02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

هدلایت

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل هدلایت

برای آشنایی بیشتر با هدلایت مطلب زیر را مطالعه کنید :

در محیط های تاریک یا کم نور چه در محیط های خارجی و چه در محیط های بسته و بناها هنگامی که وسیله ای برای روشنایی که از انرژی های شهری استفاده می شود وجود ندارد، می توان از وسایل جانبی و قابل هم استفاده کرد. در این شرایط می توان از ابزار گوناگونی که بارزترین آن چراغ قوه محسوب می شود استفاده کرد. چراغ قوه وسیله ای نورافکن است که قابلیت حمل دارد و قادر است نوری را از خود ساطع کند. این نور می تواند محیط اطراف شخص را روشن کرده و بسته به توانایی چراغ قوه تا مسافت های مختلفی روشنایی را برای ما به ارمغان آورد. چراغ قوه ها در اندازه ها و کاربردهای متفاوت وجود دارند که یکی از دسته های آن، چراغ قوه هد لایت یا چراغ های پیشانی یا هدلامپ ها است.

معرفی هدلایت

هدلایت وسیله کوچک با مکانیزمی بسیار آسان قابل استفاده برای همه افراد است. هدلایت را با نام های دیگری همچون چراغ پیشانی و هدلامپ هم می شناسند. اغلب این وسیله دارای یک بند پارچه ای به همراه یک ال ای دی است که در ساده ترین حالت یک هدلایت را تشکیل می دهد. چراغ پیشانی یک منبع تامین نور است که برای فعالیت ‌هایی مانند اسکی در شب، غارنوردی، اسکی صحرانوردی، پیاده‌ روی و کوهپیمایی شبانه، دره ‌نوردی، دوچرخه ‌سواری، اردو زدن، ماموریت ‌های امداد و نجات و بسیاری فعالیت ‌های دیگر کاربرد دارد. البته استفاده از این چراغ فقط محدود به فعالیت‌ های شبانه نمی‌ شود؛ چرا که شما در دل روز هم برای بازدید از یک غار یا فرود در دره ‌ای عمیق به هد لامپ احتیاج خواهید داشت.

انواع هدلایت

هدلایت معمولی

هدلایت شارژی

کاربرد هدلایت

اهالی ورزش، کوهنوردان، گردشگران و علاقه مندان اگر در تاریکی این فعالیت ها را انجام می دهند، به طور حتم نیاز به یک چراغ پیشانی یا هدلایت کوهنوردی نیاز دارند. همین طور افرادی که در معدن کار می کنند یا در مکان های تاریک فعالیت دارند و دست آن ها آزاد نیست یا نمی توانند چراغ قوه دست بگیرند بهتر است از چراغ قوه هد لایت استفاده کنند که این وسیله برای این گونه افراد بسیار کاربردی است. هدلایت نوعی چراغ قوه بسیار محبوب و موثر برای همه کسانی که می خواهند از هر دو دست خود در تاریکی استفاده کنند. این وسیله فضای جلوی خود را روشن می کند. در حقیقت، چراغ‌ پیشانی یکی از مهمترین ابزارهایی است که هر کوهنوردی باید یکی از آنها را در کوله پشتی خود داشته باشد.

چراغ قوه هد لایت یا همان چراغ های پیشانی یا هدلامپ ها به گونه ای طراحی شده اند که براحتی بر روی سر یا کلاه قرار می گیرد و دست کاربران به هنگام استفاده از چراغ  آزاد است و کاربر می تواند زاویه چراغ را در زاویه های مختلف تا 90 درجه تغییر دهد.

هدلایت خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

میزان روشنایی فاکتور مهمی محسوب می شود که بهترین نور را داشته باشد.

بستگی به فعالیتی که انجام می دهید می توانید هدلایتی را انتخاب کنید که میزان روشنایی مناسبی را داشته باشد. واحد روشنایی برای چراغ پیشانی لومن یا lumens است. چراغ‌ های پیشانی از ۲۰ تا ۱۵۰۰ لومن روشنایی دارند. برای فعالیت ‌های معمولی، یک چراغ با ۱۰۰ تا ۱۵۰ لومن مناسب است. اما برای فعالیت‌ هایی مانند جستجو و مسیریابی ممکن است به هدلایت قدرتمندتری نیاز باشد.

نوع باتری

هدلایت به دو صورت می تواند انرژی خود را تامین کند. باتری آن قابل تعویض باشد یا باتری هدلایت قابلیت شارژ شدن داشته باشد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. باید همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که باتری چراغ پیشانی خود را چگونه شارژ کنید. اگر هدلایت را برای تعطیلات آخر هفته، پیاده ‌روی و دویدن در شب می‌ خواهید، یک باتری قابل شارژ برای شما کافی است. اما اگر قصد شما از خرید هدلامپ یک سفر طولانی دور دنیا بوده، بهتر است چراغی را انتخاب کنید که امکان استفاده از باتری‌ های مختلف را داشته باشد.

عمر باتری هدلایت

قبل از شروع باید بدانید که برای چه مدتی قرار است از روشنایی چراغ استفاده کنید. هرچه میزان روشنایی چراغ بیشتر باشد، طول عمر باتری کمتر است. البته طول عمر باتری به مدل و به حالت تنظیمات چراغ برای نور کم، متوسط و زیاد هم‌ بستگی دارد. با کم شدن میزان عمر باتری، بعضی لامپ‌های LED در چراغ قوه شما ناپدید می ‌شود. این اتفاق کاملأ طبیعی است. اگر قصد پیمایش، کوهنوردی و حرکت در هوای سرد را دارید بهتر است چند باتری اضافه با خود داشته باشید و آن را در جیب لباس‌ خود نگهداری کنید. دمای بدن باعث می‌ شود تا باتری ‌ها گرم بماند و در صورت از کار افتادن باتری داخل هدلایت می ‌توانید آن را تعویض کنید.

مسافت نور هدلایت

قبل از خرید هدلایت باید بدانید، که هدلامپ با نور متمرکز یا نقطه‌ ای برای شما بهتر است یا با نور پراکنده. بیشتر هدلایت ها نور را به ‌صورت پراکنده یا متمرکز می‌ تابانند، اما بعضی چراغ پیشانی ها این ویژگی را دارند که نور را هم به ‌صورت متمرکز و هم پراکنده پخش کنند. روشنایی بعضی چراغ‌ ها به‌ صورت نقطه‌ای است و روی یک نقطه در دوردست فوکوس می‌ کند. اما بعضی چراغ ‌ها پرتوی عریضی دارند و مناسب برای کمپ زدن و بررسی ناحیه اطراف اردوگاه هستند و بعضی چراغ ‌ها هر دو ویژگی را دارند. این چراغ‌ ها مناسب فعالیت‌ های شبانه مانند دویدن و دوچرخه ‌سواری با سرعت بالا هستند که در مواقع لازم امکان استفاده از هر دو روش را به ما می ‌دهند.

هدلایت های ضدآب

اگر قصد رفتن به مناطقی را دارید که از شرایط آب و هوایی بدی برخوردار است، یک هدلایت ضدآب بخرید. مقاومت باتری و لامپ ‌ها در برابر قطرات آب یک ویژگی خوب به شمار می ‌رود. هر چند تمام هدلایت هایی که برای استفاده در فضای باز طراحی و ساخته می ‌شوند تا حدودی در برابر قطرات آب مقاوم هستند.

راحتی و سبک بودن هدلایت

اغلب هدلایت ها وزنی مشابه دارند چون برای یک هدف ساخته شده اند. اما اگر برای مسافرت میزان وزن بار برای شما خیلی اهمیت دارد و قصد دارید سبک ‌بار سفر کنید، چراغی بخرید که وزن کمتری داشته باشد. به طور معمول دسته ‌بندی هدلامپ ها بر اساس وزن به این صورت است که هرچه سبک ‌تر باشد، امکانات کمتری دارد و هر چه سنگین ‌تر باشد، امکانات بیشتری خواهد داشت.

هدلایت با قابلیت قفل شوندگی

در برخی اوقات هدلایت ها به ‌صورت دستی روشن و خاموش می ‌شوند، یعنی زدن یک دکمه اشتباهی یا لمس اشتباهی آن‌ ها را روشن نمی ‌کند. این برای مواقعی است که هدلایت در کوله ‌پشتی شما است و یک فشار اتفاقی باعث روشن شدن آن و هدر رفتن باتری هدلامپ می‌ شود.

هدلایت با تغییر حالت روشنایی

برخی از هدلامپ ها دارای قابلیتی برای تغییر حالت چراغ از ثابت به چشمک ‌زن دارند. چشمک زن بودن به شما کمک می ‌کند تا در مواقع لازم برای علامت‌ دادن یا کارهای مشابه از آن استفاده کنید. حالت چشمک ‌زن نیز یک ویژگی خوب به حساب می آید.

هزینه هدلایت

قیمت هدلایت ها با هم متفاوت است و این تفاوت ها به ویژگی های هدلامپ ها بستگی دارد.

نمایش بیشتر