02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مهار کش

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مهار کش

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل مهارکش

برای آشنایی بیشتر با مهارکش مطلب زیر را مطالعه کنید :

برای تحمل بار و در حوزه اندازه گیری وزن اجسام از ابزار و تجهیزات متنوعی استفاده می شود. تنوع در این حوزه بسیار زیاد می باشد. یکی از قطعات به ظاهر کوچک اما کاربردی برای حمل بار، مهارکش است مهارکش که با نام بست قرباغه ای نیز سناخته می شود.

معرفی مهارکش یا بست قورباغه ای

بست قورباغه ای یا مهارکش ابزاری مکانیکی است که از آن برای افزایش و کاهش طول اتصال در اتصالات سیم بکسل و زنجیر استفاده می شود. نام اصلی این ابزار بست قورباغه ای است اما در صنعت با نام مهارکش شناخته تر شده است.

مهارکش ابزاری است که به منظور اعمال نیرویی معین (که آن نیرو مخالف هم هستند) در یک کابل مورد استفاده قرار می گیرد. مهارکش از دو پیچ با محوریت راست گرد و چپ گرد تشکیل شده است که از یک مهره طویل بهره می برد که با چرخاندن مهره و باز و بسته کردن پیچ‌ ها شوک معینی را به هریک از پیچ‌ ها وارد می‌ کند.

در بیانی ساده تر، مهار کش ابزاری ضروری برای ساخت و ساز به حساب می آید، که اغلب از جنس استیل تولید می شود. این وسیله به انتهای دو طول طناب، کابل یا سیم متصل شده و برای شل شدن یا محکم کردن اتصال چرخانده می شود. این ابزار به هر شکلی که باشند یک پیچ در وسط آن قرار دارد که همیشه در حال چرخش است. چنین ابزاری ساختارهای بسیار محکم و ساده ای را ممکن می سازند.

به طور کلی مهارکش دارای دو شکل مختلف است. مهارکش لوله ای و مهارکش ساده و یا مهارکش تخت. اما از نظر شکل اتصال، سری های بسیار متنوعی برای سیم بکسل ها به صورت یکسان یا ترکیبی قابل استفاده می باشد.

مهارکش متشکل از سه بخش اصلی و یا دو بخش یکپارچه است. بدنه مهارکش که یک سازه یک تکه بوده و به روش فورج گرم، قالب گیری می شود. این ابزار در دو سمت انتهایی دارای مهره هایی برای اتصال بخش پیچی شکل مهارکش دارد.

شکل اتصال و متریال های مهارکش

به طور معمول اتصال سری پیچ مهارکش می تواند با اشکال مختلفی نظیر نوع حلقه، نوع قلاب و یا از نوع سوکتی باشد. در بسیاری از کاربری ها، نمونه های ترکیبی این مهارکش ها مانند مهارکش یک سر قلاب یک سر حلقه، مهارکش یک سر قلاب یک سر سوکت و نمونه هایی از ترکیبات مختلف اتصال مهارکش مورد استفاده قرار می گیرند. مهارکش های فولادی از مهارکش هایی که با جنس استیل بیشتر تولید می شود اما مهارکش های استیل دارای خاصیت ضد زنگ می باشند.

انواع مهارکش

مهارکش ها بر اساس اتصالات انتهایی استفاده شده طبقه بندی می شوند. که متداول ترین نمونه ها شامل

قلاب و قلاب

قلاب و حلقه

حلقه و حلقه

شگل و شگل

شگل و قلاب

می باشد.

نصب مهارکش

نصب صحیح هر وسیله به منظور ایمنی و اثربخشی بیشتر دارای قواعدی است که مراحل زیر برای نصب یک مهارکش الزامی است.

تمام اتصالات انتهایی را از بدنه اصلی باز کنید تا اینکه به طول کامل برسد.

اتصالات مورد نظر خود را از هر دو انتها وصل کنید.

پیچ و مهره ها را بچرخانید تا به کشش مورد نظر برسید.

در صورت وجود، قلاب ها را به سمت بدن محکم کنید.

هنگام انجام نصب، حتماً میزان بار کاری را در ذهن داشته باشید.

نمایش بیشتر