02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع پمپ گریس

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل پمپ گریس

برای آشنایی بیشتر با پمپ گریس مطلب زیر را مطالعه کنید :

از ماده های مختلفی برای روان کاری استفاده می شود. کاربرد روان کاری اغلب به قطعات فلزی، صنعتی، کارگاهی و غیره بر می گردد. به طور معمول واژه روان کاری در کنار واژه روغن کاری می آید. تا به امروز تعاریف گوناگونی از گریس بیان شده است که به طور کلی بدین معناست.

مشخصات گریس پمپ

این ماده می تواند جامد یا نیمه جامد بوده که از مواد نفتی و صابون به همراه یک پر کننده با بدون آن ساخته می شود که دارای کاربردهای خاص برای مصارف مختلف تعبیه شده است. این ماده می تواند از ترکیب چند نوع صابون هم تشکیل شده باشد. و در جای دیگر این چنین تعریف می شود که ماده ای جامد یا نیمه جامد که از ترکیب یک پر کننده درون روغن ساخته می شود. گریس از مخلوط یک غلیظ ‌کننده با یک روان ساز ساخته می ‌شود. غلیظ کننده‌ ها هیدروکربن‌ هایی هستند که ۵۰ تا ۶۰ (حتی گاهأ بیش از ۸۰) اتم کربن دارند. هیدروکربن که سازنده روغن ‌هاست اغلب بیش از ۳۰ اتم کربن ندارند. این ماده می تواند به قطعات متحرک (مدور) بچسبد و تحت نیروی جاذبه یا فشار کار از قطعه جدا نشود.

کاربرد گریس پمپ

قطعات مکانیکی که دارای محور هستند بعد از مدتی استفاده به دلیل سایش نیاز به روان کاری یا روغن کاری دارند. گریس یک نمونه از موادی است که توانایی بازی نقش روان کنندگی را خواهد داشت. از این ابزار می توان به شکل تزریق گریس به قطعات دستگاه های گوناگون با استفاده از نیروی کاربر استفاده کرد. این ماده در دمای محیط جامد یا نیمه‌ جامد قرار دارد. گریس بر اساس میزان گرانروی به ۹ گرید گوناگون تقسیم ‌بندی می‌شود. گریس پمپ، گریس را با فشار پمپاژ می کند و از قدرت بالایی برخوردار است. با توجه به فنر فولادی که در گریس پمپ  طراحی شده، گریس سفت را فشرده و نیازی به مخلوط کردن روغن با گریس ندارد. کارایی دستگاه گریس پمپ برای گریس کاری انواع ماشین آلات صنعتی، خودروهای سبک و سنگین می باشد. روش دیگری برای انتقال گریس به قطعه مورد نظر به واسطه ترزیق است. قیمت دستگاه گریس پمپ مناسب است و برای کاربری ها مختلف قابل استفاده می باشد.

انواع گریس پمپ

گریس پمپ ها در انواع مختلفی یافت می شوند که از پرکاربردترین آن ها می توان به گریس پمپ دستی، گریس پمپ بادی، گریس پمپ برقی، گریس پمپ پدالی و غیره اشاره کرد.

مزیت های روان کاری با گریس نسبت به روان کاری با روغن

استفاده از گریس موجب بهتر شدن (کامل تر) آب بندی دستگاه ها و کاهش نشتی روان کاری خواهد شد.

باعث سهولت مصرف و کمتر شدن دفعات روان کاری به ویژه در زمان هایی که تعویض این نوع ماده در فواصل زمانی کوتاه امکان پذیر نباشد، می شود.

کیفیت چسبندگی روان کاری در قطعاتی که شرایط دما و فشار زیاد است را بالا می برد.

استفاده از گریس قابلیت ماندگاری در محل روان کاری را بالا می برد.

نمایش بیشتر