایع کفاشی، صنایع چرم از قبیل چرم طبیعی و چرم مصنوعی، روکش های پلاستیکی و پارچه ای، پوشش های تزئینی، انواع فوم، فیبر، نمد، چوب، شیشه و فلز کاربرد دارد. هم چنین در مصارف کارگاهی جهت تعمیرات و مکانیکی قابل استفاده می باشد.

خصوصیات چسب آهن

چسباندن انواع فلزات مانند آهن

قابل استفاده در صنایع و منازل

چسباندن سریع در زمانی کم

مناسب برای اتصالات در معرض خورشید

کارهای ظریف و سطوح آهنی

قدرت و چسبندگی بالا

پایدار در برابر اکثر مواد روغنی

پایدار در برابرسرما تا دمای صفر درجه سانتیگراد

مقاومت حرارتی تا ۱۲۵ درجه سانتی گراد

کاربرد سریع و آسان

حاوی مواد ضد اکسایش، تقویت کننده و افزاینده چسبندگی

معرفی چسب آلومینیوم

چسب آلومینیومی نوعی فویل آلومینیومی چسب دار به حساب می آید. چسب آلومینیوم دارای کاربردهای متنوعی بوده است. از جمله موارد استفاده از چسب آلومینیوم می توان به صنایع لوازم خانگی، مخابرات، الکترونیک و برق، ساختمان، خودروسازی، لوازم خانگی و سایر صنایع برودتی و حرارتی و دیگر صنایع اشاره کرد. چسب آلومینیوم از سایزهای گوناگون با میکرون های متفاوت در ضخامت فویل و میزان چسبندگی متنوع تولید می شود. سایزهای موجود از سایز 10 میلی متر تا 1200 میلی مترمی باشد. برخی از انواع چسب آلومینیوم از ترکیب کنف نسوز با روکش فویل آلومینیوم تهیه می شود که با نام فویل آلومینیوم فایبرگلاس قابل عرضه می باشد. نوع دیگری از چسب آلومینیومی نخ دار یا مسلح می باشند که امکان مقاومت در برابر پارگی را به دلیل دارا بودن نخ در اجزا تشکیل دهنده خود بالا می برد. از دیگر خواص و ویژگی های برخی از این چسب ها می توان به مقاومت بالا در برابر فشار و در عین حال سبک وزن بودن و همچنین تحمل حرارت بالا تا 600 درجه سانتیگراد اشاره کرد. این ویژگی ها این امکان را به مصرف کننده می دهد تا در کوره ها و نقاط صنعتی و غیرصنعتی با دمای بالا از این نوع چسب ها استفاده کنند.

نمایش بیشتر