02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

جعبه ابزار

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

معرفی کامل جعبه ابزار

برای آشنایی بیشتر با جعبه ابزار مطلب زیر را مطالعه کنید :

افرادی که اصطلاحأ دستی به آچار دارند و همیشه ابزار آن ها باید در دسترس شان باشد می توانند از وسایل مختلفی برای این امر استفاده نمایند. به طور کلی وسیله ای برای ایمن نگه داشتن ابزار بسیار ضروری است. یکی از بهترین وسایلی که می توان به آن اشاره کرد، جعبه ابزار است.

معرفی جعبه ابزار

این وسیله برای ابزار ها جای مناسبی بوده و با دسته بندی کردن ابزار به پیدا کردن ابزار کوچک بسیار کمک می کند و این امر به سهولت انجام می پذیرد. یکی دیگر از قابلیت های جعبه ابزار، جلوگیری از گم شدن ابزار و سهولت در جا بجایی آنهاست. هنگامی که همه ابزار در یک پکیچ مانند جعبه ابزار قرار گیرد به راحتی می توان همه آن ها را به صورت یکجا جابجا کرد و این قابلیت بسیار خوبی خواهد بود. افراد کمی پیدا می شوند که در منزل و یا محل کارشان جعبه ابزار نداشته باشند. این وسیله جزو مهم‌ ترین لوازم کار می باشد. برای هر کاری که بخواهید انجام دهید، برای نگهداری از ابزار خود نیاز به یک جعبه ابزار مناسب دارید. با توجه به تعداد و اندازه ی ابزاری که دارید می توانید جعبه ابزار پلاستیکی یا فلزی انتخاب کنید. برای ابزار کوچک و سبک بهتر است انتخابمان نوع پلاستیکی باشد و برای وسایل سنگین و حجیم جعبه ابزار فلزی انتخابی هوشمندانه تری خواهد بود.

انواع جعبه ابزار

جعبه ابزار پلاستیکی در ردیف و طبقات با حجم های مختلفی تولید می شود. همچنین جعبه ابزار فلزی به همین صورت بوده و در طبقات و ردیف های متنوع با حجم های گوناگون ساخته می شود. ضمنأ جعبه ابزار ها دارای قفل های متفاوت بوده و برخی از آن ها دارای کشو هم می باشند و همین طور هر کدام از جعبه ابزار ها دارای دسته های گوناگونی از جنس و اشکال مختلف تولید و عرضه می شوند.

بنابراین از نوشته های بالا به این نتیجه می رسیم که تفاوت جعبه ابزار ها در جنس ساخته شده، طبقات و ردیف ها، کشو ها، قفل و شکل ظاهری دسته ی آن ها است.

برخی ویژگی های جعبه ابزار پلاستیکی

جعبه ابزار های پلاستیکی نسبت به جعبه ابزار های فلزی از وزن کمتری برخوردار می باشد. برخی از جعبه ابزار ها پرداخت کاری شده و این قابلیت به استفاده کننده اجازه می دهد که بتواند به راحتی همه ابزار خود  را در خانه هایی جداگانه چیده و دیگر نیازی به گشتن برای پیدا کردن وسیله خاصی ندارد. که اغلب در جعبه ابزار های پلاستیکی قابل مشاهده است. این حالت به سهولت استفاده از ابزار کمک فراوانی کرده و باعث بالا رفتن سرعت کار ما می شود.

جعبه ابزار هایی که از جنس پلاستیک ساخته می شوند محکم و شفاف بوده که باعث می شود علاوه بر مرتب سازی و محافظت از وسایل، به تشخیص محتویات درون جعبه ابزار بدون باز کردن درب آن کمک کند و باعث سهولت استفاده از آن می شود. برخی از جعبه ابزار های پلاستیکی دارای دو عدد قفل پلاستیکی محکم می باشد.

جعبه ابزار پلاستیکی، یکی از پرکاربردترین و رایج ترین نوع جعبه ابزارهاست که از لحاظ قیمتی در بیشتر مواقع مناسب تر از نوع فلزی آنهاست. این ابزار دارای ویژگی های متعددی از جمله وزن سبک، قیمت مناسب و مقاومت بالا در برابر دما و رطوبت است. مقاومت آن در برابر رطوبت باعث می شود تا آب به درون جعبه ابزار نفوذ نکند و موجب آسیب دیدن وسایل ما نشود. جعبه ابزار پلاستیکی نه تنها برای منازل، بلکه در محیط های صنعتی و درون خودرو نیز کاربرد دارد. در حقیقت پلاستیک عایق رطوبت و ضدزنگ محسوب می شود و باعث شده عمر ابزار ما طولانی تر شود.

 برخی ویژگی های جعبه ابزار فلزی

بدنه جعبه ابزار فلزی بسیار مقاوم بوده و در برابر خط و خظ از استحکام بالایی برخوردار است. در برخی از انواع آن ها با رنگ الکترواستاتيک چرمی پوشش داده شده تا مقاومت آن ها دو چندان شود. طبقات این نوع جعبه ابزار ها گالوانيزه بوده تا در محیط های مرطوب دچار زنگ زدگی نشود. پرچ های این گونه جعبه ابزار ها از فولاد بوده تا استحكام و طول عمر جعبه ابزار نیز افزایش یابد. در طبقات مختلف عرضه می شوند. همچنین مناسب مصارف خانگی و صنعتی می باشد. مقاومت برخی از جعبه ابزار های فلزی به حدی بالاست که می توان بدون هیچ مشکلی بر روی جعبه و دسته آن ایستاد.

 قابل توجه خریداران عزیز قبل از خرید جعبه ابزار باید موارد زیر را مورد بررسی قرار داد.

سایز و اندازه متناسب

جنس بدنه، پلاستیکی و فلزی

وجود طبقات و کشو های مورد نیاز

دارا بودن قفل ایمن

و نکته پایانی بسته به سلیقه و احتیاج شما

نمایش بیشتر