02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع شوینده ی صنعتی

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع شوینده ی صنعتی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل شوینده صنعتی

برای آشنایی بیشتر با شوینده صنعتی مطلب زیر را مطالعه کنید :

استفاده از مواد شوینده به منظور پاک کردن سطوح و دست و البسه و غیره در صنایع با مواد شوینده ای که در منزل برای پاک کردن استفاده می شود متفاوت است. بعضی از مواد مانند گریس، روغن و غیره که در محیط های صنعتی وجود دارند بعد از آغشته شدن به دست یا لباس به راحتی قابل پاک کردن نیستند. برای تمیز کردن آن‌ ها نیاز به استفاده از مواد شیمیایی و پاک کننده ‌های قوی و صنعتی می باشد. یکی از موادی که برای تمیز کردن آلودگی ‌های صنعتی می ‌توان از آن‌ بهره برد پودر شوینده است. اغلب این نوع پودر به منظور تمیز کردن آلودگی‌ ها از روی دست، البسه و غیره مناسب است. این مواد با قدرت پاک کنندگی بالا می تواند انواع آلودگی های سخت بر جای مانده روی سطوح، انواع لکه ها و انواع رسوبات را از بین ببرد. بر همین مبنا، امروزه به منظور حذف انواع آلودگی ها اقسام گوناگونی از مواد شوینده تولید شده و عرضه می شود. ماده شوینده صنعتی مناسب به ماده ای گفته می شود که آلودگی های چسبیده به سطوح را با کیفیت مطلوب پاک کرده بدون آنکه به سطح آسیبی نرساند. برخی از این شوینده های صنعتی خاصیت خورندگی داشته و با حل نمودن آلودگی ها، جرم ها و رسوبات را از روی سطح پاک کرده و تمیز می کند. شست و شوی سطوح بدون مواد شوینده صنعتی مناسب، نتیجه مطلوب و با کیفیتی را نخواهد داد. به همین دلیل استفاده درست از مواد شوینده می تواند تاثیر زیادی در تمیز ماندن سطوح و سرعت بخشیدن به فرایند نظافت محیط داشته باشد. از این رو به کارگیری شوینده های مناسب از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

اقسام شوینده های صنعتی

مواد شوینده صنعتی از اقسام مختلفی برخوردارند که هر کدام مناسب نوع خاصی از نظافت کاربرد دارند. این مواد به دسته بندی هایی همچون جرم گیر ها، چربی زدا ها، ضد عفونی کننده ها، واکس ها، براق کننده ها و حلال های مواد شیمیایی می شوند. در هر مکانی بنا بر نوع کارایی و شرایط محیطی مواد شوینده منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرد. به صورتی که آلودگی ها را رفع نموده و با محیط سازگاری داشته و آسیبی بر سطح مورد نظر وارد نمی کند. استفاده از شوینده های صنعتی بسته به نوع کارکردشان در قیاس با سایر روش ها مزایای بسیار زیادی دارند.

جرم زدا ها و چربی زدا ها

این نوع مواد شوینده صنعتی به منظور از بین بردن آلودگی ها از تجهیزات و ماشین آلات کارخانجات، سطوح آلوده شده با آلاینده های روغنی کاربرد فراوانی دارد. ماده تشکیل دهنده برای تولید این مواد قابلیت حل کردن چربی ها را دارند و در مدت زمان کوتاهی با کیفیت مطلوبی اجسام و سطوح را پاک می کند. این شوینده های صنعتی باید به صورت محلول در آب مصرف شوند و غلظت آن ها بسته به میزان و شدت آلودگی تعیین گردد.

واکس ها و براق کننده ها

دسته دیگر شوینده های صنعتی جهت براق نمودن، افزایش درخشندگی، بالابردن مقاومت در برابر خراشیدگی و کاهش ضریب آلودگی مجدد در سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از آن ها بسیار آسان است. این مواد در نمای سنگی، سطوح مرمر کف ساختمان ها و مجسمه سازی کاربرد داشته و اغلب به همراه دستگاه هایی که عمل پولیش را انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. از این ماده شوینده صنعتی برای سطوحی از جنس گرانیت، مرمر و سنگ در نما یا سطوح کف استفاده می گردد.

 ضدعفونی کننده ها

دسته دیگر مواد شوینده صنعتی ضد عفونی کننده است که به دلیل خاصیت اسیدی به نظافت سرعت بخشیده و موثر برای از بین بردن آلودگی ها در سرویس های بهداشتی می باشد و این امکان را فراهم می آورد. از این مواد برای ضدعفونی نمودن انواع سطوح و تجهیزات در محیط های بهداشتی و درمانی استفاده می گردد. این دسته از شوینده های صنعتی می توانند به سطوح سنگی، برنج، وان ها و لوله های لعابی آسیب وارد کنند. پس در هنگام استفاده از آن ها حتما به نوع سطح مورد نظافت توجه داشته باشید.

مزیت های مصرف ماده شوینده صنعتی

توانایی بالا در حذف تخصصی انواع آلودگی های تثبیت شده و قدیمی همانند آلودگی های الکترواستاتیک، آلودگی های چرب و روغنی، آلودگی های چسبنده مانند چسب و آدامس، رد به جا مانده از تایر خودرو، آلودگی آهکی و غیره از مهم ترین مزایای کاربرد مواد شوینده صنعتی در انجام فرآیند نظافت می باشد.

بهینه سازی نظافت و کاهش مصرف آب به دلیل افزایش قدرت پاک کنندگی این مواد شوینده صنعتی

کاهش تعداد دفعات شست و شوی و افزایش کیفیت و ماندگاری نظافت سطوح و فضاها

کاهش زمان عملیات نظافت

شست و شوی و نظافت با شوینده صنعتی میزان جذب مجدد آلودگی بر روی سطوح را کاهش داده و در نتیجه بازه زمانی میان دو عملیات نظافت افزایش می یابد.

حفظ کیفیت، سلامت و دوام انواع سطوح اعم از سنگ، سرامیک، استیل و غیره با کاربرد مواد شوینده صنعتی مناسب و شست و شوی کامل و بدون تغییر رنگ این نوع پوشش ها

استفاده از شوینده صنعتی موجب از میان برداشتن بوی ناشی از انباشت و تجمع آلودگی ها صورت گرفته و با ایجاد رایحه مطبوع و ضد عفونی ساختن محیط به دلیل دارا بودن ترکیبات آنتی باکتریال، سطح بهداشت و سلامت محیط افزایش یافته و احتمال تجمع، رشد و تکثیر عوامل بیماری زا یا انتقال بیماری ها کاهش خواهد یافت.

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی

در مواقع کار با شوینده های صنعتی رعایت نکات ایمنی الزامی است و توجه به برخی نکات ضروری بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

قبل از مصرف مواد شوینده، روش استفاده و موارد کاربرد ماده شوینده را مطالعه نموده و در نظافت سطوح معین شده از آن ها استفاده نمایید.

مواد شوینده صنعتی اغلب اشتعال پذیر و سمی هستند پس این مواد را دور از گرما، حرارت و دسترس کودکان نگهداری کنید.

از تماس مستقیم این مواد با سطح پوست اجتناب کرده و هنگام استفاده از این مواد از پوشش مناسب، لباس کار، دستکش و عینک استفاده نمایید.

به دلیل ماندگاری بالا، این مواد را نباید در محیط زیست رها کرد.

توجه به میزان غلظت شوینده های صنعتی و استفاده از مقدار معین می تواند در کاهش هزینه ها تاثیر گذار باشد.

به این نکته توجه کنید روش مصرف مواد شوینده مختلف با یکدیگر متفاوت است. پس حتما قبل از به کارگیری این مواد به طریقه مصرف درج شده روی بسته بندی آنها توجه نمایید.

نمایش بیشتر