02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

باسکول

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع ابزار اندازه گیری

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل باسکول

برای آشنایی بیشتر با باسکول مطلب زیر را مطالعه کنید :

به منظور اندازه گیری اجسام و اشیای مختلف می توان از ابزارهای متنوعی همچون متر، گونیا، ترازو، باسکول و غیره استفاده کرد. هر جسمی دارای وزنی است. برای دانستن وزن اجسام مختلف می توان از تجهیزات و وسایل گوناگونی استفاده کرد. یکی از متداول ترین ابزارها برای اندازه گیری وزن اجسام، باسکول یا ترازو است. این تجهیزات در سایز‌ها و اشکال گوناگونی با گنجایش های متفاوت تولید می‌ شوند.

معرفی باسکول

در حقیقت باسکول نوع بزرگتر و صنعتی تر از ترازو به حساب می آید. اغلب از باسکول در کارگاه‌ ها، کارخانه‌ ها و بازارهای اصلی میوه و تربار استفاده می ‌شود.

دو نوع باسکول وجود دارد. باسکول مکانیکی و باسکول دیجیتالی

مدل مکانیکی با استفاده از ابزار مکانیکی وزن را نشان داده و از دقت بالایی در نشان دادن وزن ها برخوردار نیست. اغلب در کارگاه های سنگ و متریال عمرانی از این گونه باسکول ها استفاده می شود که به صورت ثابت بوده و قابل جابجایی نیست.

باید خاطر نشان کرد در گذشته نوعی دیگری باسکول وجود داشت که شبیه به باسکول دیجیتالی امروزی بودند. اما دارای صفحه دیجیتال نبوده و از وزنه های ترازو برای اندازه گیری وزن اجسام و مواد استفاده می شد.

به طور کلی باسکول ترازوی دیجیتال با ابعادی بزرگ محسوب می شود که جهت توزین مواد سنگین و حجیم مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه از باسکول دیجیتالی جهت توزین استفاده می گردد. به علت توزین مواد حجیم و بزرگ توسط باسکول، این ابزار باید دارای بدنه ای مقاوم باشد. پایه ها و کفه آن ها نیز باید از بدنه مقاومی برخوردار باشد. باسکول باید مقاوم باشد تا بتوانند علاوه بر وزن مشخص شده، مقدار بیشتر از حد مجاز برای تحمل بار اضافی را داشته باشد. باسکول سیستمی الکترونیکی است که از نمایشگر و بدنه و لودسل طراحی گردیده است و اطلاعات توزین پس از قرار گرفتن کالا بر روی کفه به نمایشگر انتقال می یابد. باسکول بهترین روش توزین برای مواد حجیم به حساب می آید. بدنه و قطعات اصلی باسکول اغلب از فلزاتی همچون آهن تولید می شود. این متریال باعث شده که باسکول از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد.

همان طور که در بالا اشاره کردیم در باسکول دیجیتال عمل توزین بر عهده ی لودسل است. باسکول دیجیتال می تواند از یک یا چندین لودسل ساخته شود و تعداد لودسل ها بر اساس کفه ی توزین تعیین می گردد و هر چه تعداد لودسل بیشتر باشد توزین دقیق تر بوده که البته از طرفی قیمت باسکول گران تر می شود. هنگامی که لودسل باسکول یک عدد باشد، کالا یا مواد تقریبأ باید در مرکز باسکول قرار بگیرند تا توزین به شکل دقیقی انجام گیرد. اما اگر باسکول دیجیتال چهار لودسل داشته باشد با قرار دادن کالا و مواد در هر گوشه از باسکول، توزین دقیق انجام می پذیرد و باسکول دیجیتال در هر گوشه ی دستگاه یک لودسل دارد.

انواع باسکول

باسکول جاده ای

باسکول دام و طیور

باسکول دام کش

باسکول لاشه کش چرخدار

باسکول صنعتی

باسکول کفی

باسکول فروشگاهی

باسکول آویز

باسکولت

اجزای اصلی باسکول

یک باسکول را می توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد.

سازه یا ساختار مکانیکی باسکول و یا همان پل که وسیله روی آن قرار می گیرد

ابزاری که با کمک آن وزن وسیله اندازه گیری می شود.

نمایش وزن اندازه گیری شده

نمایش بیشتر