02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع سیم بکسل

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سیم بکسل

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

راهنمای خرید سیم بکسل

در موارد زیادی شاید برایتان پیش آمده باشد که برای حمل بار و اجسام گوناگون و همین طور جابجا کردن یا کشیدن آن ها نیاز به ابزار مختلفی داریم و از بین تجهیزات متنوع می توانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. سیم بکسل وسیله ای است که می توان انتخاب مناسبی برایمان محسوب شود.

انواع اتصالات لیفت

اتصالات لیفتینگ در دسته ها و انواع مختلفی از قبیل قلاب، اقسام مهارکش و حلقه، بست بکسل، قلاب یو، پیچ دینام، قلاب قرقره، زنجیر، شگل، کارابین، قلاب اس، گوشواره، سیم بکسل و غیره یافت می شوند. هر کدام از اتصالات نام برده کاربردهای فراوانی در صنعت و در حوزه عمرانی و ساخت و ساز دارند.

مهارکش

مهارکش ها همانند اتصالات لیفت دارای انواع و اقسام مختلفی است. این ابزار و قطعات کاربردی و پر استفاده در باربری می باشند. مهارکش ها هنگام استفاده از اسلینگ ها به کمک ما می آیند. این ابزار که از آن به عنوان پیچ تنظیم دو طرفه هم یاد می شود، وسیله ای برای تنظیم کشش سیم بکسل،زنجیر، کابل و سایر تجهیزات کشنده است. این ابزار اغلب از دو قسمت رزوه دار تشکیل شده که یکی به انتهای یک حلقه ی فلزی کوچک پیچ شده و قسمت دیگر قلاب دار یا گیره ای است. لازم به ذکر است که این دو قسمت رزوه هایشان برخلاف هم بوده و برای تنظیم مقدار کشش، لازم با پیچاندن قسمت حلقه ای مرکزی آن است. با این کار آن دو قسمت به یکدیگر نزدیک یا دور می شوند.

سیم بکسل

سیم بکسل جزو رایج ترین ابزارها برای جابه جایی و لیفتینگ اجسام است. در واقع سیم بکسل طنابی فولادی است و دارای مقاومت بالایی بوده که از آن می توان برای کشش و جا به جایی هایی با اجسام سنگین استفاده کرد. طناب فولادی نام دیگر سیم بکسل محسوب می شود. این ابزار متناسب با صنایع گوناگون تولید می شوند. این صنایع می تواند سبک و سنگین بوده که در سایز های متنوع، بافت های مختلف و از متریال های متفاوت ساخته می شود. سیم بکسل ها در مقایسه با طناب پلاستیکی با بافتی گاهأ مشابه دارای مقاومت کششی بسیار بالاتری می باشد. در مقایسه با میلگرد ها با مقاومت کششی مشابه دارای انعطاف بسیار مناسبی هستند.

به همین دلیل سیم بکسل ها کاربری صنعتی بسیار گسترده ای دارند. تکنولوژی به کار رفته در تولید سیم بکسل با توجه به نوع بافت و صنعت وابسته متغیر خواهد بود. ماشین آلات سنگین مانند جرثقیل از سیم بکسل استفاده می کنند. اغلب سیم بکسل از سه قسمت مغزی، لایه سیم، سیم ساخته می شود. سیم بکسل ها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر قطر و مواد ساخته شده با هم متفاوت می باشند. بنابراین باید در هنگام انتخاب سیم بکسل با توجه به کار مورد نظرمان و شرایط محیطی انتخاب مناسبی داشته باشیم.

صنایع مصرف کننده سیم بکسل

اغلب سیم بکسل ها در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. از سیم بکسل در صنایع لیفتینگ به منظور حمل و جابجایی بار، در صنایع ساختمانی همچون اتصالات آسانسور ها، در صنایع سازه های سنگین برای افزایش مقاومت کششی سازه های پیش ساخته و بسیاری دیگر از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به مثال های گفته شده به این نتیجه می رسیم که سیم بکسل در هر صنایعی که به کار می رود ممکن است متغیر باشد.

بافت سیم بکسل ها در صنایع مختلف

اغلب در سیم بکسل آسانسوری از مغزی کنفی استفاده می شود. این نوع سیم بکسل در اتصالات کابین آسانسور و گاورنر آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم بکسل نتاب :

 در حوزه لیفتینگ بار توسط تاورکرین ها کاربرد دارد. سایز این نوع سیم بکسل ها بالا بوده که اغلب از سایز 14 و 16 همراه با اتصالاتی مانند قلاب و قلاب گردان استفاده می شود.

سیم بکسل مهاری :

 که معمولأ تعداد پایین مفتول در هر استرند داشته و اغلب برای مهار بار پل و دکل استفاده می شوند.

سیم بکسل حفاری :

 که در ماشین آلات حفاری چاه های نفت کاربرد دارد و اغلب از ساختاری 6 استرندی استفاده می کند.

سیم بکسل کلایمیر :

 که به صورت محدود و با ساختار ویژه ای تولید می شوند و بیشتر در اتصالات نماهای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم بکسل هفت لا :

 که در دسته سیم بکسل های فولادی آسانسوری قرار می گیرد. زیرا در اتصالات گاورنر آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از سیم بکسل کاربری عمومی داشته و مقاومت کششی کمی دارد به همین دلیل با اهداف لیفتینگ استفاده نمی شود.

سیم بکسل برش سنگ :

 که در معدن با هدف برش زدن سنگ های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. بر روی سطح این سیم بکسل ها الماس های رینگی حلقه ای قرار می گیرند.

و دیگر سیم بکسل ها که استفاده عام دارند می توان به سیم بکسل هایی که در وسایل ورزشی باشگاه های بدنسازی به کار رفته است اشاره کرد. اغلب این سیم بکسل ها همراه با روکش پلاستیکی می باشند تا از تماس مستقیم پوست با سیم بکسل فولادی جلوگیری شود.

سیم بکسل فولادی

گرید های سیم بکسل فولادی در صنایع سنگین بالاخص برای کاربری های لیفتینگ و در اسلینگ های تک شاخه و چند شاخه برای الواتور و لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد. سیم بکسل فولادی دارای گرید های مختلفی همچون 1560، 1770، 1960، 2160 است که به صورت مغز کنفی، مغزی سیزال و مغزی پلی پروپیلن با قابلیت کششی کمتر تولید می شود که از انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و هم سایش بین لایه ای کمتری دارند.

برای خرید سیم بکسل میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر