02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته مته HSSE-HSS

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته HSS

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

معرفی کامل مته HSS

برای آشنایی بیشتر با مته HSS مطلب زیر را مطالعه کنید :

از مته برای عمل سوراخکاری استفاده می شود. به تنهایی مته کاربردی ندارد و کمک دستگاه دریل می تواند این عمل را انجام دهد. با محکم قرار دادن مته در سه نظام دریل (دریل ها دارای سه نظام دستی و اتوماتیک می باشند) می توان از آن برای سوراخکاری استفاده کرد.

مته‌های HSS یا High Speed Steels، با استفاده از بالاترین کیفیت فولاد ساخته شده اند و در برابر دمای معادل با ۵۰۰ درجه‌ سانتیگراد این اطمینان را به خریداران خواهند داد که این مته ها دارای عمر بالایی می باشند. جنس این نوع مته‌ها از فولادی با آلیاژ تنگستن، مولیبدن،‌ وانادیوم و کروم استفاده کرده است. با ترکیب شدن آلیاژهای بالا، بدنه ‌مته از مقاومت بالایی برخوردار است و از مته‌های HSS برای دریل کردن چوب، فایبرگلاس،‌ PVC ، فلزات نرم و فولاد استفاده می شود.

مشخصات مته HSS

به طور کلی در برابر حرارت و سختی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، زیرا از آلیاژ نیکل و کروم به میزان مناسب در ساخت آن ها به کار برده شده که این آلیاژها دوام مته را تضمین می کند. از دیگر نکات مثبت این مته، ایجاد حفره های دقیق و سریع بوده که باعث می شود سطح کار شما خراب نشود. مته HSSE نسبت به مته های HSS سختی بیشتری دارد. نام دیگر این نوع مته ها، فولادهای تندبرش است.

 از دیگر قابلیت های این مته سوراخکاری چوب های محکم، برخی از فلزات و پلاستیک می باشد. آن ها با سرعت بالایی کار می کنند و قابلیت کار در بازه زمانی طولانی را دارند. اما استفاده زیاد از آن ها باعث کندی مته شده و در این حال کاربر باید به دنبال ابزاری خاص برای تیز کردن مته باشد. اگر برای طولانی مدت و یا سرعت های بالا از مته فولاد تندبر استفاده می کنید باید مته را کمی خنک نگه دارید و مته را روغن کاری نمایید.

این نوع مته ها به دو حالت شناخته می شوند

مته‌ HSS با پوشش اکسید سیاه : هدف از تولید این نوع از مته ها مقاومت در برابر خوردگی یا زنگ زدگی و افزایش دوام و ماندگاری بوده است. این مته ها به شکلی ساخته شده اند که از مته های HSS طول عمر بیشتری دارند و از آن برای سوراخ کاری انواع مختلفی از متریال های مانند : فلز، چوب های نرم و سفت، PVC و فایبرگلاس استفاده می شود.

مته HSS با پوشش تیتانیوم : ساختار این نوع از مته های HSS به شکلی است که موجب می شود اصطکاک کمتری در حین عمل سوراخکاری ایجاد کند. جنس این نوع از مته ها از HSS معمولی سخت تر است و همین امر باعث می شود عمر طولانی تری نسبت به نسخه معمولی داشته باشد. کاربرد این مته ها، برای سوراخکاری متریالی همچون چوب، فلز، فایبرگلاس و PVC می باشند.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر