02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

آهنربا استوانه حلقه ای

مشاهده قیمت و خرید اینترنتی آهنربا استوانه حلقه ای

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

آهنربا حلقه‌ای یا آهنربا حلقوی

آهنربا حلقه‌ای یکی از انواع آهنربا است به دلیل شکل فیزیکی آن که دارای سوراخ در مرکز خود می‌باشد با نام آهنربا سوراخ دار نیز شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با آهنربا حلقوی به ادامه مطلب  مراجعه کنید.

برای اتصال اجسام فلزی (فلز بگیر) روش‌های مختلفی مثل جوش ، استفاده از انواع چسب و غیره وجود دارد. اما یکی از روش‌های اتصال بسیار رایج ، استفاده از ابزار کمکی آهنربا است که دارای انواع مختلفی است.

اتصال به وسیله ابزار آهنربا جزو اتصال‌های موقت محسوب می‌شود به طوری که در صورت عدم نیاز به اتصال ، با جدا کردن آهنربا می‌توان اتصال را از بین برد. از آهنربا می‌توان برای اتصال دو قطعه به هم یا قرار دادن دو قطعه روی هم (به عنوان گیر) استفاده کرد.

ابزار آهنربا نیز همانند دیگر انواع آهنربا دارای تنوع زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است که هر یک مختص به کاربردی مشخص می‌باشد. آهنربا حلقوای یکی از انواع آهنربا است و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد. دارای شکل حلقه‌ای شکل است به همین دلیل با نام‌های آهنربا حلقه‌ای ، آهنربا رینگی یا آهنربا سوراخ دار نیز شناخته می‌شود.

برای ساخت آهنربا سوراخدار معمولا از متریال‌های مختلفی مثل مختلفی نئودیمیوم، کبالت ساماریوم ، آلنیکو ، سرامیک و غیره استفاده می‌شود که هر کدام دارای میزان خاصی ، قابلیت جذب اجسام را دارا می‌باشد. بین متریال‌های یاد شده ، نئودیمیوم جزو متریال‌های بسیار پر استفاده بوده و اتصال به وسیله آهنربا حلقه‌ای نئودیمیومی  به دلیل داشتن خاصیت آهنربایی طولانی مدت ، اتصال دائمی محسوب می‌شود.

برای افزایش کارایی و سهولت در استفاده معمولا سطح رویی آهنربا صیقل داده می‌شود تا اصطکاک بین آهنربا و سطح به حداقل برسد.

از آهنربا سوراخ دار نئودیمیوی معمولا برای مصارف مختلف مثل مصارف صنعتی ، خانگی ، آموزشی ، اداری و حتی پزشکی استفاده می‌شود.

آهنربا سوراخ دار را به دلیل داشتن سوراخ در قسمت مرکزی خود ، می‌توان با استفاده از پیچ ، میله ، میخ و ابزارهای این چنینی به جاهای مختلف متصل کرد.

آهنربا رینگی نئودیمیوم در اندازه‌های متفاوت با قطر بیرونی و خارجی مختلف و ضخامت‌های گوناگون تولید می‌شود که بسته به استفاده و نوع کاربرد باید انتخاب شود.

امروزه محصولات مختلفی با نام آهنربا سوراخدار توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود که دارای کیفیت‌های مختلف با خاصیت جذب متفاوت می‌باشد. این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد اختلاف در قیمت آهنربا سوراخ دار شده است.

در هنگام خرید آهنربا سوراخ دار باید به موارد زیر دقت کرد تا محصل خریداری شده کیفیت لازم را داشته باشد:

  • جنس بدنه
  • قطر خارجی آهنربا حلقه‌ای
  • قطر داخلی آهنربا سوراخدار
  • ضخامت آهنربا رینگی
  • میزان جذب
  • مدت زمان اتصال
نمایش بیشتر