02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع هلی کوئل

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع هلی کوئل

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل هلی کویل

برای آشنایی بیشتر با هلی کویل مطلب زیر را مطالعه کنید :

افراد مختلف در هر طیف و محیطی امکان استفاده از پیچ، باز و بستن کردن آن و به طور کلی تجربه درگیر شدن با پیچ را دارند. در جهانی زندگی می کنیم که از وسایل، تجهیزات و ابزارهای مختلفی استفاده کرده و شاید روزی نیاز به تعمیر آن ها باشد. در اکثر تجهیزات و وسایلی که استفاده می کنیم برای بسته شدن قطعات مختلف به هم از پیچ استفاده شده است. یکی از مشکلات رایج این است که بعد از مدتی رزوه های مادگی که پیچ به آن ها بسته می شود دچار خوردگی شده و کم کم از بین می روند. برای اصلاح این روزه های تخریب شده کارهای مختلفی می توان انجام داد نظیر جوشکاری، بوش گذاری، قلاویزکاری مجدد و مواردی دیگر. هر کدام از این روش ها مشکلاتی خاص خواهند داشت. ضمن اینکه باعث اتلاف وقت و هزینه های اضافی می شوند. به طور کلی در برخی موارد امکان انجام کارهای اشاره شده وجود ندارد. در این مواقع هلی کویل به کمک ما می آید و مشکلات ما را به خوبی رفع می کند.

هلی کویل چیست؟

هلی کویل که طبق استانداردهای بین المللی ساخته شده اند به راحتی می توانند جایگزین رزوه های مادگی از بین رفته می شوند. به عبارت دیگر مغزی هلی کويل مفتولی با جنس فولاد ضد زنگ بوده که به صورت فنر پیچیده شده و قابلیت جایگزینی کلیه رزوه های مادگی میلی متری و اینچی موجود در جهان را داراست. با توجه به اینکه ساخت این مغزی ها بدون حرارت دیدن انجام می گیرد این امر موجب بالا رفتن مقاومت کششی در مفتول فولادی مورد استفاده می گردد.

فنر هلی کویل جایگزینی مناسب برای پر کردن مادگی های هرز شده به شمار می رود. مغزی هلی كویل مقاومت در برابر اصطكاك، فرسودگی و استهلاك می باشد. با استفاده از آن پیچ قبلی نيز كماكان قابل استفاده خواهد بود.

طریقه استفاده از فنر هلی کویل

برای استفاده از فنر هلی کویل ابتدا قطر سوراخ مورد نظر را به دست می آوریم و با استفاده از مته ی قلاویز مورد نظر سوراخ را به اندازه مناسب در می آوریم. سپس با استفاده از قلاویز روی سطح سوراخ رزوه به وجود آوریم. بعد از آن فنر را درون سوراخ قرار می دهیم.

موارد استفاده هلی کویل

از این مغزی ها در تولید قطعات جدید به ویژه در فلزات سبک استفاده می شود. همچنین برای تعمیر رزوه های صدمه ديده و بازسازی تولیدات از رده خارج شده مورد استفاده قرار می گیرد.

هلی کویل می تواند در كارگاه های متالوژی، فلزكاری، ماشین سازی، شیمیایی و به طور کلی همه صنایعی که به نحوی با پیچ سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله یکی از موارد استفاده از مغزی های هلی كویل، بكارگیری آن در سر سیلندر اتومبیل و موتورسیكلت (محل بسته شدن شمع ها) و محل بستن پیچ تخلیه روغن موتور می باشد.

سایز هر هلی کویل بر اساس سایز پیچی که می باید در محل استقرار هلی کویل بسته شود شناسایی می شود. به طور مثال اگر در قطعه ای قرار است از پیچ سایز 5 استفاده شود، برای تقویت محل رزوه مادگی باید از هلی کویل با سایز اسمی 5 استفاده شود. که در حالت عادی قطر هلی کویل نصب نشده قدری بیش از آن است که بعد از جایگذاری قطر داخلی آن، مناسب برای بستن پیچ سایز 5 خواهد بود. طول هلی کویل بر مبنای ضریبی از قطر آن محاسبه می شود. و معمولاً هر هلی کویل با طول محاسبه شده شناسایی می گردد.

اجزا هلی‌ کویل

هلی‌کویل به طور کلی از سه قطعه تشکیل شده است

 1- بوش فنری فولادی

2- قلاویز غیر استاندارد

3- لوله و غلاف تزریق بوش

ساختار هلی‌کویل به صورتی است که پیچ‌ های آن دارای دو شاخصه اصلی بوده، به گونه ‌ای که اندازه ‌های آن در انواع مختلف متفاوت است.

1- قطر پیچ

2- اندازه فاصله بین دو رزوه که اغلب تعمیرکاران آن ها را با نام گام اینچی و گام میلی متری می ‌شناسند.

نکات مهم پس از بستن پیچ

1- حتماً از سالم بودن پیچ هنگام نصب هلی‌کویل اطمینان حاصل کنید.

2- در زمان کار با هلی‌کویل، بررسی پیچ از نظر گام و قطر از نکات مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

3 - در نظر داشته باشید که در قسمت جای پیچ، دنده‌های فنر در سر جای خود مرتب قرار گرفته باشند چرا که در صورت ناصاف بودن پیچ، احتمال شکستگی خار فنر وجود دارد که باید به دقت بررسی شود.

نمایش بیشتر