02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

پایه دریل

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع چرخ و پایه

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل پایه دریل

برای آشنایی بیشتر با پایه دریل مطلب زیر را مطالعه کنید :

برای عملیات سوراخکاری، به بیانی دیگر دریل کاری نیاز به دستگاه است که بتواند این عمل را انجام دهد. ابزار گوناگونی برای عمل سوراخکاری وجود دارد. بارزترین و متداول ترین ابزار برای این کار دریل است. دستگاه دریل دارای انواع و دسته بندی های متفاوت، کاربردهای متنوع با برندهای گوناگون می باشد. برای سوراخکاری هر نوع متریالی می توان از مته مخصوص آن بر روی دریل استفاده کرد. دریل همانند دیگر دستگاه‌ های صنعتی و برقی، دارای انواع بسیار متنوعی مثل دریل ساده یا دستی و دریل ستونی و غیره است که هر کدام می ‌تواند نیروی محرکه‌ ی خود را به طریقی تامین کند که بسته به شرایط و کاربرد از آن استفاده کرد.

دریل دستی

دریل‌ دستی دستگاهی پرتابل یا قابل حمل به شمار می رود. اغلب از دریل دستی برای کاربرد های عمومی مثل سوراخ کردن دیوار و اجسام استفاده می ‌شود.

دریل ستونی

برای کار های سنگین تر که از نظر دفعات سوراخکاری یا میزان فشار وارده به قطعه برای سوراخ کردن، دریل دستی کارایی و عملکرد لازم را نداشته و به همین دلیل از دریل ‌های ستونی استفاده می ‌شود.

دریل های ستونی در دو حالت مختلف به صورت رومیزی و ایستاده موجود می باشند. هر کدام از انواع دریل های ستونی یعنی دریل ستونی رومیزی و دریل ستونی ایستاده کاربرد مشخصی دارند. دریل ستونی دارای قطعات ریز و درشت زیادی است، که با وجود هر کدام از این قطعات دستگاه می تواند به خوبی کار کند.

دریل ستونی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. از مهم ترین بخش‌ های آن می ‌توان به موتور، شفت، بدنه و غیره اشاره کرد. در دریل‌ های ستونی یک موتور روی بدنه نصب شده است و نیروی محرکه تولید شده توسط موتور از طریق تسمه یا چرخ دنده به شفت منتقل می شود. از مزیت های استفاده از دریل ستونی برای سوراخکاری با تیراژ بالا و داشتن قدرت بیشتر برای سوراخکاری است. دریل ‌های ستونی به دلیل بهره بردن از قطعات بیشتر و پر قدرت تر، دارای اندازه ‌ی بسیار بزرگتر بوده و نسبت به دریل های دستی از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همچنین این نوع دریل ها حالت سکون داشته و ثابت می باشند.

معرفی پایه دریل

همان طور که در بالا اشاره شد دریل ستونی دارای قطعات زیادی است. یکی از این قطعات پایه دریل نام دارد. پایه دریل یکی از ابزار های نگهدارنده‌ صنعتی محسوب می شود. از این ابزار در مواقعی استفاده می کنیم که بخواهیم دریل ‌های دستی را به دریل ستونی تبدیل کرده تا بتوانیم عمل سوراخکاری را با تیراژ و دقت بالایی انجام دهیم.

در پایه دریل، محلی برای قرار گیری دریل دستی وجود دارد، که قابلیت حرکت عمودی را داشته و می‌ توان بعد از نصب دریل روی پایه دریل، اقدام به سوراخکاری کند. مزیت استفاده از پایه دریل، حجم کوچک آن و همچنین قیمت پایین آن نسبت به دریل ستونی می باشد.

یکی از ویژ گی های اساسی پایه دریل، باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد. از این رو معمولأ از جنس فلزات مقاوم مثل فولاد ساخته می شود. استفاده از فولاد علاوه بر ایجاد استحکام مناسب، وزن ایده آلی را برای پایه دریل به وجود می ‌آورد که از حرکت و لغزش پایه جلوگیری می ‌کند.

پایه دریل ها در انواع، اشکال و کاربرد های متفاوت ساخته می شود که هر کدام از آن ها می توانند به صورت اختصاصی وظیفه ای را انجام دهد. پایه دریل های ستونی شامل پایه دریل دنده ای، پایه دریل اهرمی، پایه دریل قابل زاویه زن، پایه دریل سر چرخان، پایه دریل همه کاره و انواع دیگری که در بازار موجود می باشد.

پایه دریل دنده ای

پایه دریل دنده ای شامل اجزای زیر است.

این پایه دریل از چند قسمت‌ اصلی شامل پایه که حکم کارگیر را دارد، ستون، دسته و گیره دریل تشکیل شده است.

در برخی از این پایه دریل ها

جنس اجزای این پایه دریل دنده‌ ای دارای استحکام بالایی می ‌باشد. قسمت دسته‌ ی این دستگاه از فلز بوده و دارای روکشی پلاستیکی است که باعث سهولت در حین انجام کار می ‌شود.

پایه دریل دنده ای دارای فنری با کیفیت بوده تا بتواند بعد از سوراخکاری قطعه دریل را به سمت بالا هدایت کند. و برای استفاده از دستگاه برای سوراخکاری آن را به سمت پایین هدایت می کنیم. در پایه دریل، برای پایین آوردن و بالا بردن دریل از دنده استفاده شده است تا محل قرار گیری دریل به خوبی تنظیم شود.

در پایه دریل چند پیچ تنظیم قرار داده شده است تا بتوان با استفاده از آن، عملکرد پایه دریل را تنظیم کرد. با استفاده از این پیچ تنظیم ‌ها می ‌توان ارتفاع ستون یا همان ارتفاع قرارگیری دریل و همچنین میزان پایین آمدن دریل را تنظیم کرد. برای تنظیم بهتر، روی اجزا این پایه دریل خط کش قرار داده شده است.

نمایش بیشتر