02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

میکرومتر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

میکرومتر

میکرومتر یکی از ابزارهای اندازه گیری بسیار دقیق در محیط های صنعتی و کارگاهی می باشد. ابزارهای اندازه گیری جزو ابزارهای پر استفاده و کاربردی در محیط های صنعتی و کارگاهی می باشد که برای افزایش دقت در هنگام کارکردن، استفاده از آن ها امری ضروری و مهم است.

ابزارهای مختلفی مثل میکرومتر، کولیس، متر و غیره تحت عنوان میکرومتر در بازار موجود می باشد که هر یک برای کاری خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرومتر جزو ابزارهای اندازه گیری بسیار دقیق محسوب شده و وهمچون کولیس برای اندازه گیری طولی مورد استفاده قرار می گیرد.با این تفاوت که دقت اندازه گیری میکرومتر بسیار بیشتر از کولییس می باشد.

میکرومتر دارای تنوع بالای مدل می باشد که می توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • میکرومتر داخل سنج
  • میکرومتر بیرون سنج

میکرومتر داخل سنج برای سنجش و اندازه گیری سطح داخلی قطعات و میکرومتر بیرون سنج برای اندازه گیری سطح بیرونی اجسام مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرومتر به طور کلی دارای بخش های فک ثابت، فک متحرک ، خط کش و جغجغه می باشد . میکرومتر به گونه ای ساخته شده است که ئر هنگام اندازه گیری به چرخش جغجغه و باز یا بسته شدن فک ها به محض رسیدن به سطح قطعه، جغجغه به صورت هرز شروع به چرخش می کند. ساختار میکرومتر یا ریزسنج به صورت پیچ و مهره می باشد از این رو گام رزوه پیچ و مهره بسیار مهم است.

همان طور که گفته شد میکرومتر جزو ابزارهای اندازه گیری صنعتی می باشد که از آن در صنایع مختلفی مثل تراشکاری، قالب سازی و غیره استفاده می شود. میکرومتر باید دارای استحکام بالایی در برابر سایش و ضربه باشد تا به مرور زمان و استفاده طولانی مدت دچار سایش یا تغییر شکل نشود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید میکرومتر و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر