02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سوهان چوب

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سوهان چوب

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

سوهان چوب ساب

سوهان چوب ساب یکی از انواع سوهان می باشد که از آن برای سایش و براده برداری از روی سطوح و قطعات چوبی استفاده می شود.برای آشنایی بیشتر با سوهان چوب به ادامه مطلب مراجعه کنید. برای براده برداری ، سایش و یا به طور کلی پرداخت قطعات چوبی ، ابزارهای مختلفی مثل مغار ، سنباده ، سوهان و غیره وجود دارد که هر یک برای استفاده ای خاص و کاربردی مشخص مورد استفاده قرار می گیرد.

سوهان جزو ابزارهای سایشی بسیار کاربردی محسوب می شود که از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفت. به طور کلی سوهان از یک تیغه و یک دسته تشکیل شده است.سوهان دارای انواع مختلفی است که از نظر شکل سطح مقطع تیغه و نوع آج یا دندانه دارای تفاوت می باشد. سوهان چوب یکی از انواع سوهان است که دندانه ها یا آج های آن مناسب برای براده برداری و سایش قطعات چوبی مناسب می باشد.

سوهان چوب برخلاف سوهان فلزات دارای دندانه های درشت تری بوده و می تواند به خوبی از روی سطوح چوبی براده برداری کند. معمولا سوهان چوب در اندازه های مختلف و با زبری های مختلف ساخته می شود که بنا به کاربرد می توان از آن ها استفاده کرد. برای ساخت تیغه سوهان چوب ساب ، معمولا از فلز فولاد و برای ساخت قسمت دسته ی آن از پلاستیک استفاده می شود.معمولا دسته سوهان چوب دارای شکل فیزیکی ارگونومیک می باشد تا در طی استفاده طولانی باعث خستگی دست نشود.

سوهان چوب از نظر سطح مقطع دارای تنوع زیادی است که از انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوهان چوب ساب تخت
  • سوهان چوب ساب گرد و نیم گرد
  • سوهان چوب ساب چهار گوش
  • و غیره

از سوهان چوب معمولا در صنایع مختلفی که در آن به سایش چوب نیاز است استفاده می شود.

امروزه سوهان چوب توسط شرکت های داخلی و خارحی مختلفی تولید می شود که از نظر کیفیت دارای تنوع می باشد. این تنوع در کیفیت باعث اختلاف قیمت سوهان چوب می شود.

در هنگام خرید سوهان چوب باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول انتخاب شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • جنس تیغه
  • شکل سطح مقطع تیغه
  • نوع آج یا دندانه
  • جنس و شکل دسته

برای خرید سوهان چوب میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر