02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع آنتی باکتریال

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع آنتی باکتریال

معرفی کامل آنتی باکتریال

برای آشنایی بیشتر با آنتی باکتریال مطلب زیر را مطالعه کنید :

توضیح کوتاهی درباره روغن های حل شونده

امروزه در صنایع مختلف و با پیشرفت های روزافزون نیازهای گوناگونی پدید می آید. یکی از این نیازها تولید موادی برای کاهش اصطکاک بین فلزات در هنگام کار بر روی آن ها می باشد. مواد روان کننده متنوعی با ساختار مشابه برای حل این مشکل ساخته شده است. در این خانواده بزرگ روان کننده ها و روغن های حل شونده از جایگاه ویژه ای برخوردارند. آب صابون محلولی است با کاربردهای متنوع نظیر روانکاری آب صابون صنعتی، آب صابون فلزکاری، آب صابون تراشکاری و غیره. روغن آب صابون، روغنی است که با آب مخلوط می شود و به این منظور امولوسیون پایداری تشکیل می دهد که به شکل محلول شیری رنگ است. پایداری فوق العاده ی امولسیون و محافظت در برابر خوردگی و زنگ زدگی از جمله مزایای آب صابون می باشد. روغن آب صابون مناسب برای عملیات ماشینکاری است از قبیل مته کاری، تراشکاری، فرزکاری فلزات آهنی و غیرآهنی و دارای خاصیت تشکیل سریع امولسیون با آب است و محافظت در برابر خورندگی و زنگ زدگی را بالا می برد. آب صابون در ماشین های تمام اتوماتیک CNC و سایر تجهیزاتی که عملیات مختلف فلزکاری و تراشکاری را انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. این عملیات شامل دنده زنی داخلی و سطحی، حدیده کاری، پیچ تراشی، تراشکاری دنده، برشکاری، مته کاری، سنگ زنی، فرزکاری، خارزنی، برشکاری با اره، رو تراشی و داخل تراشی است. اغلب روغن در آب حل نمی شود. هنگامی که روغن به آب اضافه شود ذرات آن به شکل قطرات ریز و به صورت معلق قرار می گیرند. شکستن ذرات روغن و تبدیل به ذرات بسیار ریز به وسیله یک ترکیب شیمیایی موسوم به امولسی فایر صورت می گیرد. به محلول روغن در آب امولسیون می گویند.

 تشریح آنتی باکتریال

مشکلات زیادی پیش روی مجموعه های صنعتی قرار دارد. که یکی از عمده ترین این مشکلات مصرف امولسیون های روان کننده و خنک کننده از قبیل روغن های حل شونده همانند آب صابون است. که بعد از استفاده از این مواد مصرف کنندگان را دچار مشکلاتی از جمله طول عمر پایین و گندیدن، فاسد شدن و لجن گرفتن روغن های حل شونده خواهند کرد. و در ادامه صدمات بزرگی در زمینه اقتصادی، زمان و آلودگی محیط زیست به مصرف کنندگان وارد خواهند آورد. موجودات زنده میکروسکوپی مانند باکتری ها و قارچ ها در حال حاضر به طور طبیعی در زندگی ما، در هوایی که تنفس می کنیم و آبی که می نوشیم وجود دارند. در برخی اوقات این موجودات بیماریزا نیستند و در سیالات فلزکاری نیز مشکلاتی ایجاد نمی کنند. با این حال برخی از آن ها زندگی خوبی در محیط های گرم، مرطوب و یا تاریک دارند که می توانند منجر به تولید مشکلاتی همچون تعفن و گرفتگی خطوط جریان خنک کننده، خوردگی و ایجاد نقص در پایداری امولسیون شوند. حوزه دیگر نگرانی ها وجود تراشه ها، پلیسه ها و خاک اره موجود در مخازن لجن می باشد. مقدار این ذرات فلزی کوچک می توانند سطح بسیار مناسبی جهت رشد باکتری ها به خود اختصاص دهند و دقیقاً در همان زمان مناطق راکدی را ایجاد کرده که مانع از گردش مایع خنک کننده گردند. آنتی باکتریال ها، دوام دهنده و گندزدا روغن حل شونده و آب صابون در صنایع فلزکاری و تراشکاری هستند که در امولسیون های صنعتی و روغن هایی با کاربری روانکاری به عنوان پایدارکننده و دوام دهنده عمل کرده تا از کیفیت روغن حفاظت کرده و طول عمر مفید امولسیون روغن حل شونده (آب صابون) را افزایش دهد. بدین ترتیب از رشد باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها جلوگیری به عمل آمده و مـانع از گندیدن و لجن گرفتن روغن آب صابون تراشکاری می شود. همچنین موجب بـهبـود کارایی روغن حل شونده شده و حتی امولسیون های تخریب شده تا 70% کیفیت اولیه را، قبل از فاسد شدن احیا می کنند.

 نکاتی به منظور ماندگاری و افزایش عمر روغن آب صابون

آنتی باکتریال ماده ای است که با اضافه کردن آن به محلول آب صابون، باکتری ها و قارچ ها را از بین می برد. در نتیجه باعث افزایش طول عمر مفید روغن آب صابون شده و آب صابونی بی بو را به ارمغان می آورد.

استفاده از آنتی باکتریال در محلول آب صابون ( روغن حل شونده) موجب می شود. که تا مدت طولانی تری آب صابون گندیده نشود و بو نگیرد.

با توجه به اینکه باید آب صابون گندیده و لجن گرفته تعویض شود و مستلزم صرف هزینه زیاد خواهد بود، صمنأ باعث هدر رفتن وقت مفید کاری نیز می شود. لذا استفاده از آنتی باکتریال از خسارات احتمالی جلوگیری کرده و موجب صرفه جویی در هزینه و وقت خواهد شد.

دور ریختن مایع آب صابون فاسد شده باعث آلودگی محیط زیست می شود. لذا استفاده از آنتی باکتریال باعث سازگاری چرخه با محیط زیست می گردد.

میزان مصرف : هر لیتر از آنتی باکتریال را به 1000 لیتر امولسیون آب صابون اضافه کنید.

نمایش بیشتر