02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 
دسته‌بندی‌ها

ساعت اندیکاتور

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی

ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی جزو ابزارهای اندازه گیری صنعتی می باشد که کاربرد اصلی آن ها در تراشکاری می باشد.برای آشنایی بیشتر با ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ابزارهای اندازه گیری جزو ابزارهای بسیار پر استفاده و کاربردی در صنعت می باشد که برای ساخت قطعات و محصول دقیق استفاده از آن ها ضروری می باشد. ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی جزو ابزارهای اندازه گیری صنعتی می باشد که در صنعت تراشکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اصلی این دو نوع ساعت ، سانت کردن یا سنتر کردن قطعه کار می باشد.به بیان دیگر با استفاده از ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی می توان میزان لنگ بودن (عدم تقارن ) قطعه مورد نظر را محاسبه کرد.

به طور کلی ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی دارای یک میله می باشد که یک سمت آن به عقربه ساعت متصل شده است. نوک میله به قطعه متصل شده و به میزان عدم تقارن قطعه، عقربه شروع به گردش می کند.

از ساعت اندیکاتور برای دور کردن (محاسبه عدم تقارن ) قسمت بیرونی قطعه و از ساعت شیطانکی برای دور کردن قسمت درونی قطعه استفاده می شود. میزان گردش عقربه ساعت دارای استاندارد مشخص می باشد یعنی به ازای هر 1 میلی متر عدم تقارن، عقربه 1 دور گردش دارد.

ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی روی پایه قرار می گیرد که این پایه به نام پایه ساعت اندیکاتور یا پایه ساعت شیطانکی شناخته می شود.پایه ساعت با استفاده از مگنتی که در انتهای آن متصل شده است به بدنه دستگاه تراش متصل می شود.

قیمت ساعت اندیکاتور شیطانکی دارای تنوع بالایی می باشد دلیل این تنوع یا اختلاف قیمت ساعت اندیکاتور شیطانکی ، تفاوت در برند و شرکت سازنده می باشد که در کیفیت و عملکرد آن نیز تاثیر گذار می باشد.

برای خرید ساعت اندیکاتور و ساعت شیطانکی میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر