02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

بالانسر

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بالانسر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل بالانسر

برای آشنایی بیشتر با بالانسر مطلب زیر را مطالعه کنید :

در کارگاه‌ ها و کارخانه ها، به خصوص در بخش مونتاژ نهایی، استفاده از بعضی ابزارها مثل پیچ گوشتی یا آچار بسیار زیاد است، از طرف قرار دادن آن روی زمین علاوه بر اطلاف وقت ،احتمال گم شدن آن را نیز در پی دارد. از این رو استفاده از ابزاری که به شکل گیره باشد، بسیار کاربردی است. راه حلی کاربردی برای این مشکل استفاده از ابزاری به اسم بالانسر می ‌باشد.

معرفی بالانسر

بالانسر جزء ابزارهای پر استفاده در خط مونتاژ کارگاه ‌ها و شرکت ‌های صنعتی می باشد. در واقع بالانسر نوعی گیره نگهدارنده است که ابزاری که به آن متصل شده است را به صورت معلق نگه می ‌دارد. از مزیت‌ های استفاده از بالانسر می‌ توان به در دسترس بودن راحت‌ تر و سریع ‌تر ابزار در عین حال با وزنی سبک ‌تر است. هر چند می توان وزن ابزارها متفاوت باشد. بخشی از وزن ابزار بر روی بالانسر قرار می ‌گیرد. باعث کاهش وزن ابزار بر روی دست ها شده و باعث سهولت استفاده از ابزار سنگین می شود. این امر باعث کاهش میزان خستگی و افزایش راندمان و سرعت انجام کار توسط کاربران خواهد شد. از دیگر مزیت‌ های استفاده از بالانسر، تامین امنیت و جلوگیری از آسیب رسیدن به ابزار و افراد است.

ویژگی های بالانسر

ابزار بالانسر توانایی نگه داشتن ابزارهایی با وزن های گوناگون را دارا می‌ باشد. از این ابزار می ‌توان در خطوط مونتاژ استفاده کرد. در قسمت پشتی این بالانسر یک پیچ تنظیمی وجود دارد تا به وسیله ی آن بتوان میزان مقاومت فنر را متناسب با وزن ابزار مورد نظر تنظیم کرد. کابل استفاده شده در این ابزار از نوع سیم بکسل روکش دار بوده و دارای قطرهای مختلفی است. ارتفاع حمل این ابزار دارای متراژ متنوعی است.

بالانسر از نظر نیروی محرکه به دو نوع تقسیم می شود.

بالانسر فنری، که از نظر متریال ساخت به دو گونه بالانسر فنری فلزی و بالانسر فنری پلاستیکی دسته بندی می شود. اغلب در خطوط مونتاژ ساده به کار گرفته می شود.

بالانسر بادی که با پمپ باد کار می کند.

بالانسر فلزی یا همان بالانسر فنری فلزی ابزاری است که برای از بین بردن ارتعاشات در صنعت به کار می رود. بالانسرهای دستی برای از بین بردن ارتعاشات در ابزارهای ماشینی استفاده می شود. به طور کلی بالانسر با از بین بردن ارتعاشات زیاد، ایمنی را در محیط کار بالا می برد. ارتعاشات زیاد در صنایع مختلف می تواند خطر آفرین باشد اما استفاده از این ابزار کمک زیادی به حفظ امنیت در محیط کاری می کند. این ابزار شامل بخش ها و اجزایی نظیر وزنه، پوسته، دنده و شفت می شود.

پر استفاده ترین نوع بالانسر، بالانسر فنری بوده که ابزاری با عملکرد ساده است. این نوع فنر در ابزاری که از نیرویی مخالف نیروی گرانشی بهره می برد، استفاده می شود. این ابزار از چرخش 360 درجه استفاده می کند و با معلق نگه داشتن قطعه در هوا موجب کم وزن شدن آن می شود.

ابزار بالانسر فنری دستی دارای مکانیزم ساده بوده و اغلب در موتور خودروها به کار می رود. از این ابزار برای بالا رفتن امنیت در محیط کاری، کمک به اپراتورها به منظور نصب کردن پیچ و مهره ها، تمیز کردن میز کار با جدا کردن ابزارهایی که موجب شلوغ شدن میز شده است، به کار می رود.

بالانسر در موتور ماشین نقشی اساسی ایفا می کند. با استفاده از این ابزار لرزش بیش از حد موتور ماشین گرفته می شود. این قطعه اگر به خوبی کار نکند، ماشین بسیار زیاد لرزش خواهد داشت و موجب اذیت شدن سرنشیانش می شود.

برخی از انواع بالانسرها دارای خاصیت هایی نظیر قابلیت تعویض قطعات، قفل ایمنی، استحکام بالا، قابلیت تنظیم وزن، ایجاد محیط کاری امن تر، دارای کابل فولادی، طراحی ساده و سهولت کار و مکانیزم ساده و غیره می باشند.

ویژگی های یک بالانسر مناسب

افزایش توان و قدرت قطعات

وجود نظم و تعادل در قطعات

افزایش میزان عمر قطعات

داشتن سایز، وزن و قیمت مناسب

جلوگیری از سر و صدا، در حقیقت ایجاد نکردن سر و صدا

نمایش بیشتر