02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع آچار ترکمتر

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع آچار ترکمتر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

ترکمتر

ترکمتر جزو ابزارهای بسیار کاربردی در صنایعی مثل خودروسازی ، قالب سازی ، تراشکاری و غیره می‌باشد.از این ابزار برای اندازه‌گیری میزان نیروی وارده به پیچ یا مهره می‌باشد.برای آشنایی بیشتر با ترکمتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در بعضی صنایع مثل خودروسازی ، قالب سازی  و غیره میزان فشار یا بار وارده به پیچ یا مهره بسیار مهم است.تا پیچ به اندازه کافی سفت شود.

ترکمتر ابزاری برای اندازه‌گیری میزان بار وارده به پیچ یا مهره است. ترکمترها دارای یک پیچ تنظیم می‌باشد که به وسیله‌ی آن می‌توان میزان نیروی وارده را تنظیم کرد.

طرز کار ترکمتر

همان طور که گفته شد ، میزان نیروی وارده به پیچ یا مهره توسط پیچ روی ترکمتر تنظیم می‌شود. ترکمتر دارای عملکرد هرزگرد می‌باشد و زمانی که نیروی وارده به اندازه‌ی تنظیم شده رسید ، شروع به هرز چرخیدن می‌کند.

برای سهولت در انجام کار ، قسمت کلگی ترکمتر دارای حالت جغجغه‌ای می‌باشد تا از جداکردن آچار و قرار دادن دوباره‌ی آن روی پیچ یا مهره جلوگیری شود.

ترکمتر باید دارای استحکام و سختی بالایی باشد تا در برابر فشار و ضربه مقاومت مناسبی داشته باشد از این رو برای ساخت ترکمتر معمولا از فلزات سخت مثل فولاد ، کروم وانادیوم و غیره استفاده می‌شود تا مقاومت آن بیشینه باشد.

نمایش بیشتر