سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

امور مشتریان:
02146811043 - 02146804982

انواع انبر جوشکاری

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع انبر جوش و اتصال

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

انبر جوش و اتصال

انبر جوش و انبر اتصال جزو ابزارهای حیاتی و پراستفاده در هنگام جوشکاری می‌باشد. برای شناخت بیشتر این ابزار به ادامه مطلب مراجعه کنید.

جوشکاری جزو کارهای بسیار رایج و پر کاربرد در محیط‌های صنعتی و غیرصنعتی است که دارای شیوه‌های مختلف است. استفاده از اینورتر و الکترود یکی از روش‌های قدیمی می باشد که امروزه نیز بسیار رایج است.

در جوشکاری به وسیله‌ی اینورتر از قطعات مختلفی مثل انبر جوش، انبر اتصال، کابل و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان طور که گفته شد در جوشکاری به وسیله‌ی اینورتر دو انبر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

انبر اتصال : این قطعه برای ایجاد اتصال و یک مدار بسته بین قطعه و اینورتر می‌باشد معمولا برای ساخت انبر اتصال از فلزاتی استفاده می‌شود که توانایی مناسبی در انتقال جریان داشته باشد.

در واقع کاربرد اصلی انبر اتصال، ایجاد اتصال منفی بین دستگاه و قطعه می‌باشد.

انبر جوش: این قطعه همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد برای جوش دادن قطعه استفاده می‌شود.این قطعه در واقع یک انبر نگهدارنده برای نگهداشتن الکترود می‌باشد. این قطعه علاوه بر نگه داشتن الکترود، جریان الکتریکی را نیز به آن منتقل می‌کند.

انبر جوش از دو بخش اصلی تشکیل می‌شود:

دسته: برای در دست نگهداشتن انبرجوش.

فک ها: که وظیفه نگهداشتن الکترود و انتقال جریان را برعهده دارد.

انبر جوش باید دارای توانایی مناسبی در انتقال جریان الکتریکی داشته باشد. از این رو معمولا برای ساخت فک‌های آن از فلزی مثل مس استفاده می‌شود.

قسمت دستگیره و همچنین قسمت رویه‌ انبرجوش معمولا از جنس کائوچوب ساخته می‌شود تا علاوه بر عایق بودن از انتقال حرارت نیز جلوگیری شود.

انبر جوش معمولا در ظرفیت‌های مختلفی از نظر توانایی در انتقال آمپر تولید می‌شود که در هنگام خرید انبر باید به آن دقت کرد تا انبر کارایی مناسبی داشته باشد.

انبر جوش‌های موجود از نظر ظرفیت دارای انواع 250 تا 650 آمپر می باشد.

نمایش بیشتر