02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

گیره رومیزی

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

معرفی کامل گیره رومیزی

برای آشنایی بیشتر با گیره رومیزی مطلب زیر را مطالعه کنید :

در صنعت و کارگاه ها و بسیاری موارد دیگر به ابزار و تجهیزاتی نیاز است که ماهیت نگهدارندگی داشته باشند. ابزار نگه دارنده بسیار متنوع بوده و هر کدام از آن ها کاربرد منحصر به فردی داشته و در حوزه تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار ها می توانند وزن جسمی را تحمل کرده، قطعه ای را ثابت نگه دارند، شیء رو بلند کنند و موارد فراوان دیگری از این قبیل کار ها را انجام دهند.

تجهیزات نگه دارنده

به طور معمول در اکثر صنایع، کارگاه ها، مکانیکی ها و دیگر مشاغلی از این دست دارای ابزار و وسایل زیاد صنعتی و عمومی بوده که از آن ها برای پیشبرد اهداف و فعالیت خود استفاده می کنند. ابزار نگه دارنده یکی از تجهیزاتی است که معمولأ در این گونه مشاغل از آن ها به صورت گسترده استفاده شده و یکی از ابزار های اساسی مشاغل صنعتی تلقی می شود. گیره، یکی از پر کاربرد ترین ابزار نگه دارنده است که در صنعت، مانیکی ها، نجاری ها، کارگاه های گوناگون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

گیره

ماهیت اصلی گیره، ابزاری برای نگه داشتن هر نوع قطعه است که می خواهیم بر روی آن تغییراتی اعمال نماییم. گیره های دارای انواع و اشکال مختلفی می باشند که برای کاربرد های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال به چند نمونه گیره اشاره می کنیم نظیر گیره رومیزی، گیره بغل میزی، گیره زیر دریلی، گیره زیر فرز، گیره پیچی و غیره.

ثابت ماندن قطعه یا ابزار هنگام انجام کار روی قطعه یا ماشین کاری بسیار مهم و حیاتی است. بدین منظور، برای ثابت کردن قطعه از ابزاری با نام گیره استفاده می شود.گیره ها دارای انواع مختلفی است که از نظر کارایی با هم متفاوت هستند.

گیره رومیزی

گیره رومیزی یکی از انواع گیره است که همان طور که از نام آن مشخص است، روی میز یا لبه سطح آن بسته می شود. اغلب گیره ها از جنس فلزات مقاوم مثل فولاد ساخته می شوند تا در برابر فشارهای وارده مقاومت مناسبی داشته باشند. گیره رومیزی نوعی نگهدارنده صنعتی به شمار می رود.

معمولأ گیره ها دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک هستند. که تنظیم فاصله ی دو فک به وسیله ی میله ای به نام دسته میل پیچ انجام می شود. اغلب گیره های رومیزی به منظور اتصال به میز دارای دو عدد سوراخ برای قرار گیری پیچ می باشند.

شاخصه های مهم برای گیره رومیزی طول گیره، عرض دهانه و حداکثر میزان باز شدن دهانه گیره که همگی بر حسب میلی متر محاسبه خواهد شد، می باشد. اغلب گیره های رومیزی دارای خط کش برای دقت در اندازه باز شدن فک و دارای شیارهای سخت کاری شده در ناحیه ی فک خود است.

به گیره رومیزی کلمپ رومیزی هم گفته می شود. استفاده از گیره رومیزی در کارگاه ها فراوان است. به این علت که برای ساییدن یک قطعه یا تغییر شکل دادن آن نیاز به ابزاری دارند که بتواند قطعه مورد نظر را ثابت نگه دارد. گیره رومیزی به صورت افقی و عمودی بر روی میز نصب می شود.

در حین خرید گیره رومیزی به مواردی مانند جنس، وزن، سایز گیره، طول گیره، داشتن خط کش مدرج بر روی کشویی ناودانی، تجهیز محصول به فک های متفاوت و امکان تنظیم میزان خلاص کشویی ناودانی اهمیت دهید.

نمایش بیشتر