02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

نوار تفلون

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل نوار تفلون

برای آشنایی بیشتر با نوار تفلون مطلب زیر را مطالعه کنید :

لوله کشی

به منظور انتقال آب از رودخانه ها و سد ها به مناطق مسکونی از گذشته تا به امروز از روش های گوناگونی استفاده شده است. امروزه برای انجام عملیات انتقال آب از بیرون شهر به درون منازل و ساختمان ها می توان از روش لوله کشی استفاده کرد. لوله کشی از سد ها و نیروگاه و هدایت آب به منطقه مسکونی از طریق لوله های بزرگ سیمانی یا فلزی انجام می پذیرد. ولی برای انتقال آب درون یک ساختمان مسکونی از لوله های باریک فلزی یا پلاستیکی که دارای دسته های مختلفی می باشد استفاده می شود.

کاربرد نوار تفلون

در گذشته های نچندان دور برای استقامت بیشتر، به منظور لوله کشی درون ساختمان از لوله های فلزی استفاده می کردند. هنگامی که این لوله ها را به هم متصل می کنیم این امکان وجود دارد که نشتی ریزی بین اتصال دو لوله وجود داشته باشد یا هنگامی که شیر را بر روی لوله می بندیم به دلیل اینکه آب هدر نرود و قطره قطره از لا به لای رزوه های لوله و شیر آب نم ندهد بهتر است از نوار تفلون استفاده کنیم. هر چند برای لوله هایی که از جنس پلاستیک درون ساختمان ها استفاده می شود ممکن است این مشکل پیش آید.

معرفی نوار تفلون

در یک جمله می توان نوار تفلون را این چنین تعریف کرد. نوار تفلون برای آب ‌بندی اتصالات رزوه ‌ای در محل اتصال استفاده می ‌شود. نوار تفلون که متداول ترین نامی است که به آن گفته می شود دارای نام های دیگری از قبیل نوار آب بندی یا نوار پی تی اف ای. این ابزار در لوله کشی بیشترین کاربرد را دارد. این نوار حالتی ظریف داشته و از ضخامت کمی برخوردار بوده و اغلب به رنگ سفید می باشد. ضخامت نوار تفلون بسیار کم بوده و اندازه آن بین 70 تا 100 میکرون است. جنس استفاده شده برای ساخت نوار تفلون پلی تترافلوئوراتیلن است. این نوع مواد که از آن برای تولید ظروف نچسب هم قابلیت استفاده دارد یکی از بزرگترین تولیداتش نوار تفلون است. یکی از ملزومات و مواد مصرفی که در لوله کشی ساختمان، لوله کشی تأسیسات و خطوط انتقال آب و سایر سیالات به کار برده می‌ شود نوار تفلون است. همان طور که بیان کردیم از نوار تفلون برای آب‌ بندی اتصالات، به خصوص اتصالات رزوه ‌ای فلزی و یا پلیمری در محل اتصال با لوله و یا آب ‌بندی لوله ‌های حدیده شده استفاده می‌ کنند.

نمایش بیشتر