02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

سوزن منگنه -سوزن مبلی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل سوزن منگنه-سوزن مبلی

برای آشنایی بیشتر با سوزن منگنه-سوزن مبلی مطلب زیر را مطالعه کنید :

به منظور اتصال دو شی یا دو جسم می توان از ابزار و وسایل گوناگونی استفاده کرد. امروزه ابزار با جنبه های مختلف نظیر ابزار عمومی و ابزار تخصصی به کمک همه مردم می آید تا بتواند کار های آن ها را پیش ببرد. یکی از ابزار های پر استفاده توسط مصرف کنندگان برای الصاق دو شی همچون دو برگه کاغذ، منگنه است. منگنه در اشکال و انواع مختلف با کاربری های متنوع تولید می شود که به منظور اتصال نیاز به خوراک دارد. به خوراک دستگاه منگنه اصطلاحأ سوزن منگنه می گویند.

سوزن منگنه

منگنه ابزاری است که برای اتصال دو قطعه همانند کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کارکنان شرکت ها، ادارات و سازمان ها برای نظم بخشیدن و مرتب کردن پرونده ها از منگنه استفاده می کنند. همچنین این وسیله پر کاربرد در منازل و جاهای دیگر هم استفاده می شود. سوزن منگنه از فلز ساخته شده که هر دو سر آن به صورت نود درجه خم شده است. سوزن منگنه با سایز های متفاوت و دسته بندی های مختلف تولید و عرضه می شود. بسیاری از افراد به روکش سوزن منگنه نیز دقت می کنند و برایشان مهم است که روکش سوزن منگنه ای که خریداری می کنند، از نوع گالوانیزه و یا با آلیاژ مس باشد. درست است که جنس و کیفیت دستگاه منگنه خیلی مهم است ولی باید این مورد را در نظر بگیریم که کیفیت سوزن منگنه ارتباط مستقیمی با کیفیت منگنه کردن دارد و باید سایز سوزن منگنه متناسب با فعالیت شما انتخاب شود. نام دیگر سوزن منگنه، میخ منگنه است که بسیاری افراد با این نام سوزن منگنه را می شناسند. اغلب میخ منگنه را می توانید در ابزار فروشی ها و لوازم تحریر ها پیدا کرده و برای خرید این ابزار اقدام نمایید.

هر سایزی از سوزن های منگنه می تواند تعداد خاصی از برگه ها را به هم متصل کند. برای مقوا یا متریال دیگر از این خانواده باید سایز مختص به خود را انتخاب کرده تا بتواند به خوبی عمل اتصال را انجام دهد. اصطلاحأ به عمل اتصال در حین عملیات منگنه، پنس کردن هم گفته می شود.

برای اطلاع بیشتر مخاطبین عزیز و آشنایی بیشتر با سوزن های منگنه، چند مثال می زنیم.

همان طور که بیان شد سوزن منگنه ها در سایز های متفاوت تولید می شود. سوزن منگنه در سایز 24.6 تقریبأ 20 الی30 برگه را می تواند به هم متصل کند. سوزن منگنه سایز 24.6 بیشتر در ادارات و دفاتر استفاده می شود. میخ منگنه را می توان اغلب در بسته های هزار تایی خریداری کرد. به هر کدام از ردیف هایی که در بسته سوزن منگنه می بینید اصطلاحأ شاخه گفته می شود. که اغلب این شاخه ها از 150 عدد (با توجه به سایز میخ منگنه این تعداد در هر ردیف ممکن است متغیر باشد.) سوزن منگنه به هم چسبیده تشکیل شده است. ضخامت مفتول و طول ساقه، متدوال ترین مؤلفه برای اندازه های اصلی و استاندارد میخ منگنه است. به طور مثال در سوزن منگنه 24.6 عدد 24 نشانگر ضخامت 0.511 میلی متر مفتول می باشد. عدد دوم سایز نوشته شده نشانگر طول ساقه سوزن منگنه در واحد میلی متر می باشد.

سوزن مبلی

دسته دیگر سوزن های منگنه که استفاده صنعتی دارند به سوزن منگنه صنعتی معروف می باشند. این نوع از سوزن های منگنه که بیشتر در صنعت چوب و در حوزه صنایع مبلمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد با میخ منگنه ای که در ادارات و دفاتر استفاده می شود متفاوت است.

سوزن مبلی یا سوزن منگنه مبلی با شماره ی ۸۰ شناخته می شود. که در پایه های 4، 6، 8، 10، 12، 14 و 16 موجود می باشند. که به صورت 80.4 الی 80.16 نمایش داده می شوند. بیشترین کاربرد این گونه سوزن ها در صنعت روکش صندلی و مبل، قاب سازی، کابینت سازی، نجاری است. این سوزن ها دارای دو پا یا پایه بوده که با دستگاه های بادی قابل استفاده می باشند. سوزن مبلی کاربرد های بسیار گسترده ای در زمینه اتصالات صنعت مبلمان دارد و در بسیاری از موارد صنعتی دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگی های سوزن مبلی می توان به دوام بالا، مقاومت مطلوب و تنوع در اندازه اشاره کرد. همچنین سوزن مبلی دارای کاربرد هایی از قبیل رویه کوبی مبلمان، وصل کردن انواع قطعات چوبی و قابل استفاده برای ثابت نگه داشتن انواع پارچه مبلی می باشد.

نمایش بیشتر