02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع گریس خور

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع گریس خورها

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل گریس خورها

برای آشنایی بیشتر با گریس خورها مطلب زیر را مطالعه کنید :

روان کننده ها

به منظور جلوگیری از سابیده شدن، خوردگی و از بین رفتن قطعات به دلیل اصطکاک باهم می توان از مواد روان کننده استفاده کرد. از مواد مختلفی برای روان کاری استفاده می شود. کاربرد روان کاری اغلب به قطعات فلزی، صنعتی، کارگاهی و غیره بر می گردد. روانکاری به معنی کاهش اصطکاک بین دو سطح با استفاده از یک ماده روانکار می باشد. از روانکارها در دو قسمت مهم خودرویی و صنعتی استفاده می شود. در حوزه خودرویی در بخش های روغن دنده و روغن موتور استفاده می شود. در حوزه صنعت به سه بخش روانکار ویژه، گریس و روغن صنعتی تقسیم می شود. روانکارها به چهار حالت روان کننده های گازی، روان کننده های مایع، گریس ها و روان کننده های جامد طبقه بندی می شوند.

تعریف گریس

در حال حاضر و تا بدین جا تعاریف متعددی برای گریس بیان شده است. ماده ای جامد یا نیمه جامد می باشد که از مشتقات صابون و نفت با یک پر کننده یا بدون آن متشکل شده است که می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد. در بیان دیگر، ماده ای جامد یا نیمه جامد که از ترکیب یک پر کننده درون روغن ساخته می شود البته ممکن است مواد دیگری که بتواند به خاصیت آن اضافه کند درونش به کار گرفته شده باشد. در جای دیگر آمده است که ماده ای است روانکار که در ساختارش از پر کننده استفاده شده تا به قطعات متحرک چسبیده شود تا تحت نیروی جاذبه یا فشار کارکرد از قطعه جدا نشود. این ماده در دمای محیطی جامد یا نیمه جامد تشکیل می شود.

تعریف گریس خور

گریس خور ابزار یا قطعه فلزی کوچکی است که کار مهمی انجام می دهد و در اصل رابط اصلی انتقال گریس به درون دستگاه هایی می باشد که نیاز مبرم به گریس خواهند داشت. به طور دقیق عمل گریس خور بدین شکل است. که درون این قطعه کوچک یک فنر و یک ساچمه تعبیه شده است. هنگامی که گریس پمپ بخواهد به دستگاه مربوطه گریس را انتقال دهد نوک نازل آن باید به درون قطعه گریس خود داخل شود در این هنگام ساچمه درون گریس خور کنار می رود تا جا برای نوک نازل باز شود. سپس گریس از درون پمپ گریس پمپاژ شده و به درون گریس خور روانه می شود. بعد از  این عملیات قطعه گریس خور شروع به انتقال گریس به درون دستگاه مربوطه کرد و بعد گذراندن این مراحل عمل انتقال گریس با موفقیت انجام می شود. گریس خورها در سایزها، ابعاد و اشکال‎ هندسی متنوعی تولید و ساخته می شوند. فرم ‌های متنوع گریس خورها که با توجه به حجم گریس قابل انتقال دارای قطرهای متفاوتی هستند برای سهولت در عملیات گریس‌ کاری استفاده می ‌شوند. همچنین برای انتقال حجم‌ های متفاوت گریس در فواصل زمانی گوناگون گریس خورها در هر شکل و نوعی که باشند دارای سایزهای مختلف هستند. زوایای متفاوت گریس خور باعث سهولت کار اتصال به گریس پمپ در محیط ‌های کاری مختلف می‌ شود. گریس خور امروزه کاربردهای فراوانی در انواع دستگاه ‌های صنعتی پیدا کرده است. همچنین ماشین آلات و بسیاری دیگر از محصولات مانند بلبرینگ ‌ها و یاتاقان ‌ها از این ابزار استفاده می کنند.

به علت کارایی بالا و مناسب گریس خور سبب استفاده از آن ها برای روانکاری و گریس‌ کاری ابزار‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. این ابزار از دسته قطعاتی است که در صنایع انتقال گاز و به عنوان یک جزء اصلی برای روانکاری انواع شیرهای انتقال گاز به شمار می آید.

گریس خورها به شش دسته زیر تقسیم می‌شوند.

گریس صاف و مستقیم، صفر درجه یا صد و هشتاد درجه

گریس خور کج، نود درجه

گریس خور نیم کج که دارای زاویه چهل و پنج درجه است.

گریس خور لیلاندی

گریس خور گاردن یک طرفه

گریس خور گاردن دو طرفه

نتیجه گیری

در انتها به این نتیجه میرسیم که گریس خور برای گریس کاری و روان کاری انواع یاتاقان، بلبرینگ، تمامی خودروها و دستگاه های صنعتی استفاده می شود.

نمایش بیشتر